Вперше в Тернополі з'явилися хоспісні палати

Полегшити біль та страждання безнадійно хворим людям, надати їм спокій і підтримку  —саме такі умови зобов’язані створити 2 хоспісні палати, які відкрили 20 жовтня у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги на базі відділення невідкладних терапевтичних станів. У них діють шість функціональних ліжок, придбані за сприяння міського голови Сергія Надала.

Перші три тижні лікування у хоспісі надається безкоштовно. Знеболення проводять погодинно. Щодня з 9.00 до 15.00 за хворими доглядають студенти за хворими, які знаходяться у хоспісі доглядають студенти навчально-наукового інституту медсестринства ДВНЗ "Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського", здійснюючи масаж, лікувальну гімнастику й інші процедури. На сьогодні хоспісну допомогу тут отримало дев’ятеро людей, що стали жертвами інсультів, інфарктів та онкозахворювань.

Хоспіс не вважається ані притулком, ані пансіонатом. Це не просто місце для поодиноких і перестарілих. Його призначення - полегшити симптоми, що дошкуляють важкохворим.

«Такі відділи дуже часто порівнюють із геріатричними закладами, але насправді хоспіс відрізняється від геріатрії, — пояснив головний лікар Тернопільської міської комунальної лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський. — Цей лікувальний заклад надає допомогу, коли вже використано всі методи лікування, покращення людина не очікує, але продовжує жити. Тут хворі, передовсім, знаходять повноцінне знеболення, психологічну і моральну підтримку».

В Україні вже функціонує 12 хоспісних лікарень та ряд відділень на базі загальної лікувальної практики.

«Сподіваємося на єдиний хоспісний заклад у нашій області, — зазначив пан Чайківський. —  І вже на базі нього можна було б розвивати окремі види такої допомоги, зокрема сестринський догляд, догляд хворих на дому».

Вперше в Тернополі з'явилися хоспісні палати, фото-1
Вперше в Тернополі з'явилися хоспісні палати, фото-2
Вперше в Тернополі з'явилися хоспісні палати, фото-3
Вперше в Тернополі з'явилися хоспісні палати, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі