
20:33, 1 листопада 2011 р.
Громада і влада співпрацюють на благо Тернополя
На сьогоднішній день у Тернополі проживає понад 220 тисяч людей, але, за оцінками громадських діячів, немає єдиної, згуртованої довкола проблем міста громади. Цей прикрий для Тернополя феномен частково пояснює історія його розвитку.
Під час Другої світової війни громада міста була практично знищена – залишилися живими лише близько 3000 корінних жителів міста. Тернопіль довго «загоював свої рани». Міська спільнота наповнювалася приїжджими людьми. Після створення Української держави процес формування населення як громади відновився, але не вдалося зберегти виробничо-економічний потенціал Тернополя радянських часів.
«Незважаючи на те, що громада міста формувалася протягом п’яти століть, ми, на жаль, не маємо об’єктивної сукупної позитивної історії міста, його особистостей, не усвідомлюємо, що ми є оберігачами духовних та культурних багатств нашого краю та України.
Немає також консолідованих дій, направлених на підвищення духовного рівня та оздоровлення міської громади, ствердження високоінтелектуального громадянського суспільства в тернопільській спільноті, розвитку міста, враховуючи розвиток університетського загалу. Власне, для вирішення цих проблем і був розроблений проект «Громада і місто», - зазначив координатор проекту, виконавчий директор ГО «Гуртом!» Ігор Ковалик.
Основна мета, яку вкладали розробники, - створення передумов розвитку Тернополя як успішного сучасного університетського міста, спираючись на свідому активну громаду з високими духовними та етичними принципами.
Вже рік Тернопіль розвивається під керівництвом нової влади. Основне завдання якої - зробити життя городян і саме місто кращим. Тому вирішення проблем міста і громади здійснюється через прямий діалог з громадою. Прикладом такої співпраці є громадські ради, які діють у Тернополі. Паралельно до діалогу через громадські ради реалізовується також проект «Громада і місто».
«Міська рада завжди готова на діалог із громадськістю. Ми радо підтримаємо проекти, які сприятимуть розвитку міста. Сьогодні діють громадські ради, які мають можливість впливати на прийняття рішень міської ради. Однак в громадських організаціях зосереджена незначна частина представників громади Тернополя. Натомість широка громадськість, на жаль, не виявляє інтересу до актуальних проблем життєдіяльності міста. Це наслідок дій безвідповідальних владоможців, які спекулювали на довірі народу протягом багатьох років та заразили суспільство розчаруванням та байдужістю, - зазначив заступник міського голови Леонід Бицюра. – Проект «Громада і місто» націлений на консолідацію тернополян, проявлення їхньої активної громадської позиції у вирішенні проблем міста. Ми всі живемо в Тернополі і те, яким він буде завтра, залежить в першу чергу від нашої зацікавленості, ініціативності щодо впровадження якісних змін».
Реалізація проекту відбувається шляхом налагодження комунікацій між різними громадськими організаціями, владою, релігійними громадами, університетами і бізнесом. Під час обговорень (диспутів, круглих столів) учасники обмінюються думками, формують проектні пропозиції щодо покращення розвитку міста. Протягом березня-жовтня 2011 року уже провели стартовий круглий стіл для узгодження і підписання меморандуму про взаємодію в межах проекту, круглий стіл між представниками духовних установ і диспут громадських організацій. Виписаний текст етичного кодексу учасників проекту.
На листопад-грудень 2011 року заплановані диспути відповідних напрямків: еколого-оздоровчого у ТДМУ ім. І. Горбачевського; виховного у ТНПУ ім. В. Гнатюка; економічного у ТНЕУ; науково-технічного у ТНТУ ім. І. Пулюя. Після кожного диспуту робоча група сформує пакет проектних пропозицій щодо розробки стратегічного напрямку розвитку Тернополя і подасть на розгляд громадських рад. Усі проекти затвердять на підсумковій конференції.
«Кожен проект, затверджений на конференції, отримає підтримку від міської влади та інших учасників проекту «Громада і місто».
Благодійники, які долучаться до реалізації проекту, мають першочергове право на вибір для реалізації затверджених проектів, а учасник при реалізації власного проекту зможе отримати дивіденди від результатів», - зазначив координатор проекту, голова ради МО «Гармонія-М» Дмитро Вакуленко. – А організатори і влада у кінцевому підсумку отримають чітко описану фахівцями оцінку ситуації в місті і громаді та пропозиції щодо вирішення певних проблем».
Отож, враховуючи рекомендації до стратегії розвитку міста в баченні чотирьох університетів, духовенства, громадських організації і бізнесу, місто матиме пакет пропозицій для включення в стратегію розвитку, що, власне, і є одним із завдань проекту.
Наразі громадські активісти разом з владою, згідно підписаного меморандуму про спільні дії,провели диспут, під час якого члени громадських організацій міста висловили своє бачення участі громади у розвитку Тернополя. Під час диспуту координатори проекту озвучили ідею - створити міжуніверситетську лабораторію розвитку міста із залученням наукового потенціалу вищих навчальних закладів Тернополя. Наразі за результатами диспуту формується резолюція, яку передадуть міському голові.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
15:48, 15 травня
11:41, Вчора
13:23, 5 травня
09:40, 9 травня
live comments feed...
Коментарі