• Головна
  • Михайло Головко: “За 1,78 млрд недоотриманого банками прибутку – верещать як свині, що їх ріжуть...”
18:11, 3 липня 2015 р.

Михайло Головко: “За 1,78 млрд недоотриманого банками прибутку – верещать як свині, що їх ріжуть...”

Банками, як і телевізійними каналами, володіють пару олігархів. Це варто пам’ятати аби зрозуміти звідки ноги ростуть у нагнітанні ситуації щодо валютних кредитів...

А тепер докладно про реструктуризації валютних кредитів. За даними джерел Forbes, борги фізичних осіб за споживчими кредитами в іноземній валюті на 1 січня 2015 склали 59,9 млрд гривень, з яких 21,62 млрд грн. (або 36,1% від загалу) знаходяться в банках, визнаних неплатоспроможними.

Кошти на депозитах, що заморожені в неплатоспроможних банкам має відшкодовувати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Вже має. Відповідно, прийняття законопроекту 1558-1 на ці 21,62 млрд не вплине аж ніяк.

Тобто під реструктуризацію потрапляють в першу чергу лише 37,38 млрд. грн. або… 1,78 млрд доларів США (перерахунок по курсу НБУ на 03/07/2015 = 21,01грн/1долавір США)!

Якщо ці кошти будуть повернуті за курсом 5 грн/долар то різниця складе 28,48 млрд грн.. Це максимально теоретично можливий… ні, не збиток банків, а втрачений прибуток банків.

Саме так – втрачений прибуток, бо майже 100% всіх споживчих кредитів, що підлягають реструктуризації це іпотечні кредити набрані в 2003-2007 роках під 15-18% річних у валюті і станом на 2014 рік за рахунок таких високих відсотків всі отримані кошти від банків вже погашено. Зараз банки отримують виключно прибуток з цих кредитів.

Тобто, коло Наталя Яресько заявляє, що потенційні втрати банківського сектору складуть 95 млрд грн – вона бреше, як дише. Не 95 млрд, а 28,5 і не втрати, а недоотриманий прибуток!!!

Щодо можливих втрат вкладників банків, про які брешуть «експерти» ті міністрі, то спочатку раджу подивитись на реальні витрати всіх українців на утримання банків за рахунок бюджетних та емісійних коштів.

Минулого року НБУ видав більше 220 млрд грн. у вигляді кредитів рефінансування та коштів на рекапіталізцію. Цього року вже видано ще близько 50 млрд грн.. З них неповернуто більше 110 млрд грн. І… ці кошти банкам дозволили не повертати ще 5 років. У своїй постанові №363 "Про заходи щодо зміни умов користування кредитами для підтримки ліквідності банків та операціями репо" від 9 червня, оприлюднену на сайті НБУ, Нацбанк встановив 10 червня 2020 кінцевим терміном повернення кредитів для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення і кредитів для збереження ліквідності банків.

Тобто НБУ відтермінував погашення заборгованості банкам на 5 років із збереженням відсоткової ставки, що діяла по цим кредитам на 9 червні 2015 року. За минулий рік банки та корпорації вивели з України майже 18 млрд доларів в різні офшори.

Ці кошти були отримані завдяки рефінансуванню від НБУ. Саме через це курс гривні впав втричі за рік. Ці гроші ніхто не збирається повертати.

Яким буде курс гривні в 2020 році хтось уявляє? В минулому році 110 млрд грн. це було близько 10 млрд доларів США. Зараз – трохи більше ніж 5 млрд. За 5 років це може бути й 1 млрд. Тобто банкам дали 10 млрд доларів США з кишені українців, повернуть вони, дай Боже, 1 млрд й про це ніхто ні пари з вуст. Проте за 1,78 млрд недоотриманого банками прибутку банкам – верещать як свині, що їх ріжуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Михайло Головко
Останні новини
Оголошення
live comments feed...