Громада і влада співпрацюють на благо Тернополя

На сьогоднішній день у Тернополі проживає понад 220 тисяч людей, але, за оцінками громадських діячів, немає єдиної, згуртованої довкола проблем міста громади. Цей прикрий для Тернополя феномен частково пояснює історія його розвитку.

Під час Другої світової війни громада міста була практично знищена – залишилися живими лише близько 3000 корінних жителів міста. Тернопіль довго «загоював свої рани». Міська спільнота наповнювалася приїжджими людьми. Після створення Української держави процес формування населення як громади відновився, але не вдалося зберегти виробничо-економічний потенціал Тернополя радянських часів.

«Незважаючи на те, що громада міста формувалася протягом п’яти століть, ми, на жаль, не маємо об’єктивної сукупної позитивної історії міста, його особистостей, не усвідомлюємо, що ми є оберігачами духовних та культурних багатств нашого краю та України.

Немає також консолідованих дій, направлених на підвищення духовного рівня та оздоровлення міської громади, ствердження високоінтелектуального громадянського суспільства в тернопільській спільноті, розвитку міста, враховуючи розвиток університетського загалу. Власне, для вирішення цих проблем і був розроблений проект «Громада і місто», - зазначив координатор проекту, виконавчий директор ГО «Гуртом!» Ігор Ковалик.

Основна мета, яку вкладали розробники, - створення передумов розвитку Тернополя як успішного сучасного університетського міста, спираючись на свідому активну громаду з високими духовними та етичними принципами.

Вже рік Тернопіль розвивається під керівництвом нової влади. Основне завдання якої - зробити життя городян і саме місто кращим. Тому вирішення проблем міста і громади здійснюється через прямий діалог з громадою. Прикладом такої співпраці є громадські ради, які діють у Тернополі. Паралельно до діалогу через громадські ради реалізовується також проект «Громада і місто».

«Міська рада завжди готова на діалог із громадськістю. Ми радо підтримаємо проекти, які сприятимуть розвитку міста. Сьогодні діють громадські ради, які мають можливість впливати на прийняття рішень міської ради. Однак в громадських організаціях зосереджена незначна частина представників громади Тернополя. Натомість широка громадськість, на жаль, не виявляє інтересу до актуальних проблем життєдіяльності міста. Це наслідок дій безвідповідальних владоможців, які спекулювали на довірі народу протягом багатьох років та заразили суспільство розчаруванням та байдужістю, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. – Проект «Громада і місто» націлений на консолідацію тернополян, проявлення їхньої активної громадської позиції у вирішенні проблем міста. Ми всі живемо в Тернополі і те, яким він буде завтра, залежить в першу чергу від нашої зацікавленості, ініціативності щодо впровадження якісних змін».

Реалізація проекту відбувається шляхом налагодження комунікацій між різними громадськими організаціями, владою, релігійними громадами, університетами і бізнесом. Під час обговорень (диспутів, круглих столів) учасники обмінюються думками, формують проектні пропозиції щодо покращення розвитку міста. Протягом березня-жовтня 2011 року уже провели стартовий круглий стіл для узгодження і підписання меморандуму про взаємодію в межах проекту, круглий стіл між представниками духовних установ і диспут громадських організацій. Виписаний текст етичного кодексу учасників проекту.

На листопад-грудень 2011 року заплановані диспути відповідних напрямків: еколого-оздоровчого у ТДМУ ім. І. Горбачевського; виховного у ТНПУ ім. В. Гнатюка; економічного у ТНЕУ; науково-технічного у ТНТУ ім. І. Пулюя. Після кожного диспуту робоча група сформує пакет проектних пропозицій щодо розробки стратегічного напрямку розвитку Тернополя і подасть на розгляд громадських рад. Усі проекти затвердять на підсумковій конференції.

«Кожен проект, затверджений на конференції, отримає підтримку від міської влади та інших учасників проекту «Громада і місто».

Благодійники, які долучаться до реалізації проекту, мають першочергове право на вибір для реалізації затверджених проектів, а учасник при реалізації власного проекту зможе отримати дивіденди від результатів», - зазначив координатор проекту, голова ради МО «Гармонія-М» Дмитро Вакуленко. – А організатори і влада у кінцевому підсумку отримають чітко описану фахівцями оцінку ситуації в місті і громаді та пропозиції щодо вирішення певних проблем».

Отож, враховуючи рекомендації до стратегії розвитку міста в баченні чотирьох університетів, духовенства, громадських організації і бізнесу, місто матиме пакет пропозицій для включення в стратегію розвитку, що, власне, і є одним із завдань проекту.

Наразі громадські активісти разом з владою, згідно підписаного меморандуму про спільні дії,провели диспут, під час якого члени громадських організацій міста висловили своє бачення участі громади у розвитку Тернополя. Під час диспуту координатори проекту озвучили ідею - створити міжуніверситетську лабораторію розвитку міста із залученням наукового потенціалу вищих навчальних закладів Тернополя. Наразі за результатами диспуту формується резолюція, яку передадуть міському голові.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Повернення чи надання Томосу – це важлива подія для України, це означає канонічність і незалежність української церкви від російської. Нагадаю, як історик, що після хрещення Руської держави від Візантії, у Києві була створена митрополія, яка була у підпорядкуванні Константинопольського патріарха, тому рішення про надання Томосу якраз підтверджує давні права української православної церкви на автокефалію. Також актуально, що це є шлях до міжрелігійного діал...
Суспільство
Антон Угляр 9 років живе у Лондоні, де займається фінансовим консалтингом. Проводить консультації для людей, які приїжджають до Великої Британії. У селі Оришківці (Гусятинський район), що на Тернопільщині, він нещодавно відвідав родичів. "Працюю фрілансером, тобто сам на себе. Мої клієнти україномовні, польськомовні, російськомовні люди, які працюють у Лондоні". 26-річний чоловік розповідає, що для відкриття туристичної візи до Великобританії треба навести...
Суспільство
Правоохоронці Гусятинського відділення поліції розшукують мешканця села Гадинківці, Захарчука Степана Антоновича, 1960 року народження. Як повідомив заявник, його брат 7 жовтня вийшов з дому та не повернувся. Місце знаходження краянина невідоме. Прикмети зниклого: 165-170 см., худорлявої тілобудови, коротке, сиве волосся.  Був одягнений: в зелену кофту із надписом «БОЙС», джинсові штани синього кольору, коричневі туфлі. Усіх, хто бачив зниклого або володіє...
Пригоди
Такою була одна з легенд (ввідна), за якою на Кременеччині проводили командно-штабні навчання з цивільного захисту. Згідно з нею, у підсобному приміщенні школи прибиральниця виявила невідому речовину сріблясто-білого кольору. Учнів відразу "евакуювали". До встановлення походження речовини та ліквідації наслідків надзвичайної події та захисту дітей і працюючого персоналу залучили рятувальників, лікарів, поліцію. Як повідомляє "Терен", начальник управління ц...
Екологія
У парку Національного відродження в Тернополі зрізують дерева. Зокрема, зараз роботи проводять на ділянці, розташованій неподалік Аквастради, що на вулиці 15 Квітня. Повідомляє «МедіаТОР». Раніше на сайті вже повідомляли про те, що тернополяни схвильовані через вирубку дерев. Аби з’ясувати, хто і для чого зрізує дерева, журналісти звернулися до завідувача тернопільського парку Національного відродження Галини Гладинюк. Посадовець підтвердила інформацію, що...
Суспільство
Станом на 17 жовтня  100106  пацієнтів обрали сімейного лікаря з числа працівників КНП “ЦПМСД”, що складає 57,5 % дорослих жителів м.Тернополя. Серед структурних підрозділів лідирує АЗПСМ №5 (вул.Волинська,40) – 13309  підписаних декларацій. Лікарі  Трачук Ігор Павлович (АЗПСМ №5), Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5), Муран Оксана Мирославівіна (АЗПСМ №5), Свистун Лариса Миколаївна(АЗПСМ №5), Подедворна Уляна Михайлівна (АЗПСМ №5), Яременко Неля Василів...
Суспільство
На Тернопільщині розпочала роботу комісія, яка перевіряє якість ремонту доріг. Моніторять лише нещодавно зроблені шляхи місцевого та державного значення. Проект "Моніторинг прозорості та доброчесності проведення ремонтів доріг в Тернопільській області" реалізує громадська організація "Нівроку". Як повідомив голова громадської організації Іван Марчук, комісія по ремонту доріг співпрацює спільно з інженером куратором, який і визначає, чи якісно зроблена доро...
Кримінал
З нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми у Тернополі була проведена прес-конференція, а після неї відбулося обговорення, щодо питання продажу людей у рабство при виїзді за кордон. За даними статистики в області є понад 30 людей, які постраждали від торгівлі людьми. Начальник управління сім'ї та молоді Тернопільської ОДА Ігор Чорній повідомив, що люди, які потрапили у подібну ситуацію, отримують одноразову грошову допомогу від держави. "В Терн...
Суспільство
18 жовтня, о 18:00 годині, на телеканалі у Тернополі відбудеться кастинг телеведучих. Про це повідомили на сторінці нового каналу "Тернопіль 1". Вікова категорія кандидатів – 23-33 роки. – Гостем студії буде один із кращих ведучих розважальних шоу України Юрій Гнатишин. Не пропустіть нагоди спробувати свої сили, – повідомляють організатори. Кастинг відбудеться за адресою: вулиця Олени Кульчицької 2,А, 4 поверх. Анкети на участь у кастингах та заявки на спі...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!