Беззаконня в колонії: персонал відпускає зеків красти і грабувати

Засуджений,  що відбуває покарання за умисне вбивство, покинув одну з виправних колоній в Чернівецькій області, добрався в Київ і... добровільно здався міліції,  повідомляє ТСН. - Громадянин звернувся з проханням допомогти перевестися в іншу зону. Утікач розповідає шокуючі речі.

"Чоловік назвався Іваном Бабюком, 47 років, і сказав, що відсидів 8,5 року з 11-річного терміну, - говорить юрист Тетяна Видмеденко. - Мотивом, за його словами, стало беззаконня адміністрації колонії. Персонал, заявив він, відпускає зеків із зони в звільнення, щоб ті займалися крадіжками і пограбуваннями - відбирали у людей мобілки, гаманці, плеєри, добували наркотики і несли це "добро" в колонію. Хто відмовляється, жорстоко б'ють. Після декількох відмов його пригрозили убити. Хотів перевестися до іншої установи, але начальство прохання не ушанувало. І він, зневірившись і побоюючись розправи, 24 вересня пішов".

У Київ добирався на перекладних, ночував на вокзалах. Хотів зустрітися з кимсь з народних депутатів і розповісти про порядки в колонії, але у Верховну Раду зека не пустили.Тоді він став стукатися в юридичні консультації, нотаріальні контори... "Поводився адекватно, події викладав цілком розсудливо, на бродягу не був схожий, але ми порадили йому звернутися в міліцію, - говорить Тетяна. - Відвідувач погодився, правда, повторював, що йому тепер не жити. Ми почастували його чаєм, бутербродами. Незабаром приїхав наряд, і чоловіка забрали".

Правоохоронці підтверджують - був такий дивак. "Лісами-полями добирався, потім електричкою, - сказали нам в столичному главку. - Він шукав, кому б поскаржитися. Тепер порушена справа по факту втечі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі