• Головна
  • У Тернополі люди виступають проти незаконного будівництва біля аварійного будинку
10:00, 15 травня 2015 р.

У Тернополі люди виступають проти незаконного будівництва біля аварійного будинку

Мешканці квартири №3 на вул. Родини Барвінських,18 у Тернополі виступили проти приєднання до їхньої квартири новоговосьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями за юридичною адресою: вул. Родини Барвінських, 16.

Це може стати причиною летального випадку, вважають тернополяни, адже нова споруда унеможливить роботу димохідних конструкцій, зруйнує другу частину будинку, у якій не відбувалося капітального ремонту з 1912 року. До того ж, у небезпечній ситуації і сусідній будинок (вул. Родини Барвінських,14) – відстань нової споруди до нього всього 8 метрів (за мінімальних 15 м). “Потерпілі” наводять ряд інших порушень забудовником законодавства України, на які «фахові інстанції міста» відписують оптимістичні повідомлення з лейтмотивом «наша хата скраю». Справа вже дійшла до Тернопільського міськрайонного суду.

−10 лютого 1999 року рішенням міськвиконкому Тернопільської міської ради будинок по вул. Родини Барвінських, 18,тобто моє житло, визнано таким, що загрожує обвалом, − каже мешканка вул. родини Барвінських, 18\3 Марія Собчак. − Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 13.10.1999 року № 943 нашій сім’ї дозволено за власні кошти із залученням спеціалізованої будівельної організації провести ремонт своєї квартири, при цьому на управління житлово-комунального господарства покладено обов’язок щодо виготовлення і затвердження проектної документації. У 2001 році Тернопільським філіалом державного науково-дослідного та проектно-пошукого інституту «НДІпроектреконструкція» виготовлено робочий проект виведення житлового будинку № 18 по вул. Родини Барвінських в м. Тернополі з аварійного стану.23.07.2002 року інспекцією архітектурно-будівельного контролю управління містобудування і архітектури Тернопільської міської ради видано дозвіл № 101-02 на виконання будівельних робіт. Відповідні роботи виконано ВАТ РБУ -1 в межах нашої квартири № 3 на наше замовлення та відповідно за наш рахунок. Ремонтні роботи завершено в 2003 році. До проведення ремонту ми займали квартиру площею 38.6 кв.м, без комунальних зручностей, а після проведення ремонту внаслідок влаштування в межах горища мансардних приміщень площа квартири збільшилася і зараз становить 91.6 кв.м. Її облаштовано всіма комунальними зручностями.

Не встигли Собчаки насолодитися повноцінним житлом, як у вересні 2014 року власник сусідньої земельної ділянки по вул. Родини Барвінських, 16 Бурко О. М. розпочав спорудження на цій ділянці восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями. «Одного «прекрасного дня» нам стало відомо, що на підставі рішення Тернопільської міської ради, договором про встановлення сервітуту від 14.06.2013 року земельну ділянку, якою користувалася наша сім’я з 1987 року і на якій нами були насаджені багаторічні дерева, кущі, виноград, − надано Бурко О.М. для влаштування дитячого і господарського майданчиків, − зазначила Марія Собчак. − Наші насадження без попередження і нашої згоди були знищені працівниками ПП «Східний масив» (19 насаджень, з них три горіхи віком понад 25 років та 16 вишень віком від трьох до десяти років). В усних розмовах з мешканцями БуркоО. М. зазначав, що мер і його перший заступник у нього «в долі», а тому він робитиме все, що вважає за необхідне».

Станом на 14 травня, зведено огорожу майданчику будівництва впритул до будинків вул. Родини Барвінських 18 і 14, стіни цих будинків використано в якості частини огороджувальних елементів, а в майданчик будівництва включено частини прибудинкових територій будинків 14 і 18, без дотримання вимог законодавства щодо порядку вилучення прибудинкових територій та без проведення громадських слухань.

«Реакція» контролюючих інстанційодні відписки

− З цього приводу ми колективно та одноособово зверталися в різні контролюючі інстанції, − каже Марія Броніславівна. − Отримано відписки, в яких роз’яснено порядок видачі дозволу на початок будівництва, зазначено про укладення між гр. Бурко О.М. та Тернопільською міською радою сервітуту, вказано, що позаплановою перевіркою порушень вимог містобудівного законодавства не виявлено… Загороджено під будівельний майданчик частину прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку по вул. Родини Барвінських,14. Правові підстави для вилучення цієї території відсутні і таке вилучення відбулося без нашого відому і згоди. Громадські слухання, звісно, не проводилися.

Стіна будинку по вул. Родини Барвінських,14 від будівництва ніяк не відгороджена та слугує огороджувальним елементом будівництва, що створює небезпеку для життя і здоров’я мешканців, пише Погляд. «Проектом будівництва між проектованим восьмиквартирним будинком з вбудованими торгово-офісними приміщеннями та існуючими житловими будинками по вул. Родини Барвінських, 14 та по вул. Родини Барвінських, 18 встановлено відстані 8 метрів та 0.5 метра відповідно – це грубе порушення законодавства України, – каже адвокат Галина Арсенчук. –  Однак ПП «Східний Масив» − організація балансоутримувач будинку по вул. Р.Барвінських, 18 – таки дала згоду на блокування нового будівництва до цього будинку.Ніхто не досліджував під час проектування нового будівництва (геологічні та геодезичні вишукування) його вплив на фундаменти та інші основні конструктивні елементи існуючих прилеглих житлових будинків. Будинок по вул. Родини Барвінських, 14 повоєнної забудови із незадовільним станом фундаменту, а будинок по вул. Родини Барвінських, 18 в 1998 році визнано аварійним і роботи по його виведенню з даного стану, виконано лише в ¼ частині будинку».

Загорожу будівельного майданчика з боку будинку по вул. Родини Барвінських, 18 прикріплено до торця (стіни) житлового будинку, відрізано доступ до вікон кухні і спальні, унеможливлено влаштування відмостки будинку. Відповідно до вимог ДБН відмостка є необхідним конструктивним елементом будинку, який забезпечує збереження в належному санітарно–технічному стані стін і фундаменту будинку. Її влаштування обов’язковим.

З усіх об’єктивних даних не важко передбачити, що квартира № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 внаслідок нового будівництва потрапитьу зону вітрового підпору, що унеможливить експлуатацію газового котла та каміну. А під час їх експлуатації цілком ймовірні потрапляння продуктів згорання в приміщення квартири і навіть летальний наслідок. Навіть на це звернення жодна контролююча служба, в тому числі ПАТ «Тернопільміськгаз», не реагує…

− Впродовж 20 років грубо порушуються наші житлові права, − в розпачі каже Марія Собчак. − Нам у користування надали непридатну для проживання, без комунальних вигод квартиру, зареєстрували сім’ю в ній на підставі рішення адміністрації і профкому ВАТ РБУ-1, без видачі ордера (на час нашого вселення будинок статусу гуртожитку ВАТ рбу-1 не мав),  змусили здійснити за власні кошти перебудову квартири, відмовляють у набутті права власності на створене за власні кошти майно. ПП «Східний Масив» не мав жодних законних підстав надавати без нашого відому згоду на блокування до стіни нашої квартири споруджуваного нового восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгівельно-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16. Така згода порушує наші житлові права.

Буква закону

Згідно зі ст. 5 Закону України “Про основи містобудування” під час здійснення містобудівної діяльності повинні враховуватися законні інтереси та вимоги власників або користувачів земельних ділянок та будівель, що оточують місце будівництва. Згідно з п. 3.13 державних будівельних норм ДБН 360-92 “Планування і забудова міських і сільських поселень” відстань між житловими будинками, житловими і громадськими, а також між виробничими будинками треба приймати на основі розрахунків інсоляції та освітленості відповідно до встановлених норм та протипожежних вимог. Між довгими сторонами житлових будинків заввишки 2-3 поверхи треба приймати відстані (побутові розриви) не менше 15 м, заввишки 4 поверхи і більше — 20 м, між довгими сторонами і торцями з вікнами із житлових кімнат цих будинків — не менше 15 м. У випадку розміщення 9-16-поверхових будинків суміжно з кварталами садибної забудови, що зберігається, слід керуватися приміткою 1 до зазначеного пункту, відповідно до якої відстань між садибним будинком і довгими сторонами багатоповерхового будинку приймається не меншою за висоту будинку, що зводиться.Згідно з приміткою 2 пункту 3.13 ДБН 360-92** “Планування і забудова міських і сільських поселень” при різних вимогах (протипожежних, санітарно-гігієнічних та ін.) до мінімально допустимих відстаней між будинками і спорудами при проектуванні треба приймати величини, які є найбільшими з них.

У позовній заяві до суду сім’я Собчаків просить:

1. Визнати за нами, Собчак Володимиром Миколайовичем, Собчак Марією Броніславівною, Собчак Любов’ю Володимирівною право на житло в квартирі № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 в м. Тернополі.

2. Визнати за нами, Собчак Володимиром Миколайовичем, Собчак Марією Броніславівною, Собчак Любов’ю Володимирівною право на приватизацію квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 на підставі укладеного  24.01.1989 року на невизначений термін між КП ЖЕК -3, як наймодавцем та Собчак Володимиром Миколайовичем, як наймачем, договору найму комунальної квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18.

3. Поновити, як пропущений з поважних причин строк позовної давності та визнати незаконним, таким, що порушує наші житлові права п. 5 рішеннявиконавчого комітету Тернопільської міської ради від 23.04.1997 року № 330 «Про проведення реконструкції будинку за адресою вул. Родини Барвінських, 18».

4. Визнати незаконною, такою, що порушує наші житлові права, згоду приватного підприємства «Східний Масив» на блокування новоспорудженого сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до стіни нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18.

5. Зобов’язати відповідача Бурко Олександра Миколайовича утриматися від вчинення дій спрямованих на: блокування новоспорудженого ним сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до стіни нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18.спорудження  сусіднього житлового восьмиквартирного будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16  вище відмітки, яка призведе до потрапляння квартири № 3 по вул. Родини Барвінських, 18 у зону вітрового підпору.

6. Для забезпечення всебічного, повного і об’єктивного розгляду справи, в порядку підготовки її до розгляду витребувати: в господарському суді Тернопільської області рішенням арбітражного суду Тернопільської області від 18.01.1997 року по справі № 1423-7 за позовом управління житлово-комунального господарства Тернопільської міської ради до ВАТ РБУ -1 про звільнення будинку та мирової угоди від 20.03.1997 року, укладеної між цими ж сторонами по цій же справі. У відповідача Бурко О. М. проектно-технічну документацію на споруджуваний ним восьмиквартирний житловий будинок з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16

7.Для встановлення наявності зони вітрового підпору та можливих шляхів виведення з неї нашої квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18 призначити у цій справі судову будівельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

- чи призведе спорудження восьмиквартирного житлового будинку з вбудованими торгово-офісними приміщеннями по вул. Родини Барвінських, 16 до створення зони вітрового підпору в квартирі №3 по вул. Родини Барвінських, 18?

- яка допустима висота даного будівництва забезпечить відсутність зони вітрового підпору для квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18?

- які інженерно-технічні заходи можуть бути вжиті для недопущення створення зони вітрового підпору, а у разі її створення, — для виведення квартири №3 по вул. Родини Барвінських, 18? Визначити всі ймовірні варіанти.

Цікаво, чий бік – закону чи мерового смерчу в останні місяці роботи на «хлібній» посаді – прийме тернопільська Феміда?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #незаконне будівництво

Коментарі

Оголошення
live comments feed...