Аптеки, банкомати, їдальні: скільки заробляють на оренді тернопільські лікарні?

Під аптеки, медичні центри, банкомати та навіть заклади громадського харчування – для яких тільки потреб не орендують підприємці приміщення у комунальних лікарнях міста!

За підрахунками «Номер один», кожна з лікарень Тернополя віддає під комерційну діяльність щонайменше кілька сотень своїх «кровних» квадратних метрів й отримує від такої діяльності чималий дохід. Є і підприємства, які приміщення лікарень отримали «на халяву».
Загалом у Тернополі є кілька комунальних лікувальних установ. Це Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги, міська комунальна лікарня №2 та №3, Центр надання первинної медико-санітарної допомоги, міська комунальна дитяча лікарня, а також Тернопільська міська комунальна стоматполіклініка. Кожен із цих закладів, окрім прямих обов’язків, займається непрофільним видом діяльності, а саме – наданням в оренду приміщень приватним структурам. Утім рішення про розташування тої чи іншої установи на комунальних площах приймаються не одноосібно, скажімо, за волею керівника закладу, а колегіально – виконавчим комітетом. Тільки за його погодженням лікувальна установа може розміщувати у себе приватні структури.

При наданні приміщень комунальних закладів в оренду керівництво апелює кількома аргументами. Один із них – новий заклад чи установа покращить умови перебування хворого. Інший – заклад отримає додатковий дохід, що в умовах гострої кризи вкрай важливо.
Найчастіше площі лікарень підприємці орендують для встановлення аптечних пунктів та аптек. Дещо поступається місцем оренда для здійснення медичної діяльності. Рідше – під банкомати, кафетерії, буфети, оптику та магазини. Такі висновки ми зробили, проаналізувавши відповідь на інформаційний запит, направлений «Номер один» у відділ охорони здоров’я ТМР.
Найбільшим «роздавачем» власних приміщень у Тернополі є комунальна лікарня швидкої допомоги. У користування на правах оренди вона віддала близько 831 м² лікарняних приміщень і щомісяця отримує за ці послуги понад 54 тис. грн. доходу. Загалом договір оренди лікувальний заклад уклав з 15 установами. В тому числі з двома на безоплатній основі. Найбільшим орендарем є розрекламована у Тернополі «Ортоклініка», яка займає 265 м². Слідом за нею приміщення майже у 150 «квадратів» орендує ПП Литвин для облаштування їдальні. Ще на 80 м² здійснює діяльність товариство «Прохелс». У середньому, за підрахунками «Номер один», 1 м² оренди у цьому лікувальному закладі в середньому становить приблизно 65 грн. у місяць. Утім дня кожного орендаря вартість площі є різною, залежно від виду діяльності.

Не шкодує своїх приміщень для орендарів і комунальна лікарня №2. Цей заклад віддав в оренду майже 741 м² площі й отримує щомісяця понад 37 тис. грн. Якщо перший заклад відзначався наявністю великої кількості приватних кабінетів, які надають медичні послуги, то у другій лікарні приміщення орендують в основному для розміщення аптек та аптечних пунктів. Їх тут аж сім. Причому дві соціальні, які користуються приміщеннями на безоплатній основі, та стільки ж комунальних, які разом сплачують 4,5 тис. грн. оренди в місяць. Загалом у лікарні №2 приватні структури орендують відносно невеликі приміщення – очевидно, окремі кабінети. Найбільшими орендарями є клініка «Паракліт» – 105 м². Приблизно стільки ж площі тут віддали для облаштування їдальні ПП Завидовському. В середньому оренда 1 м² площі у лікарні №2 становить 50 грн. в місяць, що на 15 гривень менше, ніж у лікарні швидкої допомоги.

У комунальній лікарні №3 апетити значно менші, адже приміщень в оренду заклад здає майже удвічі менше – близько 434 м² й отримує за це 21,6 тис. грн. Найбільше площі лікувальний заклад здає на… даху. Її орендує ЗАТ «Київстар» для розміщення базової станції стільникового зв’язку. Щомісяця оператор сплачує майже 3,8 тис. грн. Практично не відстають із розміром сплати інші оператори - ТОВ «Астеліт» та МТС Україна. Тут ситуація аналогічна з «Київстаром». Можна сказати, що саме оператори стільникового зв’язку є основними наповнювачами цієї статті доходів. Також у закладі орендують приміщення під стоматологічний кабінет, кабінет УЗД, аптечні пункти, кіоски та офіс. Середня вартість 1 м² оренди в місяць становить приблизно 50 грн.

У міській комунальній дитячій лікарні приватні структури орендують майже 398 м² і від цього лікарня отримує 26,7 тис. грн. щомісяця. При тому, що заклад здає в оренду меншу площу, ніж лікарня №3, отримує на п’ять тисяч більше прибутку. Секрет у розташуванні установ. Одна з них знаходиться у центрі міста, інша – у спальному районі. Загалом у дитячій лікарні – аж 12 орендарів. Найбільшим з них є ПП Козир, який для здійснення медичної діяльності отримав у користування понад 80 м² приміщень і сплачує за них 9,5 тис. грн. щомісяця. Майже удвічі меншу площу, а разом з тим і плату здійснює СПД-ФО Білик. У його користуванні знаходиться 40 «квадратів» лікарняної площі, за що він сплачує близько 4,2 тис. грн. Також для проведення підприємницької діяльності, а саме надання кур’єрських послуг, лікувальний заклад здав гараж та підвал і отримує від цього непоганий дохід. У цілому середня вартість оренди 1 м² у лікувальному закладі становить 67 грн.

Знайшлося чим поділитися з іншими і компактній комунальній стоматполіклініці. Вона здає в оренду всього 27 м² й отримує 2,7 тис. грн. доходу в місяць. Свої площі заклад віддав у користування приватним структурам для розміщення стоматкабінетів. Середня вартість квадратного метра оренди становить близько 100 грн. в місяць.

А ось у своїх приміщеннях на платній основі Центр первинної медико-санітарної допомоги прихистив стоматкабінет, аптечний пункт, оптику, аптеку, кілька приватних кабінетів тощо. Загалом заклад віддав в оренду понад 260 м² та отримує від такої діяльності 13,4 тис. грн. у місяць. Відтак середня вартість оренди становить 50 грн. за м² щомісяця.

Варто відзначити, що в усіх закладах, окрім комунальної стоматполіклініки та дитячої лікарні, на безоплатній основі приміщення отримало ТОВ «Соціальна аптека», яке реалізує медикаменти за зниженими цінами.

За підрахунками «Номер один», загалом лікувальні заклади міста отримують прибутку від оренди понад 150 тис. грн. щомісяця. І це лише офіційна цифра. А досвід затримання одного з головних лікарів закладу, розташованого у місті, говорить про те, що існує, так би мовити, й «чорна каса». Тобто невеличка винагорода за «добро» здійснювати діяльність на території тої чи іншої лікарні. Нагадаємо, головлікарю Тернопільської райлікарні Ігорю Вардинцю оголосили підозру в отриманні хабара у розмірі 200 тис. грн., які він нібито отримав за надання в оренду приміщення площею 135 м². Виходить, аби потрапити в необхідний лікувальний заклад, потрібно заплатити близько 1500 грн. «лівака» за 1 м². Враховуючи, що місто здає в рік в оренду близько 2700 м² лікарняних площ, то воно могло б заробляти понад 4 млн. грн. «чорної каси». Втім «Номер один» упевнена, що не всі посадовці діють за таким принципом і більшість приватних структур працюють у медзакладах міста винятково на прозорих та чесних по відношенню до них умовах.

Тернопіль аптеки банкомати їдальні лікарні оренда
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
У Краматорську завершився Особистий чемпіонат України серед жінок з шахів (рапід). Учасницями змагань стали 21 шахістка з усіх областей нашої держави. Тернопілля на турнірі представили Ольга Бабій та Маріанна Гриньова. В результаті, за підсумками дев’яти турів Ольга Бабій (на фото) посіла перше місце та здобула звання чемпіонки України, а Маріанна Гриньова була 18-тою. Повідомили в управлінні фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА. До речі, цими дн...
Суспільство
В Україні у найближчі дні ускладняться погодні умови через циклон, який насувається з Європи. Про це на своїй сторінці у Facebook пише синоптик Наталка Діденко. Відзначається, що сьогодні погоду в Україні диктує атмосферний фронт, який практично розділив країну навпіл. Саме він стане причиною хмарності та невеликих дощів на Заході та Півночі України. Проте вже з завтрашнього дня, 24 жовтня, на території України ситуацію диктуватиме циклон, який ускладнить...
Суспільство
На вулиці Валовій, що в центрі Тернополя, працівники підрядної організації нещодавно вмонтували у бруківку нові ліхтарики, адже вже тривалий час там не працювала підсвідка, встановлена там ще у 2012 році. Як повідомляє "Доба", підрядники обіцяли встановити на заміну старим та  геть зіпсованим ліхтарикам більш надійні. Однак після завершення робіт минув лише місяць, а частина із них вже не функціонують. Підсвітка, яка залишилася, має різні кольори та працює...
Суспільство
В області уже створено 26 центрів надання адміністративних послуг, з них п’ять – в об’єднаних територіальних громадах. Саме в громадах відкриття ЦНАПів стало можливим завдяки реформі децентралізації, ініційованій Президентом та Прем’єр-міністром України. Адже ключова стратегія реформи децентралізації – це максимально доступні послуги та комфорт місцевих жителів. На цьому наголосив голова облдержадміністрації Степан Барна під час відкриття ЦНАПу у Великогаї...
Суспільство
Польща скасувала робочі візи для українців – новий порядок Про це повідомляє прикордонна служба Польщі на офіційному сайті strazgraniczna.pl Польща підтвердила офіційне право українців, їхати в Польщу на роботу без візи. Польща єдина країна Шенгенської зони та країна ЄС, законодавство якої передбачає, що негромадяни Євросоюзу, які перетнули кордон у рамках безвізового руху, тобто за біометричним паспортом без візи, також мають право на роботу, якщо оформл...
Суспільство
58-річного монаха Харитона, в миру — Геннадія Майзеля, та його помічницю Палагію — Тетяну Лозницю (54 роки), які загинули в аварії поблизу села Чорний Ліс, що в Збаразькому районі поховали на території Петропавлівського монастиря у селі Світязь Шацького району на Волині. Монах Харитон заснув за кермом і в'їхав у зустрічне авто. Сталося це ще 25 вересня. Минув уже маже місяць з дня похорону загиблих, однак друзі та товариші досі не можуть повірити у те, що...
Суспільство
Інтернет – це повноцінна частина життя сучасних дітей. Там вони шукають нові знання та інформацію для виконання домашніх завдань, спілкуються з друзями по всьому світу, стежать за життям улюблених блогерів в Instagram та в YouTube. Інтернет дозволяє дітям бути в курсі подій, ділитися фото та відеоконтентом, розважатися та просто переключaтися від сперечань з батьками чи негараздів у школі. Але  крім очевидних бонусів, інтернет несе і загрози. Зі збільшенн...
Суспільство
Завтра (24 жовтня), о 12:00 годині, в Тернополі відбудеться довгоочікуване офіційне відкриття McDonald’s. На своїй сторінці в мережі Фейсбук помічниця міського голови Катя Калуш опублікувала допис: "Добрі справи люблять тишу. Сьогодні першими відвідувачами McDonald’s у Тернополі стали діти з соціальних категорій (такі акції будуть традиційними), а вже завтра о 12.00 заклад повноцінно запрацює для усіх. Welcome". Дату відкриття вже неодноразово переносили,...
Суспільство
З понеділка, 22 жовтня, стартувало голосування за проекти, що будуть реалізовані за кошти міста у 2019 році в рамках “Громадського бюджету Тернополя”. Поточного року містяни мають можливість віддати свій голос за цікаві ідеї не лише шляхом реєстрації через Bank ID на офіційній сторінці “Громадського бюджету”, але й в терміналах самообслуговування та за посиланням у Приват24. “На сьогодні тернополяни вже отримали близько 250 тис. повідомлень у Приват24 з за...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!