• Головна
  • У Тернополі сім`я боїться за своє життя, бо сусіди розібрали половину будинку
18:00, 28 червня 2015 р.

У Тернополі сім`я боїться за своє життя, бо сусіди розібрали половину будинку

Тернополяни бояться за своє життя, бо сусіди розібрали половину будинку разом з несучими стінами. Більше того, погрожують, аби ті мовчали. Звернення у всі профільні інстанції результату поки не дали. Юристи радять скаржитись далі і позиватись до суду

  • Допоможіть нам, наша родина живе у постійному страху за свої життя, - зателефонувала до редакції 20хвилин тернополянка Євгенія Нагорна. – Сусіди минулого тижня розвалили свою частину будинку. В т.ч. знесли несучі стіни. Ми просили показати документи, чи мають вони право це робити, у відповідь агресія. Більше того, мене вже не раз перестрівали і погрожували, аби я «замовкла».

Журналісти виїхали на вул. Гребінки, 11, де, за словами читачки, і розгортаються усі пристрасті.

З вулиці видно один будинок і два подвір’я. Як пояснила пані Євгенія, у них із сусідами один будинок на два власника. Одну частину ще у 1989 р. придбала вона, інша належить сусідам.

Будинок може завалитись

Конфлікт розпочався близько двох років тому, коли сусіди у глибині свого двору звели  нову будівлю. Проблема полягає у тому, що через сусідський дах і сніг, і вода під час злив стікає на будинок Нагорних. Тоді на місце виїжджали всілякі перевірки. Однак «неправильний» дах, завдяки якому частина будинку Нагорних може просто завалитись, ніхто не переробляв.

  • Тиждень тому ми прийшли з роботи і побачили, що й половину своєї хати вони знесли, - каже Євгенія Нагорна. – Відповідно, зруйнували і несучі стіни, знесли спільні балки. Не треба бути спеціалістом, щоб зрозуміти – від цього наша частина будинку може просто завалитись.                                                                                                                                                      Люди одразу звернулись зі скаргами до управління архбудконтролю. Відповіді, кажуть, немає досі. Коли намагались поцікавитись у сусідів, чи мають вони документи, ті у відповідь погрожували, аби закрили роти.
  • Я був на подвір’ї, - пригадує чоловік господині Анатолій Нагорний. – Сусідка стала на мур і кричала: «Закрий своїй жінці рота, бо постраждає вся ваша сім’я». Після цього ми звернулись до міліції.

Правоохоронці приїхали, взяли пояснення. Сусідка, кажуть Нагорні, відмовилась від своїх слів. Свідків-майстрів, які працювали на новобудові і чули всі погрози, просто закрила у хаті. Правоохоронці, кажуть Нагорні, пообіцяли, що до них прийде дільничний. Однак, минув тиждень, а того так і не було.

Дісталось і журналістові

Після цього представники сусідської родини не раз перестрівали Нагорних і погрожували. Люди ще й з цього приводу звернулись до міліції, бо злякались розправи.

  • Я також звернулась до міського голови Сергія Надала, аби створив комісію, яка вивчатиме законність будівництва на сусідньому подвір’ї, - каже пані Євгенія. – Це було ще 11 вересня. 18-го чоловік був у міськраді, де йому повідомили – заяву ще не розглядали.

Журналісти намагались поспілкуватись із сусідами, які проводять будівельні роботи. За парканом біля зруйнованої оселі порався літній чоловік. На подвір’я він нас не пустив. Як з’ясувалось згодом, він є родичем власників, однак категорично відмовився дати номери їхніх телефонів. Наполягав – він номерів не знає. Натомість чоловік в досить агресивній формі реагував на будь-які наші запитання щодо будови. І на прохання журналіста передати контакти власникам, аби ті зв’язались з редакцією. Цьому стали свідками як родина Нагорних, так і інші сусіди. Врешті, картку з номерами телефонів та даними журналіста літній чоловік узяв. Однак, з нами досі ніхто не зв’язався. 

Міліція проводить перевірки

У секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції нам підтвердили, що Нагорні не раз звертались до правоохоронців. 15 червня заявниця поскаржилась, що її сусідка проводить перепланування без наявних документів. Перевірка встановила - сусідка має всі документи. Правоохоронцям жінка пояснила, що будинок був в аварійному стані і з цієї причини зараз проводять роботи.

  • Ще 5 грудня 2012 р. інспектори архбудконтролю склали на неї адмінпротокол, і жінка сплатила штраф 4 250 грн. за те, що на той час не мала всіх документів на будову, але розпочали роботи, - повідомили у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції. - Лише цього місяця заявниця двічі зверталась до міліції. Вперше 15 червня, що в її будинку виник словесний конфлікт із сусідкою, яка проводить, на її думку, незаконні будівельні роботи. 17 червня - за фактом неправомірних дій сусіда. Міліція наразі проводить перевірку з цього приводу.

Дільничний 19 червня побував на місці конфлікту. Він поспілкувався з обома сусідами, які не можуть дійти згоди. Провів профілактичну бесіду і виніс офіційне застереження про недопустимість протиправних дій (йдеться про погрози – прим. ред.).

За нашою інформацією, напередодні у сусідів, які розпочали будівництво, побували інспектори з архбудконтролю. І через відсутність у пакеті документів дозволу від сусідів на початок робіт, їм доведеться сплатити штраф 6 800 грн. 

Заступник начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Тернопільській області Михайло Горішний повідомив, що інспекційні заходи щодо будови на вул. Гребінки, 11 проведені. Результати є. Однак інспектори про результати готові повідомити лише після журналістського запиту. Ми його вже направили і про результати повідомимо в одному з наступних номерів.

Блок Всі домовленості оформляти нотаріально, або зі свідками

Мешканці розпочали захист своїх порушених прав з написання відповідних скарг, і це правильно, каже координатор уповноваженого з прав людини в області Володимир Шевченко. Тепер їм потрібно очікувати письмових відповідей або надавати до різних інстанцій додаткові матеріали, якщо такі з’являться.

  • Щодо дій міліції – однозначно письмово скаржитись на ім’я начальника міської міліції, а як не буде результату – до прокуратури, - каже п. Володимир. - Дільничний мав з’явитись на місці конфлікту одразу після повідомлення.

Людям не завадить консультація юриста, бо не виключено, що доведеться звертатись до суду за захистом своїх прав, каже координатор.

Спор щодо даху потрібно вирішувати у суді. Однак, інспектори архбудконтролю мають зафіксувати факт, чи порушувались вимоги будівельних норм. Профільні структури також мають з’ясувати, чи були у сусідів всі документи на момент початку будівельних робіт.

  • Якщо мешканці матимуть якісь домовленості з сусідами, їх потрібно оформляти нотаріально, або у присутності свідків, - радить п. Шевченко.   

Якщо в оселі тріскають стіни, чи є інші пошкодження, ці зміни теж потрібно фіксувати і про це додатково повідомляти інспекцію архбудконтролю.

Коментар

Катерина КАЛУШ, (24 р.), керівник прес-служби міськради:  

  • Мешканці звернулись із заявою до міськради. Спеціалісти профільних управлінь, в т.ч. і ЖКГ, обстежать територію, поспілкуються з обома сторонами, вивчать ситуацію і далі вже шукатимуть шляхи вирішення даної проблеми. Можливо, потрібно буде долучити архітекторів чи інших профільних фахівців. Як буде потреба, у міськраді створять комісію, яка вивчатиме ці питання. 
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #будинок #побоювання #несучі стіни

Коментарі

ТОП новини
"Потужний холод пре в Україну з лютою силою, сніг та гроза хлинуть потоками води на авто": зима повертається в регіони
Трійця 2025: коли святкуємо Зелені свята та які традиції збереглися
Терміново ТЦК піде по людей за новими вимогами, навіть з цими хворобами доведеться служити: мобілізація, повістки, ВЛК
В Україну повертається зима і сніг, потужна гроза і град вдарять в регіонах: пре дощ і злива, прогноз налякав самих експертів
Оголошення
live comments feed...