• Головна
  • Відпочинкова кампанія по-тернопільськи: куди поділися мільйони, які необхідні для оздоровлення дітей?
17:30, 29 травня 2015 р.

Відпочинкова кампанія по-тернопільськи: куди поділися мільйони, які необхідні для оздоровлення дітей?

Щороку відпочинково-оздоровча кампанія для дітей має якісь неприємні особливості. Серед цьогорічних — відсторонення новим законом від фінансування дитячого оздоровлення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Внаслідок цього нинішня дитяча оздоровча кампанія в області збідніла щонайменше на 8 мільйонів гривень — саме стільки торік вклав у неї соцстрах.

Кошти забрали — дітей залишили

«Обрубала» держава кошти на відпочинок дітей і агропромисловому комплексу, і профспілкам. Водночас закону, який зобов’язує охопити літнім оздоровленням не менше половини всіх дітей шкільного віку, ніхто не відмінив. Тож, враховуючи стрімке підвищення цін, збільшення кількості пільгових категорій (додалися діти переселенців та учасників АТО), символічні суми, виділені на оздоровлення місцевими бюджетами, та ще кілька чинників, можна вважати відпочинково-оздоровчу кампанію-2015 приреченою на провал, пише Вільне життя плюс.

А тепер — детальніше. Нині в області мешкають 121244 дітей шкільного віку, з них 70743 належать до пільгових категорій — саме вони передусім повинні оздоровлюватися за бюджетні кошти. Але оздоровленням та відпочинком заплановано охопити лише 60722 дітей шкільного віку, тобто 50 відсотків від загальної кількості.

Обласний бюджет викроїв на цьогорічну оздоровчу кампанію 5 млн 338 тис. грн. Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту припало 4 млн 566 тис. грн, департаменту освіти і науки — 772 тис. грн. Крім того, планується залучити понад 8 млн грн позабюджетних коштів. Мається на увазі оздоровлення коштом батьків, підприємств, громадських організацій та фондів.

За попередніми даними, цього літа за гроші обласного бюджету департамент сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту облдержадміністрації планує оздоровити 1347 дітей-пільговиків. Він повертається до тематичних таборів, що діяли в області багато років тому. Щоправда, цьогоріч вони будуть поки що тематичними змінами в оздоровчих закладах області. Це «Таланти Тернопільщини», «Лідер», «Я Українець і я гордий» та «Спортивне літо». Відомо, що ці зміни будуть у чотирьох-п’яти закладах, але яких саме — покаже тендер.

Свою лепту в оздоровчу кампанію внесли й місцеві бюджети. Ними на прийдешнє літо передбачено 1 млн 735 тис. 510 грн плюс 298 тис. грн на підготовку таборів. Спершу три райони взагалі не виділили на оздоровлення дітей жодної копійки, але під натиском обласної влади пообіцяли виправити ситуацію. Тільки не зовсім зрозуміло — як, бо грошей нема.
В умовах фінансової скрути служби, відповідальні за оздоровлення дітей, покладають надії на пришкільні табори з денним перебуванням. Цього літа в усіх регіонах України їхня кількість зростає, бо це нині чи не єдиний спосіб суттєво покращити статистику і зайняти школярів активним відпочинком бодай на два тижні канікул усього за 5-10 гривень на день. Начальник відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей, реалізації молодіжних програм управління у справах сім’ї та молоді департаменту Ігор Чорний стверджує, що тільки наша область зменшила кількість таборів з денним перебуванням із 465 (2013 рік) до 165 (2014 рік) і нарешті — до 143, бо освітяни не зацікавлені в їхньому функціонуванні.

Ми звернулися до департаменту освіти і науки облдержадміністрації за коментарем. Натомість нам перелічили, якими законами і наказами Міносвіти керуються, здійснюючи відпочинково-оздоровчу кампанію, і подали свою статистику. Згідно з нею на базі загальноосвітніх шкіл будуть функціонувати 78 закладів відпочинку: 72 табори з денним перебуванням і 6 — праці та відпочинку. Новинка літа-2015 — мовні табори, в яких діти зможуть поєднати вивчення іноземних мов з активним відпочинком. На Тернопіллі цього літа діятимуть 100 таких таборів, один з яких — на базі третьої школи обласного центру.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Відпочинкова кампанія #мільйони #які необхідні на оздоровлення дітей

Коментарі

Оголошення
live comments feed...