«Стоїмо на Руській, б’ємо собі дівчину…», - Віталій Дерех про зйомки власних короткометражок (відео)

«Що цей чувак курив?», - перше, що спадає на думку у простого глядача короткометражки, автором якої  є тернопільський режисер Віталій Дерех. Відеоролики цього 24-річного молодика, які можна знайти у відомих соціальних мережах, після першого перегляду справді викликають неоднозначні емоції та реакцію… Але, як переконує сам режисер – у його фільмах є ідея та суть картини і хто хоче – обов’язково її побачить. Саме таку можливість мали тернополяни 3 листопада у книгарні «Є» - де відбувся показ відеоробіт Віталія Дереха.

Подивитися на андеграундні короткометражки, кожна з яких триває не довше 5-ти хвилин прийшло чимало люду. Увазі любителів нестандартного кіно було запропоновано близько десяти фільмів, серед яких: «Алеф» (мультик про літаючих чувачків які народжуються один з одного), «Коробки» (знятий до однойменного кінофестивалю), «Орігамі» (трохи попсовий фільм з хепіендом), «Коли я йтиму по зелених луках» (кіно про складні стосунки хлопця із всілякими штуками) та інші.  Народ з цікавістю спостерігав за кожним наступним сюжетом, реагуючи сміхом, щирим здивуванням, збентеженням.

- Спершу придумується образ, відповідно до якого пишеться сценарій, потім збираються актори. Далі - робиться зйомка та монтаж фільму. Ось і все, - розповідає про роботу над створенням кінокартини Віталій Дерех. - Перший фільм я зняв у Польщі в 2007 році, де навчався режисерській справі. Фільм був про те, як дуже примітивний, тупий чувак йшов, курив і, не зважаючи на надпис «Паління заборонено», викинув цигарку в якусь бочку. Вона вибухнула, а цей хлопчина згорів. В кінці сюжету камера "наїжджає" на пачку цигарок,  де пише "Куріння вбиває"... Після практики в Польщі я почав систематичніше займатися зйомкою кіно: писав сценарії, шукав акторів, операторів, виготовляв реквізит. До речі, в нас ніякого бюджету на відеоролики не передбаченою.

- Ми знімаємо таке кіно, до якого має безпосереднє відношення той, хто його дивиться. Тобто, навіть якщо сюжет є важкий для сприйняття, глядач все ж повинен почекати якийсь час в напруженні, щоб дізнатися, яка буде кінцівка, а тоді – проаналізувати побачене, - добавив 24-річний режисер. – Ми навіть були учасниками Хмельницького кіноконкурсу «Кілька хвилин», де вибороли більшість призових місць. Зокрема, за фільм «Сиди тихо» ми одержали гран-прі.

Розмовляючи із кореспондентом сайту 0352.com.ua, Віталій наминав яблуко та жартував у відповідь чи не на кожне запитання:

- Я зранку прокидаюся, знімаю фільм і тільки тоді йду на роботу, - кепкує хлопець.

Як зізнався тернопільський кінематографіст, під час зйомок у нього траплялися кумедні випадки. Була халепа навіть з правоохоронцями:

- Стоїмо на Руській, б’ємо собі дівчину… Тут приїжджає «бобик», звідки вискакують «беркута» з палками… Я їм кричу: «Спокійно, ми тут фільм знімаємо!». Показую їм камеру. Дядьки в погонах поглянули на це все дійство, та й поїхали геть...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі