15:00, 12 травня 2015 р.

ОСББ з землею!

Рішенням сесії міської ради декільком ОСББ погодили безоплатну передачу прибудинкової землі. Рішення знакове адже мова йде про ті об’єднання, яким ставили ультиматум: «сплатите десятки тисяч орендного боргу і лиш тоді візьмете землю»….

Рішення про передачу землі люди добивались давно, але безрезультатно. Основна причина попередніх відмов – борги в десятки тисяч гривень. ОСББ їх накопичили дуже швидко - після зростання орендної плати за землю в 33 (!!!) рази. Утворилось замкнуте коло: мерія відмовляється безоплатно віддати землю допоки ОСББ на віддасть борги, а борг – «не підйомний» для мешканців, тож віддати його не могли. Допомогти розірвати «зачароване коло», вирішити податкову проблему та отримати землю безоплатно, змогли учасники міської «Самопомочі». Цього досягли завдяки самоорганізації голів частини ОСББ, втручання нардепа Тараса Пастуха та розуміння зі сторони податківців. Проявили розуміння, варто визнати, і в міській раді бо ж погодились людям передати землю.

Нагадаємо, представники «Самопомочі» проаналізували документи та ситуацію. З'ясували, що сплата за землю (яка і утворила багатотисячні борги) мала відбуватися на підставі договірів з міськрадою. Такі договори (та зміни до них – авт.) повинні бути обліковані. Проте на облік їх беруть лише після державної реєстрації в реєстраційній службі.

- У випадку частини ОСББ цю норму не виконали — пояснює учасник «Самопомочі», фахівець в сфері земельних відносин Михайло Федишин. - Враховуючи це порушення податкова, керівників якої запросили до вирішення питання, зайняла позицію громадськості та закону і нарахування будуть здійснювати лише до зареєстрованих договорів.

Але більшість договорів таки не реєстрували, то ж вони не правочинні. Таким чином накопичена сума підлягає «списанню» і не може бути підставою відмови для ОСББ в наданні їм землі безоплатно. Власне на минулій сесії міської ради відбувся прецедент, яким варто «озброїтись» іншим ОСББ.

Радимо ОСББ, які мають схожі борги та не можуть отримати землі, звертатися в наш офіс на Руській, 52 чи за номером 52-27-27, - говорить голова міської «Самопомочі» Андрій Грицишин. – Крім того частина ОСББ об’єдналися в асоціацію задля спільного захисту своїх прав та інтересів мешканців. Ми готові їм допомагати консультаціями, аналізом та «стуканням» в усі двері. ОСББ – не комерційні організації, це прості тернополяни, які об’єднанні заради покращення свого життя та побуту. Люди взяли на себе відповідальність, а це чи не найяскравіший показник демократичності та зрілості, тому ми допомагатимемо всім, чим зможемо.

Сподіваємося що міська рада не шукатиме варіанти тиску на ОСББ, а зробить так, як на минулій сесії – чесно та прозоро віддасть людям їх землю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин #Андрій Грицишин Самопоміч

Коментарі

Оголошення
live comments feed...