• Головна
  • Спиртзаводи Тернопільщини під видом біоетанолу робили спирт для «лівої» горілки?
12:00, 27 травня 2015 р.

Спиртзаводи Тернопільщини під видом біоетанолу робили спирт для «лівої» горілки?

Кабмін виключив з переліку підприємств, які мають право виробляти біоетанол, 12 державних спиртових заводів, в тому числі і Хоростківський спиртзавод.

Про це йдеться в урядовій постанові № 31920, повідомляє Укрінформ.

Як пояснюють в уряді, дане рішення прийнято у зв’язку з тим, що до липня 2014 року підконтрольне тоді народному депутату Юрію Іванющенку і його бізнес-партнеру Івану Абрамову ДП «Укрспирт» було задіяне в тіньових схемах поставки міцних алкогольних напоїв. Для цього готова продукція списувалася під виглядом спирту на виробництво біоетанолу, звільненого від акцизного податку.

За оцінками фінансових аналітиків та експертів ринку, скориставшись «біопаливним» прикриттям, організатори тіньової схеми розлили понад 300 млн пляшок контрафактної горілки. Через це держбюджет України втратив близько 3,5 млрд грн.

Тепер же біоетанол віднині зможуть виробляти лише ліцензовані спиртзаводи.

«Дозвіл на виробництво біоетанолу усім підприємствам ліквідує державну монополію. Це крок з дерегуляції, який стимулює розвиток ринку альтернативних видів палива в Україні», - наголосив директор департаменту продовольства Міністерства аграрної політики та продовольства Дмитро Шульмейстер.

Як пояснила прес-секретар державного підприємства «Укрспирт» Ірина Смалько, прийнята Кабміном постанова є технічною і практично не впливає на виробництво біоетанолу в країні, оскільки раніше на законодавчому рівні було запроваджено ліцензування цієї діяльності.
«Зараз для виробництва біоетанолу потрібно отримати ліцензію, а не входити до переліку 12 заводів, які обрав Кабмін в 2007 році, тим самим встановивши штучні обмеження на ринку. Зараз завод може просто отримати ліцензію і виробляти біоетанол», - сказала Смалько.
За її даними, Хоростківське МПД має ліцензію, тож без проблем зможе і надалі виробляти біоетанол.

Нагадаємо, норма про обов'язкове додавання біоетанолу до бензину в Україні була введена 1 січня 2014 року. Відповідно до закону «Про альтернативні палива», в 2014-2015 рр. всі бензини повинні були містити 5% спиртової суміші, а з 2016 р - 7%. Однак на практиці закон так і не запрацював.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#горілка #спиртзаводи

Коментарі

Оголошення
live comments feed...