User views view_news rubric_id news_rubric_id 3

Під Тернополем роздерибанили понад 4 га землі

Четверо людей безкоштовно отримали під ведення селянського господарства більше чотирьох гектарів землі за містом. Потім частину ділянок розділили. Тепер у чотирьох щасливців є 14 шматків із різним цільовим призначенням та можливістю будувати, повідомляє 20 хвилин.

Ділянки безоплатно віддало обласне Держземагентство (зараз Держгеокадастр — прим. авт.).

Об'єднує ці землі те, що роздали їх одночасно з числа земель запасу — пасовища біля львівської траси. Частина того "пасовища" – лісосмуга, що відділяє тернопільські дачі від дороги. Під сокиру пішло майже 400 дерев.

"Новорічний подарунок"

Затверджували проекти землеустрою за часів керівництва обласним Дерземагентством Романа Папіровського. Ділянки площею 20 та 30 сотих, 1,64 га та 2,00 га передали у власність рішеннями від 31.12.2013 року для ведення особистого селянського господарства (ОСГ – прим. авт.). І не вір після цього в Діда Мороза... Усі ділянки розміщені на території Тернопільської міськради, але роздачею займалась не мерія. У формулюванні, яким обгрунтовують, чому саме Держземагентство, йдеться: "за межами населеного пункту на території Тернопільської міської ради".

Після відведення майже рік землі ніхто не чіпав. Лише у 2014-2015 роках дві більші ділянки "порізали" на менші та провели держреєстрацію нових шматків. Реєстрував міськвідділ Держземагентства. Десять ділянок отримали цільове призначення – "Для ведення індивідуального садівництва", дві – «Землі промисловості та іншого призначення». Під час держреєстрації права власності цільове призначення тих двох шматків уже було - для будівництва та обслуговування об’єктів придорожнього сервісу.

– Дві найбільші ділянки, судячи з наявних даних, розділили на 12 дрібних за погодженням міського відділу Держземагентства, – каже громадський активіст Денис Милий. – Схоже, що після затвердження проекту землеустрою землі якимось чином були включені у межі міста. Викликає подив зміна цільового призначення - із с/г земель на землі промисловості тих ділянок, що для будівництва об'єктів придорожнього сервісу. Згідно з п. 4 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зміна цільового призначення ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, заборонена. Вважаю, що встановлення, відповідно до Земельного кодексу, меж Тернополя суттєво зменшить корупцію та «дерибан» щодо земель, які межують із містом.

У 14-ти ділянок чотири власники

Кількість власників землі після розподілу двох найбільших ділянок не змінилась. Загалом на "пасовищі" є 14 шматків - два по 20 і 30 сотих, які Держземагентство виділило під ОСГ, та 12, які утворились у результаті поділу двох більших ділянок.

– Одна людина для ведення ОСГ може безоплатно отримати до двох гектарів, – каже юрист Богдан ( прізвище редакції відоме — прим. авт.). – Будувати житло чи об’єкти сервісу там не можна. Зате можна будувати дім на ділянці для ведення садівництва. Проте безоплатна норма для садівництва – до 12 сотих. Якщо говорити про чотири гектари, то там можуть бути щонайменше два власники землі для ОСГ. Та якщо говорити про індивідуальне садівництво, то таких власників мало б бути не менше 33 осіб. За допомогою схеми розподілу та зміни призначення ті двоє, які отримали чотири гектари, можуть врешті мати десятки ділянок для садівництва. Чи, згідно з законом, розділити ділянки та змінити цільове призначення. Особливо призначення ділянок для будівництва об’єктів придорожнього сервісу. Тут питання законності, швидше за все, до правоохоронців.

Зараз в Україні є відкритий реєстр речових прав. Нам вдалось дізнатися про всіх землевласників, хоча інформація з реєстру обмежена. Там не вказане ані місце проживання людини, ані паспортні дані, лише прізвище, ім’я, по-батькові.

"Хто з ким дружить"

Отож власники двох ділянок під ОСГ площею 30 та 20 сотих - Віктор Михайлович Курбецький та Юрій Вікторович Тивонюк. Знайти зв'язки першого з владою чи земельними структурами нам не вдалось. А ось із другим чоловіком наші читачі знайомі. Зокрема, з будівельного конфлікту на Бродівській. Там, нагадаємо, багатоповерхівку почали зводити поряд із приватними подвір'ями людей. Замовником робіт є ТОВ "РКФ-ІНВЕСТ". Серед його співзасновників - і пан Тивонюк. Також чоловік є серед засновників фірми "Девелопер", яка отримала в безоплатну суборенду землю на зупинці "Залізничний вокзал" і проводитиме реконструкцію зупинки з облаштуванням об'єктів побутово-торгового призначення. Ми хотіли поспілкуватись із паном Юрієм, але за номером, вказаним у Реєстрі юридичних осіб (в інформації, яка стосується "РКФ-ІНВЕСТ", – прим. авт.), ніхто не брав слухавки.

Щодо 12 ділянок, які з’явились після поділу, то ними володіють Олена Іванівна Галушка та Тетяна Василівна Дубик. У пані Олени - сім ділянок, а в пані Тетяни їх п'ять.

Перша жінка – не тернополянка. Про це ми дізнались від екологів, які, відповідаючи на один з наших запитів, зазначили, що прописана панянка в селі Чишки Львівської області. Якогось зв'язку жінки з місцевою владою чи бізнесом ми не знайшли. Як вдалось отримати майже два гектари під містом, а згодом поділити на сім шматків з іншим цільовим призначенням, спробували запитати в самої пані Олени. Та її контактів у сільраді Чишок нема.

– На жаль, ні домашнього, ні мобільного номеру не підкажемо, – відповіли там. – Жінка дійсно тут прописана і проживає. Ділянок у власності на території села не має. Пані Олені близько 30 років, чим займається, на жаль, теж не скажу.

Тетяна Дубик після поділу володіє п'ятьма ділянками, зокрема й тими двома, що для будівництва й обслуговування об'єктів придорожнього сервісу. Жінка, судячи з нашої інформації, тернополянка. Вона "світилась" у рішеннях Тернопільської міськради. Зокрема у питанні про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо відведення ділянки площею близько 10 сотих у межах міста. Також пані Тетяну згадують і у рішенні виконкому, яким реєстрували договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. Такий документ зазвичай підписують, коли мова йде про будівництво у межах міста. Жінка в рішенні фігурує не сама, а з Володимиром Рибачком. Тобто ці люди, вочевидь, мали спільну справу.

Чоловіка згадали невипадково. Пан Рибачок - один із співзасновників згаданого "РКФ-ІНВЕСТ", як і пан Тивонюк. Цікаво, що співзасновницею цього товариства є і Олександра Фролова – мама начальника міськвідділу Держземагентства... Контактів пані Тетяни у відкритих джерелах ми не знайшли, тож не мали змоги розпитати подробиці.

Згаданих у публікації людей ми ні в чому не звинувачуємо, і вони мають право висловити свою позицію щодо ситуації. Ми закликаємо отримувачів, а зараз уже власників, звернутися в редакцію, бо маємо декілька запитань.

Триває досудове розслідування

За коментарем ми звернулися і до Юрія Фролова, який очолює міськвідділ Держземагентства (зараз відділ Держгеокадастру – прим. авт.). Чоловіка запитали про зміну цільового призначення частини ділянок (тих, де зможуть будувати придорожні сервіси).

– Наш відділ дійсно проводив реєстрацію ділянок, це наша функція, – говорить пан Фролов. – Ділянка, яку згодом розділили, і на місці якої виникли ділянки з іншим цільовим призначенням, дійсно була під ведення ОСГ. Але, наскільки мені відомо, була зміна цільового призначення під ведення садівництва з відповідним розпорядженням голови обладміністрації. Потім заявник знов звертався щодо зміни цільового призначення частини ділянки. Відбувався розрахунок втрат, адже цільові призначення під садівництво і під промисловість – різні категорії. Розрахунок робив, якщо не помиляюсь, державний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою. Сума втрат – близько 70 тис. грн. Ці кошти пішли у бюджет міста. Тобто відбулася процедура, якої вимагає закон. Якщо є необхідність, ми готові надати всю інформацію і щодо процедури, і щодо суми.

Запитали ми у керівника відділу й про те, чи не було з його боку допомоги отримувачам.

– Відділ, який очолюю, лише провів реєстрацію землі на основі документації, після розподілу, – каже пан Фролов. – А проекти землеустрою затверджувало головне управління Держемагентства. У співзасновниках названої вами фірми дійсно є моя мати. ТОВ існує вже багато років, працювало ще до того, як я сюди прийшов, і сприяння чи протекції з мого боку нема. Та й саме товариство до ділянок стосунку не має.

Та не все у виділенні тих земель гаразд... Про це свідчить кримінальне розслідування, яке проводить обласна міліція. В його рамках, як повідомили міліціонери, досліджують "законність виділення та державної реєстрації земельних ділянок". Досудове розслідування відбувається за частиною 1 статті 364 (зловживання владою чи службовим становищем – прим. авт.). Які організації і які посадові особи фігурують, правоохоронці не розголошують.

– Єдине, що можемо повідомити: досудове розслідування триває, – відповіли у секторі зв'язків із громадськістю обласної міліції.

Ринкова вартість тих чотирьох гектарів – мільйони гривень, які могли б піти до бюджету. Навіть якби землю просто роздали під дачі чи садівництво (по 6 сотих) або ж поділили між учасниками АТО, то щасливих власників було б не четверо, а 65.

Сподіваємось, що правоохоронці об'єктивно проведуть розслідування, а державні мужі припинять "вмикати зелене світло" для обраних та реалізовувати сумнівні схеми відчуження землі.

земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Кримінал
«Птахофабрика Тернопільська» сплатить понад 340 тис. грн пайового внеску на користь Великогаївської сільської ради. Постановою Західного апеляційного господарського суду задоволено апеляційну скаргу прокуратури Тернопільської області щодо укладення договору про пайову участь замовника у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури села Великі Гаї та стягнення понад 343 тис. грн пайового внеску. Апеляційний суд скасував рішення...
Суспільство
Марія Лисак з Тернопільщини своєю наполегливість та вродою підкорила ізраїльських шанувальників дівочої краси. Дівчина, як і багато молодих людей в Україні, вирішила пошукати щастя за кордоном. В Ізраїлі Марія не зупинилась на пошуках роботи, а активно почала втілювати свої мрії. За короткий термін українка стала успішною та бажаною фотомоделлю, котру активно запрошують співпрацювати відомі ізраїльські бренди. Журналісти розпитали дівчину, як їй вдалось д...
Суспільство
Навіть якщо ми купуємо дорогі речі за кордоном, в Україні нас чекає бруд та сміття на дорогах. Про це йдеться в дописі письменниці Ганни Осадки у Facebook. "Зайшла два тижні тому в Римі у триповерховий магазин одягу Zara, там якраз сезонний розпродаж був, взяла вишиванку поміряти, а людей - тьма, стою біля примірочної, чекаю, коли звільнять кабінку. Виходить жіночка з купою лахів, каже мені: "Уно мінуто, сеньйора, скузі", щось там ще домірює, ну, тоді я за...
Суспільство
Велич замків Тернопілля. Аби відтворити древню епоху лицарі клубу історичної реконструкції «Збаразький гарнізон» готуються до бою.  Бійці одягають важкі обладунки та налаштовуються на поєдинок. – Показуємо бої і костюми. Саме так все виглядало у Середньовіччя, – розповідає керівник клубу Тарас Леземезюк. Лицарі зізнаються обладунки зав важки понад 10 кілограм. Тому аби звикнути до них, доводиться одягати задовго до бою та налаштовуватись, повідомляє МедіаТ...
Суспільство
Титульний список капітального ремонту та реконструкції об’єктів благоустрою Тернопільської міської територіальної громади на 2019 рік нещодавно затвердили на черговому засіданні виконавчого комітету. Як повідомляє міський голова, цього року на проведення ремонтних робіт об’єктів благоустрою виділено близько 12 млн. грн. з міського бюджету. За ці кошти заплановано завершити у Тернополі реконструкцію вулиці В. Чорновола – на ділянці від  вул. І. Франка до Те...
Політика
Підприємство «Біллербек-Україна, перо-пухова фабрика» – єдине підприємство легкої промисловості у Чорткові. Утім, дає роботу кільком сотням працівників, які працюють у галузях, дотичних до діяльності фабрики. А спеціалізується вона на виготовленні постільних речей. Побував на підприємстві голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна, перебуваючи у Чортківському районі з робочою поїздкою.    Власне, підприємство працює з 1975 року як Чортківська...
Пригоди
Як син торговця  свиньми з Тернопільщини став фармацевтом, архітектором, дизайнером,  господарником і політиком: секрети Аптеки Людвіґа Носа у Чорткові.  Про захопливу історію розповідає Чортків.Онлайн. Свої базові знання Людвіґ отримав у Копенгагені. То було престижно, бо на зломі віків світ переживав своєрідний фармацевтичний ренесанс. То ж, спроможний Чортківський торговець свиньми, завбачливо віддав свого сина на науку в казкову Данію про яку Галицька...
Суспільство
Відмовитись від носіння натурального хутра та заборонити в Україні діяльність хутрових ферм. Зоозахисники закликають українців вийти 24 лютого на антихутряну акцію. У Тернополі вона відбудеться на Театральному майдані.Анастасія Стандрет хутра не носить. Такий вибір, каже тернополянка, зробила свідомо.– Я думаю, що такий елемент хутряного стилю в мене був в дитинстві, коли мене вдягали, коли я була ще маленькою дівчинкою і не розуміла, що відбувається. Але...
Культура
Тернопільський гурт TVORCHI презентував новий кліп. Знімали його на закинутому відпочинковому комлексі заводу "Ватра". За 12 годин відео набрало більше 160 тис. переглядів і їх кількість продовжує рости.
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!