• Головна
  • Аграрії області завершують з посівною і «задобрюють» землю
17:40, 12 травня 2015 р.

Аграрії області завершують з посівною і «задобрюють» землю

Агропідприємства Тернопільської області завершують весняну посівну. Окрім цих робіт, наразі триває внесення добрив та підживлення сходів.

Згідно статистики, ранні зернові культури на Тернопільщині посіяні на 100% прогнозованих площ, посів кукурудзи проведено на 61%, соняшнику – 79%, сої 29%, цукрових буряків – 92% , картоплі – на 95%, овочів – на 69%,  ярих зернових та зернобобових – також на 69% до прогнозу. А поки посівні роботи в краї підходять до завершення, аграрії області отримали вже й нові сходи. Одним з перших агропідприємств, що успішно завершило посівну,  є ТзОВ «Бучачагрохлібпром».

 

Завдяки правильно спланованому графіку робіт, застосуванню сучасної техніки та всупереч примхам погоди, у підприємстві розраховують на гарний врожай.

- Бог дав нам ідеальну погоду, сприятливу для проведення весняної посівної кампанії, тож робота йде за планом. Рік обіцяє буди добрим, виглядає так, що врожай буде досить хорошим, що особливо радує, адже країні цей фактор неабияк допоможе у складний економічний час, - розповідає Герой України, голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Петро Гадз. 

Щодо ярих культур, то в підприємстві цьогоріч посадили пшеницю, ячмінь, горох, соняшник, кукурудзу, гречку, ріпак та гірчицю. Так, як перші сходи вже отримані на всіх посівних площах, то зараз там проводять обов’язкові і  важливі заходи по захисту озимих та ярих культур від шкідників, хвороб та бур’янів. 

- Щодо новацій у цьогорічній посівній, то варто сказати про те, що на ТЗоВ «Бучачагрохлібпром» по всій площі посівів ми внесли сульфат кальцію, в якому є сірка і випалене вапно, які в комплексі добре збалансовують і підживлюють корисними речовинами землю, - додає Петро Гадз. – Наші фахівці ретельно слідкують за кожним етапом дозрівання посівів. Особлива «ставка» цього року на зерно, адже це експортний продукт, який реалізовується на зовнішній ринок у валюті, яка так потрібна українській економіці. Дасть Господь гарну погоду – і врожай зберемо, і економіку піднімемо, адже Тернопільщина завжди була і залишається аграрною галуззю – на нас вся надія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Петро Гадз
Оголошення
live comments feed...