• Головна
  • Бюджетникам Тернопільщини на зарплати не вистачає 160 мільйонів
08:30, 7 травня 2015 р.

Бюджетникам Тернопільщини на зарплати не вистачає 160 мільйонів

166 мільйонів гривень не вистачає бюджетним структурам області на виплату працівникам заробітної плати.

Про це під час засідання колегії облдержадміністрації заявив директор департаменту фінансівСтепан Скибиляк, повідомляє ЗЗ.

Ситуація із незабезпеченістю коштами на зарплату, за його словами, повторюється в області із року в рік. Але цього року ситуація така, що дотацій із держбюджету, ні на медицину, ні на освіту не буде. Тому вирішувати цю проблему у районах повинні власними силами.  

- На початку року місцеві та обласний бюджети декларували дефіцит у 140 мільйонів гривень на зарплату, – зазначив Степан Скибиляк. – А станом на 20 квітня ця цифра вже зросла до 166 мільйонів. Ми розуміємо, що на незабезпеченість коштами впливає ріст індексації зарплати, тобто інфляція. Якщо в лютому вона складала 300 гривень на одного працівника, то у травні – вже 600 гривень. Але є речі, які ми можемо вирішувати за рахунок внутрішніх резервів – це перерозподіл  не першочергових видатків і вільні залишки коштів. По обласному бюджету на 27 лютого ми декларували дефіцит у розмірі 4 мільйони гривень, в основному це були навчальні заклади, а станом на 20 квітня він зріс до 29 мільйонів. З них – 20 мільйонів задекларував департамент охорони здоров’я, понад 3 мільйони – департамент освіти, 1,5 мільйона – сім’ї, молоді і спорту, майже 3 мільйони – культури та соцзахисту. Департамент освіти, а також сім’ї, молоді і спорту вирішують цю проблему за рахунок перерозподілу та зменшення виплат і надбавок. Інші департаменти пропозицій для вирішення цієї проблеми не надали. По освіті вирішують проблеми в Бережанському, Зборівському, Козівському і Лановецькому районах. Інші райони не виконують своїх же заходів, і сподіваються на підтримку з держбюджету. Тому хочу наголосити, коли 23 квітня була велика нарада за участю представників Міністерства фінансів, Інституту економічних досліджень при Міністерстві фінансів,  то було наголошено чітко і однозначно: «Кошти стабілізаційної дотації на підтримку освіти і медицини не будуть розподілятися».

Певні заходи, щодо забезпеченості зарплатою працівників бюджетної сфери в області є. Так, у першому кварталі цього року за рахунок вільних залишків коштів та перерозподілу видатків на зарплату було спрямовано майже 18 мільйонів гривень. Але, за словами Степана Скибиляка, ці заходи є незначними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Скибиляк #зарплата

Коментарі

Оголошення
live comments feed...