• Головна
  • Андрій Грицишин : ««Самопоміч» - це ідеологія майбутнього України»
09:00, 26 травня 2015 р.

Андрій Грицишин : ««Самопоміч» - це ідеологія майбутнього України»

«Самоорганізація, самодисципліна, самоврядність»

Назва та ідеологія «Самопомочі» запозичена від кредитних кооперативів, які з'явилися в Галичині на початку XX століття. Тоді люди об'єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. Але найголовніше, зберегти національну самобутність української нації. Фактично у роки між Першою та Другою світовими війнами «Самопоміч» поряд з українською церквою врятувала українську Галичину, дала людям формулу виживання в умовах польської окупації.

У наш час ідеологія «Самопомочі» дає дороговказ як має жити родина, громада та країна. Я твердо переконаний, що ідеологія «Самопомочі» - це майбутнє України».

Самоорганізація – «Сам у поміч»

«Перша причина бідності – це неорганізованість». Ці слова митрополита Андрей Шептицького якнайкраще характеризують проблему діючого українського суспільства як у минулому, так у зараз. Ми маємо відходити від «совкової моделі», коли все вирішувала влада-партія, а від людини нічого не залежало. Ідеї «Самопомочі» полягають у словосполучення «Сам у поміч». Тобто, що саме людина-група людей-громада-народ через самоорганізацію здатні захистити себе та збудувати ефективну систему управління державою.

Будинкові, вуличні, квартальні комітети, комітети мікрорайонів, районів у містах, сільські, селищні комітети здатні самі вирішувати місцеві проблеми без «пана з палкою». Держава має забезпечувати лише функції захисту та загальної координації. Самоорганізовані громади з достатніми повноваженнями – це справжня «золота модель» суспільного устрою України.

Самодисципліна – захисти свою родину, свій край, свою державу

В умовах знищеної армії, українському народу вдалося зупинити наступ другої у світі за військовою потугою російської армії. Масовий добровольчий та унікальний за масштабом волонтерський рух показав, що українці здатні до самоорганізації та самодисципліни. В умовах ворожої агресії самодисципліна українського народу має стати основою нової системи оборони України. Кожен повинен бути готовим захистити країну, місто, свою сім'ю. У містах треба проводити оперативні курси військової справи, нарешті почати формувати резервну армію. У військовому плані Україна має стати «другою Швейцарією». Іншого шляху у нас немає.

У військовому плані Україна має стати «другою Швейцарією». Іншого шляху у нас немає

Самоврядність – справжнє народовладдя

У часи Київської Русі та особливо Козацької держави суспільні органи влади формувалися в Україні на основі самоорганізації населення. На відміну від Росії, де завжди люди звикли у всьому слухатися та поклонятися царю-хану за монгольським принципом, в Україні влада завжди формувалася знизу. Керівник-гетьман був швидше військовою владою, який брав у громад тимчасовий дозвіл керувати державою для захисту населення. Будь-який керівник усвідомлював, що його посада тимчасова і будь-який момент народ може винести йому недовіру. Тому, український народ на генетичному рівні не сприймає диктатуру і політиків, які прагнуть створити таку систему влади в Україні. Цей факт довела Революція Гідності. Український народ здатен сам керувати в умовах відкритого демократичного суспільства.

Україна самоврядних громад – це українська відповідь «новоросіям» та «народним республікам»

Самоврядність – це ідеальний варіант реалізації модної зараз концепції децентралізації України, як альтернативи сепаратизму та федералізації. Громади мають мати достатні повноваження, кошти та механізми відповідальності для власного розвитку. Люди мають самостійно вирішувати, яку лікарню збудувати, чи яку школу відремонтувати.

Україна самоврядних громад – це реальний шлях боротьби з сепаратизмом, українська відповідь «новоросіям» та «народним республікам».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин #Андрій Грицишин Самопоміч
Оголошення
live comments feed...