• Головна
  • Самопоміч – це коли містом керує громада, а не чиновники
15:05, 25 червня 2015 р.

Самопоміч – це коли містом керує громада, а не чиновники

Об’єднання «Самопоміч» - це організація, яка робить людей сильнішими, навчаючи їх вирішувати проблеми, самостійно приймати рішення та впливати на прийняття рішень у місті. Ці програмні засади організації реалізовує тернопільська команда «Самопомочі».

Як розповів газеті голова Тернопільської міської «Самопомочі» Андрій Грицишин мета діяльності організації – створити нову систему функціонування міської влади, яка б була відкрита для людей і залежала від людей. Теперішня система влади фактично перетворила мерію у акціонерне товариство закритого типу, коли мер та депутати звітуються перед громадою лише раз на 5 років – під час виборів. Наша мета створити таку систему, коли містом керує громада, а не чиновники.

Тернопіль має показати всій Україні, що наші люди здатні до самоорганізації та народовладдя, що нам не треба наглядача з нагайкою (з необмеженими повноваженням). Більше того, коли чиновник – від мера міста і до начальника ЖЕКа, буде відчувати контроль та відповідальність перед громадою, він буде боятися брати хабарі, обманювати та красти. Адже, внутрішня замкнутість системи та безкарність породжує тотальну корупцію.

Загалом концепція реформування системи місткої влади від об’єднання «Самопоміч» базується на європейському та вдалому українському досвід (Вінниці, Миколаєва, тощо) та передбачає декілька напрямків.

1. Регулярна звітність депутатів і мера перед своїми виборцями й можливість їх відкликання при незадовільній роботі.

Цей напрямок передбачає встановлення для мера та всіх міських обранців обов’язкової форми звітування перед громадою та спрощений механізм відкликання депутатів та міського голови, якщо вони не виконують взяті на себе зобов’язання.

2. Обговорення всіх важливих проблем міста на громадських слуханнях.

Цей механізм прямого народовладдя має набути масовості, оскільки є найбільш простим шляхом впливу громади на рішення, які приймає міська влада. Відповідно до соціологічних досліджень, у Тернополі лише 2 % громадян беруть участь у громадських слуханнях. Цей показник має бути піднятий як мінімум до 20 %.

3. Обов'язкове попереднє оприлюднення й обговорення у ЗМІ всіх важливих рішень, які готуються до прийняття міським головою та міськрадою.

Вкрай важлива новація, яка унеможливить проведення місцевою радою рішень у «напівтаємному режимі». У цьому випадку, місцеві засоби масової інформації стають площадкою для спілкування влади та громади.

4. Створення «Інституту Розвитку Міста», який би детально досліджував і пропонував найкращі варіанти вирішення міських проблем.

Наявність такого інституту дає змогу залучати до роботи над міськими проектами експертів, які напряму не пов’язані з міською владою. Також, це дає можливість кожному тернополянину активно долучатися до вирішення проблем міста – реалізовувати свій муніципальний проект.

5. Впровадження системи електронного самоврядування.

Ця система дозволяє виявити ставлення населення до всіх питань, які має вирішувати місцева влада. Також, він дозволяє уникнути довжелезних черг при отриманні довідок, документів, дозволів, ліцензій, а також допомагає реалізувати право на місцеву ініціативу без фізичної присутності.

6. Призначення керівників міських управлінь після обговорень їхніх програм на громадських слуханнях.

Вкрай важливий механізм управління містом, який позбавляє керівництво міста монополії на призначення керівників ключових управлінь. «Самопоміч» відстоює принцип, коли керівника управління освіти міста обирають за погодженням з освітянами, охорони здоров’я – з медиками тощо. Це дасть змогу загалом покращити професіоналізм міських чиновників.

Це лише окремі пропозиції об’єднання «Самопоміч» для побудови нової системи управління Тернополем, де на першому місці буде громада, а чиновники будуть лише відігравати роль найманих помічників. Наша організація завжди відкрита для нових пропозицій. Ми спільно вчимося вирішувати проблеми та працюємо над власним розвитком. Цей програмний тезис нашої організації як ніколи актуальний сьогодні, коли ми прагнемо спільно зробити Тернопіль кращим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин #Андрій Грицишин Самопоміч
Останні новини
Оголошення
live comments feed...