• Головна
  • Чи залишаться пільги на проїзд у громадському транспорті Тернополя?
14:00, 30 травня 2015 р.

Чи залишаться пільги на проїзд у громадському транспорті Тернополя?

З першого червня, в Україні багато категорій пільговиків мали б втратити пільги на безкоштовний проїзд у громадському транспорті. За відміну пільгового проїзду наприкінці минулого року проголосували депутати Верховної Ради.

Відповідний закон вступає у силу саме першого червня. Але прес-служба Міністерства соціальної політики на офіційному веб-сайті відомства повідомляє, що пільговики і надалі будуть користуватися громадським транспортом безкоштовно. Проте самим повідомлення Міністерство і обмежилось, не надавши місцевим радам жодних роз’яснень: будуть чи не будуть пільги на проїзд з 1 червня. У Тернопільській міськраді пояснюють: поки остаточного рішення чи постанови немає – усе залишать, як є. Тобто, пільговики у Тернополі як і раніше будуть користуватися безкоштовним проїздом, доки з Києва не надійдуть роз’яснення. Перевізники, водії та пасажири будьте взаємоввічливими, передає TV4.

У повідомленні на сайті Міністерства соціальної політики йдеться: ветерани праці, діти війни, учасники війни, жертви нацистських переслідувань, члени сімей загиблих чи померлих ветеранів війни, інваліди І-ІІІ груп, особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи І та ІІ категорій, зможуть і надалі користуватися правом на безкоштовний проїзд. Також за словами міністра соціальної політики України Павла Розенка пільговий проїзд у громадському транспорті зберігається і для пенсіонерів за віком. Міністр закликав органи місцевого самоврядування якнайшвидше забезпечити реалізацію права на пільговий проїзд зазначених категорій громадян.

У Тернопільській міськраді коментують: Міністр жодних роз’яснень чи рішень, окрім повідомлення на сайті, не надав. Тому це повідомлення йде в розріз із законом, за який проголосували депутати Верховної Ради наприкінці минулого року. Відповідно до нього з 1 червня право безкоштовного проїзд мали б втратити більшість пільговиків, черед яких і пенсіонери за віком, учасники війни, діти війни, інваліди третьої групи та інші. Правом пільгового проїзду мали б користуватися лише вісім категорій пільговиків. Тернопільська міськрада звернулася із запитами в Міністерство юстиції та Тернопільську облдержадімінстрацію: як правильно діяти у ситуації, що склалася. А поки відповіді немає, прийняли рішення: у Тернополі з 1 червня усе залишиться без змін. Безкоштовним проїздом користуватимуть ті ж пільговики, що і раніше і так буде, доки не прийдуть відповідні роз’яснення. Тому з приватними перевізниками представники міськради провели відповідну нараду. Тернопільська міськарада просить з розумінням і толерантно віднестить до ситуації, що склалася, водіїв громадського транспорту і пасажирів.

Не залежно від подальшого рішення уряду у Тернополі пільговики зможуть користуватись безкоштовним проїздам у тролейбусах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #пільги на проїзд

Коментарі

Оголошення
live comments feed...