User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Ритуальні послуги у Тернополі дорожчі, ніж у Києві та Одесі

Останніми роками бізнес на ритуальних послугах є чи не одним з найстабільніших та прибуткових. Одні народжуються, інші помирають. Справа житейська, тому надання послуг із поховання завжди у попиті. Єдине, що може вплинути на результативність роботи, - конкуренція. Втім на Тернопільщині представникам цього бізнесу не варто хвилюватися. Тут конкуренція одна з найнижчих в Україні.

Взимку вмирати дорожче

У Тернополі послуги з поховань надають як приватні, так і комунальні структури. Зокрема КП «Ритуальна служба». Воно ж і опікується впорядкуванням кладовищ, яких тепер у місті є два. Одне – Микулинецьке, на якому вже фактично не здійснюються поховання. Та нове – у напрямку львівської траси. Останнє стало порятунком для міста, адже ситуація з місцями для поховань була критичною. У той же час, наскільки дорого воно нам обходиться, відчула і місцева влада, і звичайні тернополяни. Річ у тім, що віддаленість адміністративного корпусу КП та його господарських будівель з рухомим складом від нового кладовища суттєво вплинула на витрати підприємства, а разом з тим - на вартість послуг.

До речі, про ціни. На послуги КП «Ритуальна служба» протягом останніх п’яти років вони зростали кілька разів. Востаннє  – у 2015-му.

Підприємство, як зазначив заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський, подало нові розрахунки до тарифної комісії через те, що значно зросла вартість паливно-мастильних матеріалів. Основна зміна тарифів відбулася в частині вартості робіт, пов’язаних з використанням спеціалізованої техніки і перевезень.

- Значно зросли ціни на послуги, які  пов’язані з використанням техніки, тобто все те, що потребує пального, – пояснив Номер один Владислав Стемковський. – Адже його вартість за останній рік зросла в три рази. На новому цвинтарі роботи відбуваються в основному за допомогою техніки, а механізми потребують солярки і мастил.

Так після зміни тарифу вартість викопування могили довжиною 2,4 метра механізованим способом у літній період коштує 596 гривень, що майже на 100 грн. більше, ніж до того. Якщо брати у відсотках, то вартість цієї роботи зросла на 15%. Ціна ручного викопування могили у 2 метри зросла тільки на три гривні. Послуга афтокатафалка ПАЗ для перевезення людей під час обряду похоронів за межами міста в літній період становила 511 гривень, а тепер - 833 гривні.

Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для обслуговування обряду похоронів у літній період із 300 гривень зросла до 471 гривні. Послуга автокатафалка ПАЗ – 32053-80 для перевезення людей під час обряду похоронів у літній період змінилася із 436 гривень до 699. Послуга автокатафалка типу “Мерседес Бенц” для обслуговування обряду похоронів у літній період із 156 гривень зросла до 239. В цілому можна сказати так: чим зручніші умови, тим вища ціна. За сервіс треба платити.

Для порівняння ми дізналися, скільки коштують подібні послуги комунальних ритуальних служб в інших містах України.Так, наприклад, в Івано-Франківську вартість послуг підприємства зросла торік. З того часу там послуга копання підвищилася з 496 до 641,5 грн.

Подібна ситуація і в Білій Церкві. Там також тарифи змінилися минулого року.  Відповідно до рішення місцевого виконкому, ціна за оформлення свідоцтва про поховання піднялася з 14 грн. до 16, тариф за копання могил влітку становить  620 грн., а взимку – 890 грн.

У Луцьку викопати вручну яму завдовжки 1 м 60 см коштує взимку 521 гривню. 2 м 20 см - 896, а 2 м 40 см - 1004 гривні. Для механізованого копання ці розцінки такі: 256, 368 і 398 гривень відповідно. Для порівняння: у літній період викопати вручну яму завдовжки 1 м 60 см вартує 311 гривень, 2,20 - майже 541 гривню, 2,40 - 609 гривень. У частині міст немає різниці між вартістю послуг, наданих у літній та зимовий періоди. У тарифі закладено середню ціну. Натомість у Тернополі визначено ціни лише на літній період. На зимовий - з 1 листопада поточного року по 31 березня наступного року - при зміні складових собівартості підприємство самостійно переглядає тарифи до економічно обґрунтованих витрат. Відтак тим, хто хоче зекономити, треба чекати літа.

Тернополяни люблять почесті

Утім «Номер один» зацікавили зовсім інші факти. Нещодавно журналісти нашого видання ознайомилися з доволі цікавим документом – аналітичною довідкою про стан похоронної справи у 2014 році. Документ стосується усіх областей України. З’ясувалося, що на Тернопільщині вартість поховань - одна з найвищих, а конкуренція  - одна з найнижчих. І не виключено, що саме монополізація ринку поховань є одним із чинників, який диктує ціни на послуги у цій сфері.

А тепер детальніше. Почнемо з неприємного для ритуальних служб області факту. На Тернопільщині з-поміж усіх областей виділяють практично найменше коштів на благоустрій місць для поховання. Можливо, це пов’язано з хорошим станом справ у цій сфері, але не виключено, що на це впливає той факт, що наша область найменша з-поміж інших. Відтак у 2014 році на ці потреби на Тернопільщині виділили 1, 52 млн. грн. Менше отримали лише Кіровоградська (942 тис. грн.), Закарпатська (1,22 млн. грн.) та Херсонська області (1,46 млн. грн.). Натомість лідером у цьому рейтингу стало місто Київ, яке отримала на облаштування місць для поховання понад 18 млн. грн. Та не всі кошти з виділеної суми зуміли реалізувати в нашій області. Служби Тернопільщини не знайшли застосування майже 85 тис. грн.

Щодо кількості поховань, то наша область займає середні позиції. Протягом 2014 року на Тернопільщині відспівали близько 14 тис. покійників. У той час на Волині лише 5 тис. осіб. Рекордсменами у цьому плані є дотичні до місць бойових дій області – Харківщина (41 тис.) та Дніпропетровщина (39 тис.). На фоні Львівщини наша область виглядає доволі скромно. Там протягом минулого року здійснено 32 тис. поховань. Утім практично на одному рівні наша область знаходиться з іншими сусідами – Рівненщиною (14 тис.), Івано-Франківщиною (16 тис.), Буковиною (11 тис.)  та Хмельниччиною (19 тис.).

На всю Тернопільщину працює всього три ритуальних служби. Менше лише на Волині – дві. Найбільша конкуренція на Одещині. Там свої послуги одночасно пропонують аж 67 таких установ. Трохи менше на Харківщині (53) та Київщині (46). Надавати послуги з поховань ритуальним службам допомагають підприємства різної форми власності. На Тернопільщині близько 70 таких. Це відносно невисокий показник. Менший лише у Чернівецькій, Черкаській, Хмельницькій, Івано-Франківській та Волинській областях.

У той же час на Тернопільщині протягом минулого року надали 34 тис. різних ритуальних послуг, у тому числі реалізація предметів ритуальної приналежності. Це, до слова, зовсім немало. Випередили у цій роботі нашу область лише великі області, такі як Дніпропетровська, Донецька, Львівська, Одеська, Харківська та м. Київ.

Низькі показники у попередніх пунктах наша область компенсувала у розділі середня вартість одного поховання. Що цікаво, на Тернопільщині вона становить аж 3400 грн. Подібну розкіш дозволяють собі лише м. Київ (4239 грн.), Львівщина (4000 грн.) та Черкащина (3850 грн.). Нижчою середня вартість є у Київській, Дніпропетровській, Сумській та Полтавській областях.

У своє виправдання надавачі ритуальних послуг зазначають, що цей показник залежить не від вартості пропозицій, а від кількості набору послуг, які обирає клієнт. Мовляв, у нашій області дуже шанобливо ставляться до покійників і проводжають їх в останню путь з великими почестями.

Тернопіль ритуальні послуги ціни
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Ні для кого не таємниця, що протягом останніх 20-ти років незалежності України відбувалося системне знищення військової інфраструктури. Саме тому Україна виявилася неготовою, коли ворог втрутився у Крим, а потім перейшов на східний фронт. І лише останні чотири роки з державного бюджету виділяються кошти та робиться усе можливе, аби відбудувати Збройні сили України та зробити службу в армії престижною.   Триває відновлення військової частини та будівництво...
Суспільство
У Тернополі триває підготовка до впровадження роздільного сортування твердих побутових відходів. Мешканці багатоквартирних будинків здебільшого схвально ставляться до цієї ініціативи та готові до позитивних нововведень у місті. Загалом перший етап переходу на сортування відходів уТернополі був впроваджений ще у 2012 році, коли на прибудинкових територіях розпочали облаштувати сітки для ПЕТ-пляшок. Проте уже незабаром у дворах будинків будуть влаштовані дод...
Суспільство
Одна з вокалісток гурту «Freedom jazz», тернополянка Софія Павличенко ексклюзивно розповіла сайту Тернополя 0352.ua, що підготував для українців кавер-бенд у фіналі співочого конкурсу. Як саме колектив здивує своїх прихильників? "Дорогі мої тернополяни! Підтримайте нас 23-го лютого цифрочкою 1 на номер 7766! Нам дуже потрібна Ваша підтримка!!!" - Що для вашої команди символізує перший номер? - Перший номер - це дуже відповідально! Тепер ми будемо відкриват...
Кримінал
«Птахофабрика Тернопільська» сплатить понад 340 тис. грн пайового внеску на користь Великогаївської сільської ради. Постановою Західного апеляційного господарського суду задоволено апеляційну скаргу прокуратури Тернопільської області щодо укладення договору про пайову участь замовника у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Великі Гаї та стягнення понад 343 тис. грн пайового внеску. Апеляційний суд скасував рішення...
Суспільство
Марія Лисак з Тернопільщини своєю наполегливість та вродою підкорила ізраїльських шанувальників дівочої краси. Дівчина, як і багато молодих людей в Україні, вирішила пошукати щастя за кордоном. В Ізраїлі Марія не зупинилась на пошуках роботи, а активно почала втілювати свої мрії. За короткий термін українка стала успішною та бажаною фотомоделлю, котру активно запрошують співпрацювати відомі ізраїльські бренди. Журналісти розпитали дівчину, як їй вдалось д...
Суспільство
Навіть якщо ми купуємо дорогі речі за кордоном, в Україні нас чекає бруд та сміття на дорогах. Про це йдеться в дописі письменниці Ганни Осадки у Facebook. "Зайшла два тижні тому в Римі у триповерховий магазин одягу Zara, там якраз сезонний розпродаж був, взяла вишиванку поміряти, а людей - тьма, стою біля примірочної, чекаю, коли звільнять кабінку. Виходить жіночка з купою лахів, каже мені: "Уно мінуто, сеньйора, скузі", щось там ще домірює, ну, тоді я за...
Суспільство
Велич замків Тернопілля. Аби відтворити древню епоху лицарі клубу історичної реконструкції «Збаразький гарнізон» готуються до бою.  Бійці одягають важкі обладунки та налаштовуються на поєдинок. – Показуємо бої і костюми. Саме так все виглядало у Середньовіччя, – розповідає керівник клубу Тарас Леземезюк. Лицарі зізнаються обладунки зав важки понад 10 кілограм. Тому аби звикнути до них, доводиться одягати задовго до бою та налаштовуватись, повідомляє МедіаТ...
Суспільство
Титульний список капітального ремонту та реконструкції об’єктів благоустрою Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік нещодавно затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету. Як повідомляє міський голова, цього року на проведення ремонтних робіт об’єктів благоустрою виділено близько 12 млн. грн. з міського бюджету. За ці кошти заплановано завершити у Тернополі реконструкцію вулиці В. Чорновола – на ділянці від  вул. І. Франка до Те...
Політика
Підприємство «Біллербек-Україна, перо-пухова фабрика» – єдине підприємство легкої промисловості у Чорткові. Утім, дає роботу кільком сотням працівників, які працюють у галузях, дотичних до діяльності фабрики. А спеціалізується вона на виготовленні постільних речей. Побував на підприємстві голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, перебуваючи у Чортківському районі з робочою поїздкою.    Власне, підприємство працює з 1975 року як Чортківська...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!