• Головна
  • Чому на Тернопільщині у військкомати викликають інвалідів і багатодітних батьків
15:00, 6 липня 2015 р.

Чому на Тернопільщині у військкомати викликають інвалідів і багатодітних батьків

Для уточнення даних військовий комісаріат викликає людей, які не підлягають мобілізації,  серед них трапляються й інваліди, багатодітні і т. д. Про це заявив полковник, заступник обласного військового комісара Олександр Музиченко.

19 червня в Україні стартувала шоста хвиля мобілізації, яка триватиме до кінця серпня. У військкоматах тривають оповіщення, збір даних військовозобов’язаних та медогляди. Детальніше про особливості чергової мобілізації розмовляємо із полковником Олександром МУЗИЧЕНКОМ, заступником обласного військового комісара, який призначений тимчасово виконуючим обов’язки військового комісара Бучацько-Монастириського об’єднаного районного військового комісаріату, йдеться на сайті Бучацької РДА. 

- Який мобілізаційний план доведений нам на шосту хвилю?

- Планове завдання порівняно із п’ятою чергою збільшено на 40 відсотків. Персонально до кожного голови сільських, селищної та міської рад доведено завдання, вони повідомлені і про відповідальність за невиконання функціональних обов’язків. Робимо ставку на мотивованих людей, які добровільно виявляють бажання проходити військову службу. Жителі Бучацького району, як і інших, - патріоти України, це підтвердили події на Майдані. Але через незнання й непоінформованість у багатьох питаннях військової служби, зокрема щодо соціальних гарантій, вони уникають призову.

- Роз’ясніть, що включає у себе соціальний пакет військовозобов’язаного?

- Найперше – це достойне грошове забезпечення, яке набагато перевищує зарплати. Як наголошують керівники області і району, людина, яка виявить бажання проходити службу, найперше буде працевлаштована за місцем проживання, а відтак призвана з місця роботи. Таким чином, зберігатиметься середньомісячна заробітна плата, плюс військові виплати залежно від звання. Зокрема виплачується грошове забезпечення в повному обсязі, з урахуванням всіх надбавок і премій, на рівні військовослужбовців контрактної служби (в даний час розмір грошового забезпечення в середньому складає: офіцерський склад – 5 тисяч гривень, рядовий, сержантський склад – 3 тисячі гривень, а для учасників АТО – відповідно 10 і 6 тисяч гривень); зберігається місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форм власності та підпорядкування (при одночасному отриманні грошового забезпечення в якості військовослужбовців); нараховується одноразова грошова допомога, яка буде виплачуватися в день демобілізації; зберігається право на підприємницьку діяльність для приватних підприємців; продовжується виплата пенсій пенсіонерам, у разі їх призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період на час такої служби.

Найбільш важливими серед пільг, що надаються учасникам бойових дій, є такі: безплатне одержання лікарських засобів за рецептами лікарів, першочергове безплатне зубопротезування, безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням; користування при виході на пенсію чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах та першочергова госпіталізація; виплата допомоги з тимчасової непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати; 75-процентна знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг (газ та електроенергія); позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів; безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості; безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом; використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік; переважне право на залишення на роботі; першочергове забезпечення житловою площею.

Учасники бойових дій, які отримали поранення, контузію або каліцтво, забезпечуються житловою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік. Передбачено першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, одержання позики на будівництво з погашенням її протягом 10 років, починаючи з п’ятого року після закінчення будівництва; щорічну разову грошову допомогу до 5 травня.

Крім того, за успішне виконання бойових завдань передбачені грошові премії. Погодьтеся, для людини, яка не мала роботи, зарплати й ніякого захисту, це дуже важливо.

Також органи місцевого самоврядування гарантують опіку над сім’ями військовозобов’язаних, призваних по мобілізації.

- Яким чином сьогодні відбувається підготовка чоловіків до служби в зоні АТО?

- Бойова підготовка в навчальних центрах триває до двох місяців і поставлена на дуже серйозний рівень. Цього достатньо, щоб людина поновила свої знання чи здобула нову військову спеціальність. До речі, непоодинокі випадки, коли демобілізовані чоловіки, відпочивши удома, виявляють бажання повернутися до своїх бойових побратимів.

- Під час шостої хвилі мобілізації є гарантія, що строковики не потраплять в зону АТО?

- 100-відсоткова гарантія. Призвані на службу проходитимуть її в місцях постійної дислокації військової частини.

- Які ще особливості нової черги мобілізації?

- Будуть призиватися і чоловіки, які раніше не проходили військової служби. Необхідні навички вони здобудуть у навчальних центрах. Сьогодні для уточнення даних військовий комісаріат викликає людей, які не підлягають мобілізації,  серед них трапляються й інваліди, багатодітні і т. д. Вони просто мусять надати нам відповідні довідки - і все. Дуже сподіваюся на свідомість жителів району і розуміння ситуації в державі. Мусимо самоорганізуватися й захистити Україну від російської агресії. Іншого шляху немає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #військкомати #інваліди #багатодітні батьки
Останні новини
Оголошення
live comments feed...