Частину тернополян звільнять від пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг?

Соціально незахищених українців хочуть звільнити від пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг. Зокрема, про це йдеться в законопроекті "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання окремих питань стягнення пені за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг та діяльності виконавців/виробників таких послуг",  котрий лобіюють народні депутати України Юрій Сербін та Микола Потапчук.

Можливою підставою для звільнення окремих соціально незахищених категорій громадян від пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги законопроект вважатиме  відсутність фінансової можливості через заборгованість по виплаті заробітної плати, пенсії, стипендії.

Раніше, до 1996 року пеня налічувалася у розмірі 0,01% за один день прострочення, проте вона не могла перевищувати саму заборгованість. Тоді, у 1996 році, закон, що тимчасово забороняє нарахування громадянам пені за несплату комунальних послуг, парламент ухвалив внаслідок несвоєчасної виплати державою зарплат, пенсій і стипендій. Сьогодні ж відновлення штрафних санкцій викликане вимогами МВФ.

17 грудня 2010 року скасували закон, який забороняє стягнення пені за несплату житлово-комунальних послуг, і вже з 2011 р. пеню за несплату комунальних послуг почали стягувати тільки за нові борги. За інформацією комунальників, ухвалення цього закону викликане величезною заборгованістю боржників за житлово-комунальні послуги.

Вважається, що закон про пеню за несплату комунальних послуг не загрожує громадянам з низьким рівнем доходів і пенсіонерам, бо вони користуються житловими субсидіями і платять за спожиті послуги вчасно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі