Під Тернополем роздерибанили понад 4 га землі

Четверо людей безкоштовно отримали під ведення селянського господарства більше чотирьох гектарів землі за містом. Потім частину ділянок розділили. Тепер у чотирьох щасливців є 14 шматків із різним цільовим призначенням та можливістю будувати, повідомляє 20 хвилин.

Ділянки безоплатно віддало обласне Держземагентство (зараз Держгеокадастр — прим. авт.).

Об'єднує ці землі те, що роздали їх одночасно з числа земель запасу — пасовища біля львівської траси. Частина того "пасовища" – лісосмуга, що відділяє тернопільські дачі від дороги. Під сокиру пішло майже 400 дерев.

"Новорічний подарунок"

Затверджували проекти землеустрою за часів керівництва обласним Дерземагентством Романа Папіровського. Ділянки площею 20 та 30 сотих, 1,64 га та 2,00 га передали у власність рішеннями від 31.12.2013 року для ведення особистого селянського господарства (ОСГ – прим. авт.). І не вір після цього в Діда Мороза... Усі ділянки розміщені на території Тернопільської міськради, але роздачею займалась не мерія. У формулюванні, яким обгрунтовують, чому саме Держземагентство, йдеться: "за межами населеного пункту на території Тернопільської міської ради".

Після відведення майже рік землі ніхто не чіпав. Лише у 2014-2015 роках дві більші ділянки "порізали" на менші та провели держреєстрацію нових шматків. Реєстрував міськвідділ Держземагентства. Десять ділянок отримали цільове призначення – "Для ведення індивідуального садівництва", дві – «Землі промисловості та іншого призначення». Під час держреєстрації права власності цільове призначення тих двох шматків уже було - для будівництва та обслуговування об’єктів придорожнього сервісу.

– Дві найбільші ділянки, судячи з наявних даних, розділили на 12 дрібних за погодженням міського відділу Держземагентства, – каже громадський активіст Денис Милий. – Схоже, що після затвердження проекту землеустрою землі якимось чином були включені у межі міста. Викликає подив зміна цільового призначення - із с/г земель на землі промисловості тих ділянок, що для будівництва об'єктів придорожнього сервісу. Згідно з п. 4 ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», зміна цільового призначення ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території, заборонена. Вважаю, що встановлення, відповідно до Земельного кодексу, меж Тернополя суттєво зменшить корупцію та «дерибан» щодо земель, які межують із містом.

У 14-ти ділянок чотири власники

Кількість власників землі після розподілу двох найбільших ділянок не змінилась. Загалом на "пасовищі" є 14 шматків - два по 20 і 30 сотих, які Держземагентство виділило під ОСГ, та 12, які утворились у результаті поділу двох більших ділянок.

– Одна людина для ведення ОСГ може безоплатно отримати до двох гектарів, – каже юрист Богдан ( прізвище редакції відоме — прим. авт.). – Будувати житло чи об’єкти сервісу там не можна. Зате можна будувати дім на ділянці для ведення садівництва. Проте безоплатна норма для садівництва – до 12 сотих. Якщо говорити про чотири гектари, то там можуть бути щонайменше два власники землі для ОСГ. Та якщо говорити про індивідуальне садівництво, то таких власників мало б бути не менше 33 осіб. За допомогою схеми розподілу та зміни призначення ті двоє, які отримали чотири гектари, можуть врешті мати десятки ділянок для садівництва. Чи, згідно з законом, розділити ділянки та змінити цільове призначення. Особливо призначення ділянок для будівництва об’єктів придорожнього сервісу. Тут питання законності, швидше за все, до правоохоронців.

Зараз в Україні є відкритий реєстр речових прав. Нам вдалось дізнатися про всіх землевласників, хоча інформація з реєстру обмежена. Там не вказане ані місце проживання людини, ані паспортні дані, лише прізвище, ім’я, по-батькові.

"Хто з ким дружить"

Отож власники двох ділянок під ОСГ площею 30 та 20 сотих - Віктор Михайлович Курбецький та Юрій Вікторович Тивонюк. Знайти зв'язки першого з владою чи земельними структурами нам не вдалось. А ось із другим чоловіком наші читачі знайомі. Зокрема, з будівельного конфлікту на Бродівській. Там, нагадаємо, багатоповерхівку почали зводити поряд із приватними подвір'ями людей. Замовником робіт є ТОВ "РКФ-ІНВЕСТ". Серед його співзасновників - і пан Тивонюк. Також чоловік є серед засновників фірми "Девелопер", яка отримала в безоплатну суборенду землю на зупинці "Залізничний вокзал" і проводитиме реконструкцію зупинки з облаштуванням об'єктів побутово-торгового призначення. Ми хотіли поспілкуватись із паном Юрієм, але за номером, вказаним у Реєстрі юридичних осіб (в інформації, яка стосується "РКФ-ІНВЕСТ", – прим. авт.), ніхто не брав слухавки.

Щодо 12 ділянок, які з’явились після поділу, то ними володіють Олена Іванівна Галушка та Тетяна Василівна Дубик. У пані Олени - сім ділянок, а в пані Тетяни їх п'ять.

Перша жінка – не тернополянка. Про це ми дізнались від екологів, які, відповідаючи на один з наших запитів, зазначили, що прописана панянка в селі Чишки Львівської області. Якогось зв'язку жінки з місцевою владою чи бізнесом ми не знайшли. Як вдалось отримати майже два гектари під містом, а згодом поділити на сім шматків з іншим цільовим призначенням, спробували запитати в самої пані Олени. Та її контактів у сільраді Чишок нема.

– На жаль, ні домашнього, ні мобільного номеру не підкажемо, – відповіли там. – Жінка дійсно тут прописана і проживає. Ділянок у власності на території села не має. Пані Олені близько 30 років, чим займається, на жаль, теж не скажу.

Тетяна Дубик після поділу володіє п'ятьма ділянками, зокрема й тими двома, що для будівництва й обслуговування об'єктів придорожнього сервісу. Жінка, судячи з нашої інформації, тернополянка. Вона "світилась" у рішеннях Тернопільської міськради. Зокрема у питанні про надання дозволу на складання проекту землеустрою, щодо відведення ділянки площею близько 10 сотих у межах міста. Також пані Тетяну згадують і у рішенні виконкому, яким реєстрували договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної інфраструктури міста. Такий документ зазвичай підписують, коли мова йде про будівництво у межах міста. Жінка в рішенні фігурує не сама, а з Володимиром Рибачком. Тобто ці люди, вочевидь, мали спільну справу.

Чоловіка згадали невипадково. Пан Рибачок - один із співзасновників згаданого "РКФ-ІНВЕСТ", як і пан Тивонюк. Цікаво, що співзасновницею цього товариства є і Олександра Фролова – мама начальника міськвідділу Держземагентства... Контактів пані Тетяни у відкритих джерелах ми не знайшли, тож не мали змоги розпитати подробиці.

Згаданих у публікації людей ми ні в чому не звинувачуємо, і вони мають право висловити свою позицію щодо ситуації. Ми закликаємо отримувачів, а зараз уже власників, звернутися в редакцію, бо маємо декілька запитань.

Триває досудове розслідування

За коментарем ми звернулися і до Юрія Фролова, який очолює міськвідділ Держземагентства (зараз відділ Держгеокадастру – прим. авт.). Чоловіка запитали про зміну цільового призначення частини ділянок (тих, де зможуть будувати придорожні сервіси).

– Наш відділ дійсно проводив реєстрацію ділянок, це наша функція, – говорить пан Фролов. – Ділянка, яку згодом розділили, і на місці якої виникли ділянки з іншим цільовим призначенням, дійсно була під ведення ОСГ. Але, наскільки мені відомо, була зміна цільового призначення під ведення садівництва з відповідним розпорядженням голови обладміністрації. Потім заявник знов звертався щодо зміни цільового призначення частини ділянки. Відбувався розрахунок втрат, адже цільові призначення під садівництво і під промисловість – різні категорії. Розрахунок робив, якщо не помиляюсь, державний науково-дослідний та проектний інститут землеустрою. Сума втрат – близько 70 тис. грн. Ці кошти пішли у бюджет міста. Тобто відбулася процедура, якої вимагає закон. Якщо є необхідність, ми готові надати всю інформацію і щодо процедури, і щодо суми.

Запитали ми у керівника відділу й про те, чи не було з його боку допомоги отримувачам.

– Відділ, який очолюю, лише провів реєстрацію землі на основі документації, після розподілу, – каже пан Фролов. – А проекти землеустрою затверджувало головне управління Держемагентства. У співзасновниках названої вами фірми дійсно є моя мати. ТОВ існує вже багато років, працювало ще до того, як я сюди прийшов, і сприяння чи протекції з мого боку нема. Та й саме товариство до ділянок стосунку не має.

Та не все у виділенні тих земель гаразд... Про це свідчить кримінальне розслідування, яке проводить обласна міліція. В його рамках, як повідомили міліціонери, досліджують "законність виділення та державної реєстрації земельних ділянок". Досудове розслідування відбувається за частиною 1 статті 364 (зловживання владою чи службовим становищем – прим. авт.). Які організації і які посадові особи фігурують, правоохоронці не розголошують.

– Єдине, що можемо повідомити: досудове розслідування триває, – відповіли у секторі зв'язків із громадськістю обласної міліції.

Ринкова вартість тих чотирьох гектарів – мільйони гривень, які могли б піти до бюджету. Навіть якби землю просто роздали під дачі чи садівництво (по 6 сотих) або ж поділили між учасниками АТО, то щасливих власників було б не четверо, а 65.

Сподіваємось, що правоохоронці об'єктивно проведуть розслідування, а державні мужі припинять "вмикати зелене світло" для обраних та реалізовувати сумнівні схеми відчуження землі.

земля
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Пригоди
ДТП трапилась після 21.00 на "Сонячному" масиві. Про інцидент повідомив у Facebook Святослав Журовський. "Щойно, пр. Злуки-15 Квітня. Так буває, коли з лівого ряду хочеш повернути праворуч і ще й в по дзеркалах не дивишся. Уявляю, що пережили пасажири в маршрутці", - йдеться в дописі.
Суспільство
Тернопільські рятувальники попереджають про мокрий сніг та навіть ожеледицю. У зв’язку з проходженням активних атмосферних фронтів над Скандинавією та вторгненням холодної повітряної маси 24 – 25 жовтня очікуються несприятливі погодні умови: пориви північно-західного вітру 17 – 22 м/с, 24 жовтня вдень місцями 25 – 28 м/с; зміна фази опадів – дощ з переходом в мокрий сніг; зниження температури повітря – впродовж доби 24 жовтня 2 – 7° тепла, 25 жовтня вночі...
Суспільство
Повідомляємо, що у зв’язку із ремонтними роботами, не буде електропостачання в окремих будинках Тернополя. А саме: - 23.10.18р. з 09:00 год. до 13:00 год. за адресами: вул. Чалдаєва, 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, вул. Генерала Тарнавського, 2, 4. - 23.10.18р. з 14.30 год. до 16.00 год. за адресами: вул. Лесі Українки, 16, 18, 18а, вул. Протасевича, 14, 16а, 16б.
Суспільство
Не лише відбудовувати військові частини, а й покращувати умови перебування та служби наших військовослужбовців-контрактників – саме таке амбітне завдання визначила держава своїм вектором руху. На це з державного бюджету спрямували значні фінансові ресурси, зокрема на зведення 184 гуртожитків для військових по всій Україні виділили близько 2,6 млрд. грн.   У Тернопільській області триває будівництво семи гуртожитків для 875 військовослужбовців. А це – 2 гур...
Суспільство
Правоохоронці Тернопільського відділу поліції встановлюють особу невідомого, який скоїв крадіжку товарів у магазині на вулиці Винниченка. Правопорушення трапилося 9 жовтня. Камери відеоспостереження зафіксували підозрюваного. Якщо ви впізнали дану особу або знаєте її місцеперебування, телефонуйте за номерами у Тернополі 27-11-70, або на лінію "102".
Суспільство
22 жовтня світова громадськість відзначає Міжнародний день людей, що заїкаються. Принагідно 20-річний тернополянин Віталій Шевчук розповів про проблеми, з якими він зіштовхувався через своє заїкання. Психологи запевняють, що ця проблема існує в людей здебільшого лише на психологічному рівні. Заїканням називається порушення мови, яке характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, складів і слів, а також частими зупинками у мовленні. Серед знам...
Пригоди
Сьогодні (22 жовтня) на вулиці Протасевича 64-річний чоловік закрився у квартирі та погрожував її підірвати. Сусіди твердять, що вже неодноразово стикалися із неадекватною поведінкою чоловіка. "Він вибіг на вулицю у халаті. У руках мав ніж – спочатку подряпав одну автівку, а потім побачив нас і  кинувся наздоганяти. Я з дружиною та сином заховалися у авто", – розповідає Сергій Матушевський на сім’ю якого сьогодні напали.   Пан Сергій поспішив викликати пол...
Екологія
Пан Володимир з Тернополя ще 20 вересня впіймав рибину, якій би позаздрив кожен рибалка. Чоловіку вдалося впоратися із 8-кілограмовим коропом. Чоловік на радощах провів з рибою фотосесію і зважив її, щоб поділитися з громадськістю фактами про своє досягнення. Однак після всіх цих процедур щасливий рибалка відпустив коропа назад у ставок у селі Буглів Лановецького району, де пан Володимир часто рибалить, бо має у селі дачу. Як повідомляє "20 хвилин", чому в...
Суспільство
Так, протягом останніх двох років в Тернополі діє проект «Рандей», учасники якого щосуботи збираються разом, щоб позайматися спортом та здійснити ранкові пробіжки. Любителів пробіжок не зупиняють навіть несприятливі погодні умови, такі як: дощ, сніг та тумани. Завдяки створенню клубу найсильніші спортсмени зможуть представляти область та Україну на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Повідомляє «Тернопільська область онлайн». Учасники «Рандей» заявляю...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!