• Головна
  • Отримати шенген-візу тернополяни зможуть лише здавши біометричні дані
17:30, 14 травня 2015 р.

Отримати шенген-візу тернополяни зможуть лише здавши біометричні дані

З 23 червня у дипломатичних представництвах та консульських установах країн-членів ЄС в Україні буде запроваджено обов’язкову процедуру збору біометричних даних при оформленні шенгенських віз.

Чому ускладнилась процедура отримання шенген-візи для українців і чи потрібно цю процедури тим, у кого біометричні паспорти, ми запитали у Генерального консула Республіки Польща в Луцьку Беати Бживчи, яка перебувала у Тернополі на зустрічі  консулів 11 країн, передає tv4.

Великі черги у банках і для того, аби здати документи на отримання шенгенської візи. Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку каже – усе через підвищений попит. Про проблему, запевняє, знають і намагаються її вирішити. 

– Ми хочемо так співпрацю з мешканцями трохи полегшити. Наше Міністерство закордонних справ про ту ситуацію, яка створилася тут, дуже добре знає і сподіваємося, що незабаром до нашого консульства приїдуть нові працівники, нові консули з Польщі або також з інших країн, наприклад з Російської Федерації. Там кількість віз суттєво зменшилася і вони будуть тут працювати. Маємо надію, що ці черги можна буде якось зменшити, – розповідає Генеральний консул Республіки Польща у Луцьку Беата Бживчи.

Зменшити мають намір і кількість документів, які подають на візу. З минулого року їх значно збільшилось. Про це йшлося на зустрічі консулів у Києві, остаточного рішення чекають від Брюсселя. Щодо збору біометричних даних – то це вимога Євросоюзу. Біометричні дані заявників будуть зберігатися упродовж 5 років і використовуватися при обробці всіх наступних протягом цього періоду звернень за візами. Після закінчення цього терміну заявнику знову доведеться надавати біометричні дані.

– Ми будемо ці біометричні дані брати і в нашому консульстві для тих людей, які будуть там складати візові заяви, а також у всіх візових пунктах, в тому числі і в Тернополі Обладнання вже є. Наш консул під кінець квітня відвідував цей центр у Тернополі і вони мають тут шість віконечок тільки для біометричних даних, – говорить Беата Бживчи.

Біометричні дані на загальних умовах здаватимуть і ті, у кого біометричні паспорти уже з відбитками пальців.

– А яка є потреба здавати відбитки, якщо вони вже є в біометричних паспортах?

– Біометричні дані, які є у паспортах, це вимоги українського законодавства. А ми говоримо про Європейське законодавство на країни шенген-зони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Шенген-віза #тернополяни #біометричні дані

Коментарі

Оголошення
live comments feed...