• Головна
  • На Тернопільщині бійці АТО розповіли школярам про життя в окопах
18:30, 29 травня 2015 р.

На Тернопільщині бійці АТО розповіли школярам про життя в окопах

Минулого тижня бійців АТО – братів Богдана і Ярослава Білоусів, а також волонтерів районного штабу національного спротиву до себе в гості запросили учні Бутинської ЗОШ І-ІІІст.

Дітки ретельно підготувалися до зустрічі. Ми ніби потрапили у коло великої та дружньої сім’ї, у море допитливих дитячих очей та усмішок. Дуже здивувало, що дітки задавали воїнам зовсім недитячі запитання. Запитували і про життя в окопах, про об’єкти, які обороняли, і навіть про те, чи завжди була можливість відпочити, поїсти. Школярі цікавилися ситуацією щодо забезпечення бійців харчуванням в умовах війни. Саме війни, а не АТО. Виявляється, діти повністю усвідомлюють те, що на Сході Батьківщини триває війна, яка увійде в історію як Визвольна Вітчизняна, - пише Народне слово

Ярослав Білоус, який тримав оборону у Донецькому аеропорту, жартував, що мовляв, їсти було що, але не було на це часу і якщо вдавалося поспати хоча б годинку, то й цьому радів.

У воїнів діти питали й про те, що підтримувало їхній бойовий дух та додавало сил боротися, про настрої та ставлення місцевого населення до наших захисників, про те що вразило і найбільше запам’яталося.

Брати розповідали про «бойові хрещення», про подвиги своїх побратимів та щиро дякували дітворі за листи і малюночки, за теплі слова і побажання, написані дитячими пальчиками, можливо деколи з помилочками, але головне що щиро. – Слова-настанова «Повертайся живим!», – зазначив Ярослав Білоус, – це вже своєрідний талісман для кожного воїна, який насправді гріє і береже, спонукає вистояти.

Як виявилося дітвора села Бутин добре знає, що таке робота волонтерів, і вже спробувала себе у цій ролі. У рамках акції «Маки пам’яті» учні продавали свої рукотвори та заробили 4764 гривень. Діти передала кошти в штаб із проханням долучити їх до тих, які будуть зібрані 7 червня на фестивалі народної ініціативи «Байда» під назвою «Для сина, для брата, для тата…», який відбудеться у селищі Вишнівець.

-Ми маємо для кого жити, – наголосив Богдан Білоус, – з такими тилом і такими свідомими дітлахами Україні бути! Українська армія відроджується, а наші воїни за рік навчилися добре воювати. Тому «москаля» ми переможемо і виженемо далеко за межі нашої держави. А завдання кожного з вас, діти, добре вчитися, бути патріотами, а також бути готовими у майбутньому захистити свій дім.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #бійці АТО #школярі #життя в окопах

Коментарі

Оголошення
live comments feed...