• Головна
  • Юристи наголошують, що друкувати прізвища призовників є незаконним
16:00, 15 липня 2015 р.

Юристи наголошують, що друкувати прізвища призовників є незаконним

Розповсюджувати інформацію про призовників, які не отримали повістки, є незаконним.

Таку ж думку в коментарі Телекритиці висловив представник з питань захисту персональних даних Уповноваженого ВРУ з прав людини Маркіян Бем.

«До нас надходили письмові і усні запити як від військкоматів, так і від ЗМІ, чи можна публікувати таку інформацію. Ми завжди відповідали, що ні - немає підстав для оприлюднення. Для того, щоб військкомати - державні органи, поширювали інформацію про особу, її персональні дані - має бути чітка вказівка в законодавстві. Це має бути обумовлено повноваженнями. А зараз це абсолютно незаконно. Тим більше ця інформація дуже часто не відповідає дійсності: людина не ухиляється від мобілізації, а просто військкомат поки не встановив її місцезнаходження. ЗМІ ж людину  виставляють у невірному світлі», - зазначив він.

Пан Бем додав, що у разі, якщо стануть відомі назви ЗМІ, які опублікували цю інформацію, відомство зможе провести за цим фактом перевірку.

"Цих людей немає підстав називати ухилянтами, бо вони могли просто не отримати повістки. Це порушення, втручання в приватне життя і цим мають займатися правоохоронні органи. Тут є питання і до газет, які погодилися друкувати таку інформацію, але більше - до військкомату», - додає юрист Інституту медіа права (ІМП) Ігор Розкладай з приводу того, що військомати почали оприлюднювати прізвища людей, які не отримали повісток..

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маркіян Бем #списки
Останні новини
Оголошення
live comments feed...