• Головна
  • На Тернопіллі вирує сказ, агресивні тварини нападають на людей і худобу
18:05, 5 жовтня 2011 р.

На Тернопіллі вирує сказ, агресивні тварини нападають на людей і худобу

На Тернопільщині цьогоріч зареєстровано 25 випадків захворювання на сказ, - інформує ЗІК. За 9 місяців цього року зареєстровано 25 випадків захворювання на сказ: 9 лисиць, 7 собак, 3 котів, 5 ВРХ, 1 коза.

Начальник відділу Головного управління ветеринарної медицини в Тернопільській області Володимир Марків розпоідає:

- Найбільше випадків захворювання на сказ на Тернопільщині було зареєстровано у 2007 році – 81 неблагополучний пункт. У 2008 році – 24 пункти, 2009 та 2010 роках – по 16 пунктів. Цього року маємо 25 випадків. Це менше, ніж у 2007, але турбує те, що зараз 24% захворювання припадає на продуктивних тварин. Один такий випадок зареєстровано у селі Вільхівчик Гусятинського району, 2 випадки – у селі Сапанів Кременецького району і 2 випадки у Теребовлянському районі – села Підруда та Заздрість. Нас найбільше турбує останній випадок у селі Заздрість – хвору тварину виявили на великотоварній фермі агрокомпанії «Дружба». Корову на пасовищі вкусила лисиця. Ми провели всі необхідні заходи. Зараз ведеться спостереження. Неблагополучний пункт знімається через два місяці з моменти останнього випадку захворювання.

Найчастіше переносять сказ на Тернопільщині лисиці.

«У селі Сороцьке Теребовлянського району лисиця забігла у хату. Тварина накинулася на жінку, яка була у кімнаті, і покусала. Лисицю вбили і голову надіслали у нашу лабораторію на експертизу. Ми встановили, що тварина була хвора на сказ», – прокоментував Марків.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Останні новини
Оголошення
live comments feed...