• Головна
  • Як у Тернополі завершиться скандал навколо хостелу для бійців АТО?
20:30, 22 травня 2015 р.

Як у Тернополі завершиться скандал навколо хостелу для бійців АТО?

Ліза Шапошнік – дівчина із донецького села Дружківка. Під час Революції Гідності працювала волонтером, переважно на кухні. На Тернопільщину приїхала минулого літа. Потім, за її словами, три місяці пробула на Сході, в батальйоні «Айдар». Повернувшись у Тернопіль, вирішила допомагати бійцям під час реабілітації і організувати для них житло.

Працювала волонтерка за довіреністю головного офісу Товариства ветеранів АТО, що у Києві. Їхню філію в Тернополі Ліза, за усною домовленістю, мала зареєструвати та очолити. Волонтерка підшукала відповідний будинок для хостелу в селі Байківці, домовилася з власником про оренду та розпочала там ремонт. Небайдужі тернополяни забезпечили матеріалами і робітниками. Однак хостел, двері для бійців АТО, так і не відчинив. Усе через – конфлікт на фінансовому ґрунті, - передає ІНТБ

ПЕТРО БАБЧИШИН, власник будинку для хостелу: «20 квітня відключають нам світло за борги. Яка моя реакція, як власника? Прошу вас погасити трьохмісячну заборгованість, бо вона тягнулася ще з січня. В нас немає коштів, в нас немає то, але в той же момент, вони розсікають і їздять, організовують і вони вже до цього часу ремонти прекратилися, все прикратилося».

Власник будинку каже, в те, що у волонтерів бракує фінансів, не повірив, бо знав: джерела грошових надходжень у них є.

ПЕТРО БАБЧИШИН, власник будинку для хостелу: «Зараз ми говоримо тільки про стройматеріали – це одна з віток. А також були в неї валютні надходження, надходження гривневі, також були скриньки. Ні одного документу по вскриттю скриньки і кількості грошей немає. В присутності теж нікого не вскривалося. Вам солдат скаже, як вскривалися скриньки тут, за закритими дверми. Тут, вскривалися, потім тим клеєм переклеювалися скло і наново на рано готувалися чисті скриньки, цього в звіті немає».

А от  Ліза Шапошнік говорить, що грошей на оплату за газ та електроенергію, чекали від керівництва Товариства ветеранів АТО у Києві.

ЛІЗА ШАПОШНІК, волонтер: «Почалася жорстока брехня. То есть, за газ, за світло треба було платити. Київське руководство, начальство казало потерпи, зараз грошей немає, будуть гроші ми все проплатимо».

Натомість, голова київського Товариства, Кирило Сєргєєв стверджує: гроші тернопільській філії надали б, якби Ліза надіслала відповідні документи. Адже треба знати, куди та на що підуть кошти.

Тоді в Києві ще не знали й про те, що філіал Товариства ветеранів АТО в Тернополі волонтерка так і не задокументувала. Натомість ще в березні на ім’я Лізи Шапошнік був зареєстрований приватний благодійний фонд, під назвою «Обличчя країни». Водночас, каже Кирило Сєргєєв, кошти у скриньки дівчина продовжувала збирати від імені Товариства ветеранів АТО.

ЛІЗА ШАПОШНІК, волонтер: «Не витримала цієї брехні. Створила свій фонд «Обличчя країни». І зараз ми працюємо по новим напрямкам. З приводу того, щоб була більш обширна можливість допомагати не тільки бійцям АТО і сім’ям постраждалих від війни, а й ще і дітям-сиротам, дітям-інвалідам та пристарілим».

Співпрацю з власником будинку в Байківцях представники новоствореного фонду вирішили припинити. І проблема не в грошах. Кажуть, ця будівля їм вже більше не підходить.

ІГОР САВІЦЬКИЙ, член фонду Лізи Шапошнік «Обличчя країни»: «- Скажіть, будь ласка, це ж шалені гроші, де ви їх будете брати? Через скільки років воно почне діяти? – До нового року воно має бути запущено. До нового року цього. – Ну, а на утримування, де ви плануєте кошти брати? Медичний персонал? – Я знаю, де брати. Я знаю де, з панчохи. Є меценати, які готові з Америки, з Канади, з Бельгії, з Франції, плюс наші фермери, до кого не приїжджав, сказали двома руками підтримаємо».

Що ж до Товариства ветеранів АТО, то його голова Кирило Сєргєєв каже, зі всіх областей, де вже працюють їхні філії, такі проблеми виникли лише в Тернополі. За словами Кирила Сєргєєва, коли знайдуть людину, яка очолить тернопільську філію Товариства ветеранів АТО, роботу зі створення  хостелу в Байківцях продовжать.

Детальніше у відео.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #хостел #бійці АТО

Коментарі

Оголошення
live comments feed...