• Головна
  • У День поля Петро Гадз презентував кооперативний рух Бучаччини
10:04, 15 червня 2015 р.

У День поля Петро Гадз презентував кооперативний рух Бучаччини

Петро Гадз планує об’єднати людей і навчити заробляти на своїй продукції. Голова наглядової ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром» започаткував кооперативний рух у Бучацькому районі. Проект стартує з першого серпня. Презентація цього проект відбулася під час Дня поля, яке вже протягом 11 років традиційно організовують на базі агропідприємства.

Кооперативний рух розвиватимуть у трьох напрямках. Перший із них – тваринництво, птахівництво. Зокрема, прийом молока для людей, надання послуг по осіменінню, купівлі тварин, вирощування екологічно чистої продукції. Другий напрямок – це садівництво, ягідництво. «Я з’їздив цілу Європу. У Польщі є фермери які мають десять сотих саду, і навіть п’ять сотих саду. Я в них запитував, що заробляють з гектару. Вони кажуть – як який рік, в межах 18 тисяч євро. Він виробляє продукцію, не сидить на шиї в держави і країна економічно розвивається, адже поляки виробляють польське, продають польське і на сьогоднішній день це країна, яка в Європі показує найбільші показники розвитку промисловості. У нас працьовиті люди і багаті чорноземи, тому перейнявши цей досвід ми допоможемо людям в селі заробляти на своїй праці» - каже Петро Гадз.

Третій напрямок – це рослинництво, овочівництво. «Коли ми скооперуємося, коли вас навчать правильно вирощувати продукцію, коли ми наперед будемо шукати збут, коли ми будемо мати об’єм, тоді село заживе новим життям. А екологічно чисту продукцію ви виробляєте, бо корова пасеться на полі, значить ви маєте екологічно чисте м’ясо. Воно повинно бути в 2 - 2,5 рази дорожче, але цього ніхто не робить. От ми це започаткували, з 1 серпня стартує проект «Кооперативний рух Бучаччини». Ми будемо їздити в кожне село, в кожну сільську раду, будемо проводити зустрічі і набирати членів кооперативу» - зазначив Петро Гадз.

Аграрій переконаний, що провідний досвід європейських країн приречений на успішне втілення в Україні. В Італії кожен кооператив має свою інфраструктуру. Завдання селянина – виростити. А кооператив наперед шукає ринки збуту, контрактує продукцію, об’єднується і продає. «Звичайно, кожен собі не побудує холодильник, а кооператив побудує один холодильник для всіх. У Польщі успішно діють такі кооперативи. Моркву тримають цілий рік. Вона помита, відкрили тільки склад і вона вже пішла на ринок. Я вірю що аграрії можуть об’єднатися. У нас на селі живе майже 17 мільйонів людей, шість з половиною мільйонів мають паї. Окрім того, скільки люди мають городів. Якщо об’єднатися в кооперативи і цю продукцію вирощувати екологічно чистою, то вона може продаватися в два-три рази дорожче. Ви би мали надходження і більші можливості для кращого життя» - переконаний Петро Гадз.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гадз презентував кооперативний рух
Оголошення
live comments feed...