Платіжний баланс України погіршився в 10 разів

Національний банк вказує на формування негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу на рівні 1 млрд доларів у вересні після негативного сальдо 1 млрд доларів в серпні, 557 млн ​​доларів у липні, 188 млн доларів у червні, 790 млн доларів у травні, 293 млн доларів у квітні, 381 млн доларів в березні, 1,1 млрд доларів у лютому та позитивного сальдо 282 млн доларів у січні.

Про це йдеться в повідомленні НБУ. «Дефіцит поточного рахунку у вересні залишився на рівні попереднього місяця - 1 млрд доларів», - наголошується в повідомленні.

За даними Нацбанку, в цілому за 9 місяців 2011 року негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу склало 5,5 млрд доларів, тоді як за аналогічний період 2010 року негативне сальдо становило 506 млн доларів, пише тижневик "Коментарі".

Формування такого значного дефіциту поточного рахунку в останні місяці, за даними НБУ, є наслідком розширення внутрішнього інвестиційного попиту, що тягне збереження значних обсягів імпорту. Темпи зростання експорту у вересні сповільнилися до 26,8% з 36,1% в серпні в результаті зниження зовнішнього попиту і цін на світових товарних ринках.

Найбільше погіршення зовнішньої кон'юнктури відбулося з чорними металами, тоді як обсяг експорту продукції аграрного сектору дещо збільшився. Зростання обсягів імпорту у вересні сповільнилося (до 30,9% після 33,7% в серпні) за рахунок зниження темпів імпорту продукції машинобудування, продукції хімічної галузі, металів. У той же час у вересні, в порівнянні з попередніми місяцями, збільшилися обсяги імпорту природного газу.

Сальдо фінансового рахунку у вересні було негативним на рівні 1 млрд доларів у зв'язку з різким прискоренням приросту готівки поза банками (до 1,8 млрд доларів після 0,7 млрд доларів в середньому на місяць в січні-серпні). Приплив прямих іноземних інвестицій у вересні складав 732 млн доларів, а з початку 2011 року - 5,3 млрд доларів. Сальдо зведеного платіжного балансу у вересні було негативним і склало 2 млрд доларів (після позитивного сальдо 214 млн доларів у серпні і 108 млн доларів у липні).

«Це практично повністю нівелювало накопичений профіцит за перші 8 місяців 2011 року», - йдеться в повідомленні. Такий дефіцит був профінансований за рахунок золотовалютних резервів, які з цієї причини, а також через коливання курсів валют у вересні зменшилися на 3256000000 доларів до 34,950 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту протягом 3,9 місяців.

Як повідомлялося, в січні сальдо поточного рахунку платіжного балансу було позитивним на рівні 282 млн доларів, у лютому - негативним на рівні 1,1 млрд доларів, у березні - негативним на рівні 381 млн доларів, у квітні - негативним на рівні 293 млн доларів, в травні - негативним на рівні 790 млн доларів, у червні - негативним на рівні 188 млн доларів, у липні - негативним на рівні 557 млн ​​доларів, у серпні - негативним на рівні 1 млрд доларів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі