У Тернополі люди виступають проти незаконного будівництва біля аварійного будинку

Мешканці квартири №3 на вул. Родини Барвінських,18 у Тернополі виступили проти приєднання до їхньої квартири новоговосьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями за юридичною адресою: вул. Родини Барвінських, 16.

Це може стати причиною летального випадку, вважають тернополяни, адже нова споруда унеможливить роботу димохідних конструкцій, зруйнує другу частину будинку, у якій не відбувалося капітального ремонту з 1912 року. До того ж, у небезпечній ситуації і сусідній будинок (вул. Родини Барвінських,14) – відстань нової споруди до нього всього 8 метрів (за мінімальних 15 м). “Потерпілі” наводять ряд інших порушень забудовником законодавства України, на які «фахові інстанції міста» відписують оптимістичні повідомлення з лейтмотивом «наша хата скраю». Справа вже дійшла до Тернопільського міськрайонного суду.

−10 лютого 1999 року рішенням міськвиконкому Тернопільської міської ради будинок по вул. Родини Барвінських, 18,тобто моє житло, визнано таким, що загрожує обвалом, − каже мешканка вул. родини Барвінських, 18\3 Марія Собчак. − Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 13.10.1999 року № 943 нашій сім’ї дозволено за власні кошти із залученням спеціалізованої будівельної організації провести ремонт своєї квартири, при цьому на управління житлово-комунального господарства покладено обов’язок щодо виготовлення і затвердження проектної документації. У 2001 році Тернопільським філіалом державного науково-дослідного та проектно-пошукого інституту «НДІпроектреконструкція» виготовлено робочий проект виведення житлового будинку № 18 по вул. Родини Барвінських в м. Тернополі з аварійного стану.23.07.2002 року інспекцією архітектурно-будівельного контролю управління містобудування і архітектури Тернопільської міської ради видано дозвіл № 101-02 на виконання будівельних робіт. Відповідні роботи виконано ВАТ РБУ -1 в межах нашої квартири № 3 на наше замовлення та відповідно за наш рахунок. Ремонтні роботи завершено в 2003 році. До проведення ремонту ми займали квартиру площею 38.6 кв.м, без комунальних зручностей, а після проведення ремонту внаслідок влаштування в межах горища мансардних приміщень площа квартири збільшилася і зараз становить 91.6 кв.м. Її облаштовано всіма комунальними зручностями.

Не встигли Собчаки насолодитися повноцінним житлом, як у вересні 2014 року власник сусідньої земельної ділянки по вул. Родини Барвінських, 16 Бурко О. М. розпочав спорудження на цій ділянці восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями. «Одного «прекрасного дня» нам стало відомо, що на підставі рішення Тернопільської міської ради, договором про встановлення сервітуту від 14.06.2013 року земельну ділянку, якою користувалася наша сім’я з 1987 року і на якій нами були насаджені багаторічні дерева, кущі, виноград, − надано Бурко О.М. для влаштування дитячого і господарського майданчиків, − зазначила Марія Собчак. − Наші насадження без попередження і нашої згоди були знищені працівниками ПП «Східний масив» (19 насаджень, з них три горіхи віком понад 25 років та 16 вишень віком від трьох до десяти років). В усних розмовах з мешканцями БуркоО. М. зазначав, що мер і його перший заступник у нього «в долі», а тому він робитиме все, що вважає за необхідне».

Станом на 14 травня, зведено огорожу майданчику будівництва впритул до будинків вул. Родини Барвінських 18 і 14, стіни цих будинків використано в якості частини огороджувальних елементів, а в майданчик будівництва включено частини прибудинкових територій будинків 14 і 18, без дотримання вимог законодавства щодо порядку вилучення прибудинкових територій та без проведення громадських слухань.

«Реакція» контролюючих інстанційодні відписки

− З цього приводу ми колективно та одноособово зверталися в різні контролюючі інстанції, − каже Марія Броніславівна. − Отримано відписки, в яких роз’яснено порядок видачі дозволу на початок будівництва, зазначено про укладення між гр. Бурко О.М. та Тернопільською міською радою сервітуту, вказано, що позаплановою перевіркою порушень вимог містобудівного законодавства не виявлено… Загороджено під будівельний майданчик частину прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку по вул. Родини Барвінських,14. Правові підстави для вилучення цієї території відсутні і таке вилучення відбулося без нашого відому і згоди. Громадські слухання, звісно, не проводилися.

Стіна будинку по вул. Родини Барвінських,14 від будівництва ніяк не відгороджена та слугує огороджувальним елементом будівництва, що створює небезпеку для життя і здоров’я мешканців, пише Погляд. «Проектом будівництва між проектованим восьмиквартирним будинком з вбудованими торгово-офісними приміщеннями та існуючими житловими будинками по вул. Родини Барвінських, 14 та по вул. Родини Барвінських, 18 встановлено відстані 8 метрів та 0.5 метра відповідно – це грубе порушення законодавства України, – каже адвокат Галина Арсенчук. –  Однак ПП «Східний Масив» − організація балансоутримувач будинку по вул. Р.Барвінських, 18 – таки дала згоду на блокування нового будівництва до цього будинку.Ніхто не досліджував під час проектування нового будівництва (геологічні та геодезичні вишукування) його вплив на фундаменти та інші основні конструктивні елементи існуючих прилеглих житлових будинків. Будинок по вул. Родини Барвінських, 14 повоєнної забудови із незадовільним станом фундаменту, а будинок по вул. Родини Барвінських, 18 в 1998 році визнано аварійним і роботи по його виведенню з даного стану, виконано лише в ¼ частині будинку».

Загорожу будівельного майданчика з боку будинку по вул. Родини Барвінських, 18 прикріплено до торця (стіни) житлового будинку, відрізано доступ до вікон кухні і спальні, унеможливлено влаштування відмостки будинку. Відповідно до вимог ДБН відмостка є необхідним конструктивним елементом будинку, який забезпечує збереження в належному санітарно–технічному стані стін і фундаменту будинку. Її влаштування обов’язковим.

З усіх об’єктивних даних не важко передбачити, що квартира № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 внаслідок нового будівництва потрапитьу зону вітрового підпору, що унеможливить експлуатацію газового котла та каміну. А під час їх експлуатації цілком ймовірні потрапляння продуктів згорання в приміщення квартири і навіть летальний наслідок. Навіть на це звернення жодна контролююча служба, в тому числі ПАТ «Тернопільміськгаз», не реагує…

− Впродовж 20 років грубо порушуються наші житлові права, − в розпачі каже Марія Собчак. − Нам у користування надали непридатну для проживання, без комунальних вигод квартиру, зареєстрували сім’ю в ній на підставі рішення адміністрації і профкому ВАТ РБУ-1, без видачі ордера (на час нашого вселення будинок статусу гуртожитку ВАТ рбу-1 не мав),  змусили здійснити за власні кошти перебудову квартири, відмовляють у набутті права власності на створене за власні кошти майно. ПП «Східний Масив» не мав жодних законних підстав надавати без нашого відому згоду на блокування до стіни нашої квартири споруджуваного нового восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгівельно-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16. Така згода порушує наші житлові права.

Буква закону

Згідно зі ст. 5 Закону України “Про основи містобудування” під час здійснення містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва. Згідно з п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92 “Планування і забудова міських і сільських поселень” відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог. Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки 4 поверхи і більше — 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків — не менше 15 м. У випадку розміщення 9-16-поверхових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, слід керуватися приміткою 1 до зазначеного пункту, відповідно до якої відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхового будинку приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться.Згідно з приміткою 2 пункту 3.13 ДБН 360-92** “Планування і забудова міських і сільських поселень” при різних вимогах (протипожежних, санітарно-гігієнічних та ін.) до мінімально допустимих відстаней між будинками і спорудами при проектуванні треба приймати величини, які є найбільшими з них.

У позовній заяві до суду сім’я Собчаків просить:

1. Визнати за нами, Собчак Володимиром Миколайовичем, Собчак Марією Броніславівною, Собчак Любов’ю Володимирівною право на житло в квартирі № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 в м. Тернополі.

2. Визнати за нами, Собчак Володимиром Миколайовичем, Собчак Марією Броніславівною, Собчак Любов’ю Володимирівною право на приватизацію квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 на підставі укладеного  24.01.1989 року на невизначений термін між КП ЖЕК -3, як наймодавцем та Собчак Володимиром Миколайовичем, як наймачем, договору найму комунальної квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18.

3. Поновити, як пропущений з поважних причин строк позовної давності та визнати незаконним, таким, що порушує наші житлові права п. 5 рішеннявиконавчого комітету Тернопільської міської ради від 23.04.1997 року № 330 «Про проведення реконструкції будинку за адресою вул. Родини Барвінських, 18».

4. Визнати незаконною, такою, що порушує наші житлові права, згоду приватного підприємства «Східний Масив» на блокування новоспорудженого сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до стіни нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18.

5. Зобов’язати відповідача Бурко Олександра Миколайовича утриматися від вчинення дій спрямованих на: блокування новоспорудженого ним сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до стіни нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18.спорудження  сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16  вище відмітки, яка призведе до потрапляння квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 у зону вітрового підпору.

6. Для забезпечення всебічного, повного і об’єктивного розгляду справи, в порядку підготовки її до розгляду витребувати: в господарському суді Тернопільської області рішенням арбітражного суду Тернопільської області від 18.01.1997 року по справі № 1423-7 за позовом управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради до ВАТ РБУ -1 про звільнення будинку та мирової угоди від 20.03.1997 року, укладеної між цими ж сторонами по цій же справі. У відповідача Бурко О. М. проектно-технічну документацію на споруджуваний ним восьмиквартирний житловий будинок з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16

7.Для встановлення наявності зони вітрового підпору та можливих шляхів виведення з неї нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18 призначити у цій справі судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи призведе спорудження восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до створення зони вітрового підпору в квартирі №3 по вул. Родини Барвінських, 18?

- яка допустима висота даного будівництва забезпечить відсутність зони вітрового підпору для квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18?

- які інженерно-технічні заходи можуть бути вжиті для недопущення створення зони вітрового підпору, а у разі її створення, — для виведення квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18? Визначити всі ймовірні варіанти.

Цікаво, чий бік – закону чи мерового смерчу в останні місяці роботи на «хлібній» посаді – прийме тернопільська Феміда?

Тернопіль незаконне будівництво
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Незабаром вони вийдуть у продаж. Виручені кошти спрямують на потреби чотирилапих, а також спорудження притулку для бездомних тварин. «От-от вийдуть з друку наші нові Новорічно-Різдвяні листівки від талановитої ілюстраторки Svickli. Тож з приємністю пропонуємо вам створити собі святковий настрій та допомогти безпритульним тваринам, придбавши нашу листівку вже найближчим часом», – повідомила зз керівник благодійної організації «Вірні друзі» Алла Ляпандра. До...
Пригоди
Громадськість сколихнула звістка про жорстоку бійку священослужителів, яка сталася прямо у храмі на Тернопільщині. Проте певний час сторони конфлікту відмовлялися давати коментарі або ж навіть спростовували сам факт сутички. Згодом на офіційному сайті Тернопільської Єпархія УАПЦ нарешті з'явилося повідомлення, яке має за мету розтлумачити причини інциденту. "06 грудня 2018 року, керуючий Тернопільською Єпархією Української Автокефальної Православної Церкви...
Суспільство
Трагедія сталася у містечку Вишнівець, Збаразького району. Місцевий житель зранку гонив птицю на річку і побачив біля берега на кризі тіло жінки, пише Овід. – Це було біля 9-ї ранку. Я саме підійшов до річки де б’є джерело. Піднімаю голову і бачу лежить старша жінки. Обличчям долілиць… збоку на голову трохи крові і все. З цього я так настрашився, що кілька хвилин стояв в заціпенінні, – пригадує сусід загиблої Мансур Абдимуродов, – спочатку навіть не зрозум...
Суспільство
Дізнатись, які тепловтрати у їхніх квартир, тернополяни можуть за допомогою спеціального приладу – тепловізора. Журналісти тв4 разом із мешканцями обстежили будинок за адресою Пантелеймона Куліша, 6. Звідки тепло втікає найбільше – розповість Тетяна Скиба.
Суспільство
Викликавши швидку допомогу - ще не гарантія отримання медичної допомоги. На Тернопільщині через ожеледицю тернопільські медики не доїжджають до хворих. Пише Погляд. 8 грудня, близько 07.00 годин, медики отримали виклик до с. Байківці Тернопільського району. Однак, дістатися до пацієнта їм завадили погані погодні умови та не кращі умови утримання дороги, що вела від Тернополя до с. Байківці. За межами міста на медиків очікував, вкритий кригою та щедро полит...
Суспільство
Три кити, на яких тримається «комуналка» міста, опинилися в складній ситуації. Міськтеплокомунеренерго боргує водоканалу,  він своєю чергою винен кругленьку суму обленерго. Останнє погрожує відключити світло водоканалівцям. Тому Тернопіль може залишитися без водопостачання. Мізкували над виходом з кризи в міській раді, повідомляє Інтб.
Суспільство
Працівники комунальних служб посипали доріжку піском, проте наразі це не дуже вирішило проблему. Про це пише Доба.  Прохання до тернополян при можливості утриматися від пішохідних прогулянок містом, без потреби не виїжджати приватним транспортом на вулиці, не паркувати автотранспорт біля контейнерних майданчиків, дерев та фасадів будинку, а також не залишати автомобілі у дворах, аби комунальні служби змогли ефективно прибрати прибудинкові території від сні...
Суспільство
Голодного собаку виявила учора в районі Старого парку жителька Тернополя. Її знайома розмістила фото вівчарки на своїй сторінці в Фейсбуці з проханням до тернополян знайти власника або ж взяти кобеля на тимчасову перетримку. "Хлопчик. Знає команди. Був голодний... Знайшла знайома, але забрати не має куди. Зараз біля нього. Репост, будь ласочка ‭+380 (68) 512 79 75‬. Дякууую", – написала на своїй сторінці в Фейсбуці Зоряна Биндас. Вже з вчорашнього вечора т...
Пригоди
ДТП зі смертельним наслідком трапилася 10 грудня  о 22:20 у Тернополі на вул. Морозенка (об’їзна дорога м. Тернополя Р-41). Як інформує "TopNews", водій вавтомобіля "Opel Vivaro", мешканець м. Волочиськ Хмельницької області 1980 р.н., здійснив наїзд на тернополянина 1961 року народження. Внаслідок ДТП потерпілого з діагнозом "Політравма, закрита травма грудної клітки, закрита травма живота, ЗЧМТ, струс головного мозку, забійна рана лобної ділянки голови, з...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!