Українському ТБ - 60 років

Українське телебачення відзначає 60-річчя. Перші передачі телевізійного сигналу здійснено у 1925 в Англії й США, згодом у Німеччині й СРСР (1931). В Україні перші телевізійні передачі з використанням електронної системи з високою чіткістю зображення розпочато 1951 у Харкові групою радіоаматорів під керівництвом В. Вовчанка. З кінця 1951 почав діяти телецентр у Києві.

З лютого 1960 почався регулярний обмін телепрограмами між Москвою і Києвом, а з 1961 між Києвом й іншими містами СРСР

З 1967 телецентри УРСР тільки приймали кольорові передачі, а з 1969 Київський, а з 1976 також і Львівський телецентри пересилають кольорові програми. З 1978 всі передачі центральної програми з Москви кольорові.

З нагоди ювілею Перший національний запускає цикл роликів «Епоха Першого». Починаючи з 30 серпня і до 16 листопада на Першому національному кожного дня виходить 10-хвилинний ролик, присвячений телебаченню та людям, які присвятили йому своє життя. Всього до виходу заплановано 60 роликів.

Як з’явилося телебачення? Яким воно було і як змінювалося з роками? Як виглядає телеканал із середини і що лишається поза кадром? Глядачі матиють можливість зазирнути за лаштунки телевізійної «кухні», побачити приховане від ока телеглядачів, дізнатися історію розвитку та становлення українського телебачення.

Згідно з угодою, підписаною у Женеві 2006, до 2015 року українське телебачення має перейти на винятково цифрове мовлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі