• Головна
  • Тернопільських пенсіонерів вчать безпеці
09:00, 23 червня 2015 р.

Тернопільських пенсіонерів вчать безпеці

Сотні обманутих людей, десятки безрезультативних кримінальних справ, тисячі втрачених гривень — такі невтішні наслідки дій телефонних та інтернетних шахраїв. Це статистика згідно з офіційними даними. Насправді ж випадків значно більше, просто не всі жертви шахрайства повідомляють в міліцію.

Хтось не вірить в те, що гроші повернути, а комусь просто соромно від того, що втрапив на гачок та «проковтнули» приманку.

СМС з інформацією "ви виграли подорож", телефонний дзвінок зі словами "ваш син в міліції", електронний лист "банку" з проханням уточнити відомості по картці, вимога передоплати за неіснуючий товар, прохання сплатити відсотки за «виграний» автомобіль — лиш частина шахрайського арсеналу....

Бути обманутим і пограбованим — моральна та матеріальна травма для людини середнього віку. Коли ж «до нитки» оббирають пенсіонерів то для них це трагедія, бо як живуть пенсіонери всі ми знаємо.

Аби тернополяни похилого віку не втрапляли в біду міська «Самопоміч» в рамках постійно діючої програми «Безпечне місто» зініціювала серію безкоштовних семінарів. Днями такий відбувся в Українському домі «Перемога».

- Ми вирішили провести серію навчань під спільною назвою «Кібер-варта», - каже співорганізатор семінарів, учасник «Самопомочі» Віктор Генсерук. - Люди старшого віку, нажаль, дійсно найвразливіші перед телефонними чи інтернет шахраями і це потроібно виправити. Прослухати поради, почути та запам'ятати, які бувають випадки означає бути готовим, а це основне! Бо ж «махати руками після бою», у випадку з шахраями - марно.

Таку тематику навчань обрали не випадково. В міській "Самопомочі" діє юридична допомога. Крім того є навчання комп'ютерній грамотності. І в одну і в іншу ходять пенсіонери, вони й розповіли про те, що останніми місяцями кількість спроб заволодіти їх грошим зросла.

- За офіційною інформацією звернулись в міліцію, - каже голова міської "Самопомочі" Андрій Грицишин. - І справді, лише з початку цього року зареєстровано вже сотні випадків саме шахрайств з допомогою телефонів чи тих, які стосуються банківських карток та розрахунків онлайн. Міліції важко розслідувати такі речі, бо, як правило, це – карточка, зареєстрована на якусь підставну особу, гроші знімаються десь в Запоріжжі чи на Сході. Тому ми вважаємо, що такі речі потрібно просто попереджувати. Чим, власне і зайнялись. Минулий семінар, в основному, присвятили мобільній безпеці. Для цього зі Львова запросили спеціаліста одного з мобільних операторів. То ж інформація була перевірена, якісна та корисна. Послухати її зголосилось понад п'ятдесят людей пенсійного віку. Ближчим часом слухачів запросять на семінар, який стосується банківських карток. На нього кличуть усіх охочих. Радимо скористатись запрошенням чи розповісти про нього батькам. Зараз майже кожен пенсіонер з карткою, а отже потенційна мішень.

Зважаючи, що частина люденй літнього віку здійснює онлайн платежі чи покупки, що однозначно дуже добре, на «носі» ще й навчання щодо безпечених розрахунікв онлайн.

Записатись на семінар або ж запропонувати тему з якої варто було б провести зустріч, можна в міському офісі «Самопомочі» на Руській, 52 чи за номерами 52-27-27, 098 207 27 27.

Тернопільських пенсіонері вчать безпеці (фото) - фото 1

Тернопільських пенсіонері вчать безпеці (фото) - фото 1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин
Останні новини
Оголошення
live comments feed...