Ритуальні послуги у Тернополі дорожчі, ніж у Києві та Одесі

Останніми роками бізнес на ритуальних послугах є чи не одним з найстабільніших та прибуткових. Одні народжуються, інші помирають. Справа житейська, тому надання послуг із поховання завжди у попиті. Єдине, що може вплинути на результативність роботи, - конкуренція. Втім на Тернопільщині представникам цього бізнесу не варто хвилюватися. Тут конкуренція одна з найнижчих в Україні.

Взимку вмирати дорожче

У Тернополі послуги з поховань надають як приватні, так і комунальні структури. Зокрема КП «Ритуальна служба». Воно ж і опікується впорядкуванням кладовищ, яких тепер у місті є два. Одне – Микулинецьке, на якому вже фактично не здійснюються поховання. Та нове – у напрямку львівської траси. Останнє стало порятунком для міста, адже ситуація з місцями для поховань була критичною. У той же час, наскільки дорого воно нам обходиться, відчула і місцева влада, і звичайні тернополяни. Річ у тім, що віддаленість адміністративного корпусу КП та його господарських будівель з рухомим складом від нового кладовища суттєво вплинула на витрати підприємства, а разом з тим - на вартість послуг.

До речі, про ціни. На послуги КП «Ритуальна служба» протягом останніх п’яти років вони зростали кілька разів. Востаннє  – у 2015-му.

Підприємство, як зазначив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський, подало нові розрахунки до тарифної комісії через те, що значно зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Основна зміна тарифів відбулася в частині вартості робіт, пов’язаних з використанням спеціалізованої техніки і перевезень.

- Значно зросли ціни на послуги, які  пов’язані з використанням техніки, тобто все те, що потребує пального, – пояснив Номер один Владислав Стемковський. – Адже його вартість за останній рік зросла в три рази. На новому цвинтарі роботи відбуваються в основному за допомогою техніки, а механізми потребують солярки і мастил.

Так після зміни тарифу вартість викопування могили довжиною 2,4 метра механізованим способом у літній період коштує 596 гривень, що майже на 100 грн. більше, ніж до того. Якщо брати у відсотках, то вартість цієї роботи зросла на 15%. Ціна ручного викопування могили у 2 метри зросла тільки на три гривні. Послуга афтокатафалка ПАЗ для перевезення людей під час обряду похоронів за межами міста в літній період становила 511 гривень, а тепер - 833 гривні.

Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для обслуговування обряду похоронів у літній період із 300 гривень зросла до 471 гривні. Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для перевезення людей під час обряду похоронів у літній період змінилася із 436 гривень до 699. Послуга автокатафалка типу “Мерседес Бенц” для обслуговування обряду похоронів у літній період із 156 гривень зросла до 239. В цілому можна сказати так: чим зручніші умови, тим вища ціна. За сервіс треба платити.

Для порівняння ми дізналися, скільки коштують подібні послуги комунальних ритуальних служб в інших містах України.Так, наприклад, в Івано-Франківську вартість послуг підприємства зросла торік. З того часу там послуга копання підвищилася з 496 до 641,5 грн.

Подібна ситуація і в Білій Церкві. Там також тарифи змінилися минулого року.  Відповідно до рішення місцевого виконкому, ціна за оформлення свідоцтва про поховання піднялася з 14 грн. до 16, тариф за копання могил влітку становить  620 грн., а взимку – 890 грн.

У Луцьку викопати вручну яму завдовжки 1 м 60 см коштує взимку 521 гривню. 2 м 20 см - 896, а 2 м 40 см - 1004 гривні. Для механізованого копання ці розцінки такі: 256, 368 і 398 гривень відповідно. Для порівняння: у літній період викопати вручну яму завдовжки 1 м 60 см вартує 311 гривень, 2,20 - майже 541 гривню, 2,40 - 609 гривень. У частині міст немає різниці між вартістю послуг, наданих у літній та зимовий періоди. У тарифі закладено середню ціну. Натомість у Тернополі визначено ціни лише на літній період. На зимовий - з 1 листопада поточного року по 31 березня наступного року - при зміні складових собівартості підприємство самостійно переглядає тарифи до економічно обґрунтованих витрат. Відтак тим, хто хоче зекономити, треба чекати літа.

Тернополяни люблять почесті

Утім «Номер один» зацікавили зовсім інші факти. Нещодавно журналісти нашого видання ознайомилися з доволі цікавим документом – аналітичною довідкою про стан похоронної справи у 2014 році. Документ стосується усіх областей України. З’ясувалося, що на Тернопільщині вартість поховань - одна з найвищих, а конкуренція  - одна з найнижчих. І не виключено, що саме монополізація ринку поховань є одним із чинників, який диктує ціни на послуги у цій сфері.

А тепер детальніше. Почнемо з неприємного для ритуальних служб області факту. На Тернопільщині з-поміж усіх областей виділяють практично найменше коштів на благоустрій місць для поховання. Можливо, це пов’язано з хорошим станом справ у цій сфері, але не виключено, що на це впливає той факт, що наша область найменша з-поміж інших. Відтак у 2014 році на ці потреби на Тернопільщині виділили 1, 52 млн. грн. Менше отримали лише Кіровоградська (942 тис. грн.), Закарпатська (1,22 млн. грн.) та Херсонська області (1,46 млн. грн.). Натомість лідером у цьому рейтингу стало місто Київ, яке отримала на облаштування місць для поховання понад 18 млн. грн. Та не всі кошти з виділеної суми зуміли реалізувати в нашій області. Служби Тернопільщини не знайшли застосування майже 85 тис. грн.

Щодо кількості поховань, то наша область займає середні позиції. Протягом 2014 року на Тернопільщині відспівали близько 14 тис. покійників. У той час на Волині лише 5 тис. осіб. Рекордсменами у цьому плані є дотичні до місць бойових дій області – Харківщина (41 тис.) та Дніпропетровщина (39 тис.). На фоні Львівщини наша область виглядає доволі скромно. Там протягом минулого року здійснено 32 тис. поховань. Утім практично на одному рівні наша область знаходиться з іншими сусідами – Рівненщиною (14 тис.), Івано-Франківщиною (16 тис.), Буковиною (11 тис.)  та Хмельниччиною (19 тис.).

На всю Тернопільщину працює всього три ритуальних служби. Менше лише на Волині – дві. Найбільша конкуренція на Одещині. Там свої послуги одночасно пропонують аж 67 таких установ. Трохи менше на Харківщині (53) та Київщині (46). Надавати послуги з поховань ритуальним службам допомагають підприємства різної форми власності. На Тернопільщині близько 70 таких. Це відносно невисокий показник. Менший лише у Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Волинській областях.

У той же час на Тернопільщині протягом минулого року надали 34 тис. різних ритуальних послуг, у тому числі реалізація предметів ритуальної приналежності. Це, до слова, зовсім немало. Випередили у цій роботі нашу область лише великі області, такі як Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Одеська, Харківська та м. Київ.

Низькі показники у попередніх пунктах наша область компенсувала у розділі середня вартість одного поховання. Що цікаво, на Тернопільщині вона становить аж 3400 грн. Подібну розкіш дозволяють собі лише м. Київ (4239 грн.), Львівщина (4000 грн.) та Черкащина (3850 грн.). Нижчою середня вартість є у Київській, Дніпропетровській, Сумській та Полтавській областях.

У своє виправдання надавачі ритуальних послуг зазначають, що цей показник залежить не від вартості пропозицій, а від кількості набору послуг, які обирає клієнт. Мовляв, у нашій області дуже шанобливо ставляться до покійників і проводжають їх в останню путь з великими почестями.

Тернопіль ритуальні послуги ціни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Студентські команди програмістів ТНТУ - найкращі в Україні. Вони перемогли у фіналі Всеукраїнської олімпіади з програмування ACM 2018, яка проходила 10 - 12 жовтня в місті Одеса. Команда студентів кафедри програмної інженерії Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя TNTU_YeahBoi у складі Бармака Ігоря, Заяця Володимира, Заярного Миколи отримала диплом I ступеня, а команда TNTU_TNT у складі Борівця Богдана, Зашка Богдана, Прив...
Суспільство
З 1 січня 2019-го року на пенсію у 60 років зможуть вийти тільки ті, хто заробив не менше 26 років стажу. Іншим доведеться трудитися до 63 і навіть 65 років. З 2019 року всі, хто заробив менше 15 років стажу, не можуть претендувати на пенсію. Як повідомляють "Новини України сьогодні", 60-річні українці, які в наступному році матимуть лише 15 років стажу, зможуть вийти на заслужений відпочинок в 65 років. Ті, у кого від 16 до 25 років стажу – в 63 роки. Пос...
Пригоди
Сьогодні (19 жовтня), близько 15 години, на автодорозі М-19 (Доманове-Ковель-Чернівці-Тереблече) поблизу с. Вигода, Заліщицького р-ну, Тернопільської області, патрульні виявили нетверезого водія вантажного автомобіля. Як повідомляє прес-служба патрульної поліції, інспектори зупинили вантажівку за порушення правил дорожнього руху. Перевіряючи документи патрульні помітили у водія ознаки алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота,...
Спорт
Учасники осіннього чемпіонату Гусятинщини з міні-футболу на кубок "Вірні збірній!" серед дитячих команд 2004 р. н. і молодших (загалом змагалося вісім команд) відвідали матч Ліги Націй між збірними України і Чехії, який відбувся 16 жовтня у Харкові. 104 особи вирушили у 2 спецвагонах з Тернополя у Харків і назад у потязі під назвою "Вірні збірній!". Віталій Остафійчук голова Федерації футболу Гусятинського району поділився враженнями: "Велике спасибі голов...
Суспільство
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств Тернопільщини, грошові витрати на харчування в середньому за місяць на одне домогосподарство в 2017 році збільшились на 12,1% у порівнянні з 2016 роком і становили 3268 грн. Вартість харчування в середньому на одну особу склала 37 грн на добу. Про це повідомляють в Головному управлінні статистики у Тернопільській області. На купівлю м’яса та м’ясопродуктів домогосподарства спрямували 18,5% коштів,...
Кримінал
За минулу добу правоохоронці зареєстрували три крадіжки двоколісних  транспортних засобів в обласному центрі. Злодії викрали два ровери з під’їздів та один з вулиці. Велосипед вартістю 10 тисяч гривень викрали у 27-річного тернополянина. Свій засіб пересування чоловік на ніч залишив на сходовій клітці у під’їзді. Вже зранку його не було. У безпеці свого двоколісника був впевнений 39-річний житель Тернополя. Чоловік теж на ніч  залишив велосипед у під’їзді,...
Суспільство
Ще днями Тетяна Песик розповідала на своїх сторінках в соцмережах, як вона та її друзі з команди «ВІП Тернопіль» прогулювались вуличками Лондона, відпочивали у британських пабах та як «палко» вона цілувала «Бреда Піта». Та, сьогодні, на зовні проявилась справжня правда її життя – вона просто завзята і роботяща українська жінка. «Ось вони реалії життя… Вчора ти був у Лондоні, а сьогодні…ти знаходишся в селі…в Тернопільській області… і йдеш … обривати ябка…...
Кримінал
Черговою жертвою телефонних шахраїв стала 60-річна жителька обласного центру. Повіривши у вигадану незнайомцем історію, жінка втратила 20 тисяч гривень. Поліцейські встановили, що кошти були зняті в Київській області. Зі слів потерпілої, на мобільний їй зателефонував незнайомий чоловік і повідомив, що в неприємну ситуацію потрапив її син. Аби вирішити проблему, потрібні кошти – 20 тисяч гривень. Жінка замість того, аби набрати номер сина і переконатися, чи...
Суспільство
За перевезення тварин у тернопільських таксі доводиться доплачувати. Фірми беруть додаткових 25-50 гривень, залежно від встановлених тарифів. Тернополяни обурюються через таку ідею, не знаходячи у цьому  логіки, пише Терен. – Є ще хтось такий, хто, як і я не розуміє логіки в доплаті у розмірі 50 грн до вартості проїзду за перевезення кошеня в закритій переносці в себе на руках? – пише Людмила Чеховська. – Із такими тарифами зіткнулись на днях у таксі «Піло...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!