Міністр охорони здоров'я жодного разу не вакцинувався від грипу

Міністр охорони здоров`я України Олександр Аніщенко провів інтернет-конференцію в медіа-холі інформаційного агентства "Українські національні новини"  на тему: "Реформування галузі охорони здоров`я в Україні: стан, завдання і перспективи"

Фактично Олександр Аніщенко відповів на запитання щодо хвороб медицини, зарплат лікарів і ліків для українців. Пропонуємо відповіді на деякі запитання.

Питання : Скажіть, будь-ласка, яка Ваша думка щодо запровадження страхової медицини в Україні?

Відповідь: Страхова медицина – це завершальний етап проведення реформи системи хорони здоров’я в нашій країні. На наш погляд, за нашим планом графіком це має відбутися у 2015 – 2016 рр.

Питання : Пане міністре чи вакцинуєтеся ви від грипу.

Відповідь: Я можу відповісти пану Олександру чесно, що я жодного разу не вакцинувався від грипу. Звичайно, необхідні дитячі щеплення я отримав, потім перед роботою за кордоном я теж отримав щеплення в тому числі і від жовтої лихоманки, але оскільки я привіз з-за кордону алергію, то за станом здоров’я я не маю вакцинуватися. Перед тим, як вакцинуватися від грипу ви повинні бути оглянуті лікарем, він має проаналізувати вашу історію хвороби та вашу картку і якщо у вас є якісь протипоказання, то вас мають оглянути, щоб дійти до висновку, що ви не маєте жодних протипоказань.

Питання: Пане Міністре, чи готові Ви при камерах вакцинуватися від грипу?

Відповідь: Можу сказати, що було у мене одне питання, чи я вакцинуюся. Я сказав, що не вакцинуюся, тому що я алергік.
Досить важко це переношу. Тому я хочу указати, в чому цікавість того, що міністр вакцинується? Медики кажуть, що для профілактики будь-якого захворювання застосовується вакцинація. Тому кожен повинен визначити для себе. Якщо він не хоче хворіти – то він має вакцинуватися. Є інші методи профілактики, у тому числі народні.

А головний метод профілактики – здоровий спосіб життя. Займатися спортом, нормально харчуватися. Хоча б харчуватися у ті ж самі години. Це теж багато значить. Тоді не будуть розвиватися шлункові захворювання, на зразок гастриту, холіциститу, панкреатиту. Якщо вони не будуть розвиватися, от не буде знижуватися і імунітет. Друге – треба займатися загартовуванням. Третє – це народні методи. Колись я вів передачу і говорив, що дехто наприклад вживає багато лука, часнику. Але спробуй потім прийти на роботу. Дехто носить ладанку чи зубку часнику.

Дехто пропонує закрити від проникнення через верхні дихальні шляхи - це виходячи із дому використовувати оксолінову мазь.
Якщо ви хотіли мене злякати, то я ще раз кажу на камери – не в цьому суть. Треба щоб кожен сам вибрав для себе самий підходящий для себе метод профілактики, по рекомендувавшись з лікарем, у тому числі і вакцинацію проти грипу.

Питання: Як Ви ставитесь до реклами пива на телебаченні? Чи вважаєте загрозливою тенденцію вживання цього напою не повнолітніми?

Відповідь: Я з Вами на 1000% згодний. Неможна рекламувати ні пиво, ні сигарети, ні алкогольні напої, ні навіть ліки через телебачення. Тому що хтось не дуже п’є, але подивившись, як гарно вміють пити пиво у рекламних роликах, і от йому захочеться випити це пиво красиво. Погано, що це дивляться діти, підлітки зі своєю несформованою психікою. Найголовніше, в них немає чітких критеріїв, що можна, а що не можна.

Я абсолютно проти як реклами ліків, так і реклами всіх алкогольних напоїв, у тому числі і слабоалкогольних, і сигарет.

Питання: Коли в усіх лікарнях буде обладнання, необхідне для якісного лікування? В Україні при бідній медицині видатки уряду на своє утримання просто фантастичні, більші ніж в будь-якої європейської країни в рази. Президент літає на золотому вертольоті, увесь Уряд лікується за кордоном. Необхідно вам звернутися до депутатів та внести законопроект, який забороняв би їм лікуватися за кордоном. Нехай лікуються, як усі звичайні люди в безкоштовних поліклініках та лікарнях. Пропоную усі гроші, які йдуть на фінансування лікування депутатів пустити на закупка обладнання для лікарень.

Відповідь: Питання дуже цікаве. Дещо злий. Я не можу охарактеризувати, чому. Дуже багато гіперболізовано. Ті цифри. Які йдуть на охорону здоров’я депутатів і чиновників. По собі я цього не відчуваю. Дійсно є така система допомоги для депутатів.
Система охорони здоров’я дійсно не відповідає всім вимогам, але останні 5-7 років є позитивні зміни в системі.

Перше – покращення оснащення наших лікувальних закладів. В бюджеті на наступний рік закладена субвенція 797,5 млн грн, як субвенція регіонам на закупівлю діагностичного обладнання. Також 190,5 млн грн субвенція регіонам на закупку мамографів, УЗІ, рентген-апаратів. Це в програмі боротьби з онкологією. Також 337 млн грн на оснащення в регіонах центрів первинної допомоги та забезпечення їх транспортом. Дійсно, це не так багато, але не так і мало. Є позитивна динаміка. Звичайно, я теж бажаю, щоб наша система охорони здоров’я мала все, як це на Заході. Але для цього потрібний час. Якщо буде розвиватися економіка, то буде і розвиватися медицина.

Питання: В какой больнице вы лечитесь? Или у Вас собственный врач. Вопрос возникает, потому что интересно знать, все ли наши чиновники лечатся за границей?

Питання: Якими препаратами, вітчизняними чи іноземними ви користуєтеся, наприклад, від головного болю?

Відповідь: Я можу сказати, що я та всі чиновники лікуються в Україні, я за час своєї роботи не маю інформації стосовно того, щоб хтось з них лікувався за кордоном. Поки я жив у Донецьку, я лікувався у звичайній 16-й лікарні у звичайного лікаря  - Колеснікова.

Ліки я вживаю, ті, що пропише лікар. Потрібно вживати ті ліки, що порекомендував, чи на які виписав рецепт лікар. Від головного болю вживаю старий, чи відносно старий, препарат Триган, але оскільки я алергік, то разом з ним вживаю діазолін.

Питання: Почему нарушаются конституционные права украинцев в части бесплатного медобслуживания? Почему, попадая в больницу, нужно все препараты и все, что нужно для лечения, покупать за свой счет? Какая же это бесплатная медицина? И почему наши "верхи" получают бесплатное медобслуживание в "Феофании"? Чем они отличились? Когда закончится эта социальная несправедливость?

Відповідь: Это сложный и в то же время простой вопрос. Я хочу сказать, из того, что я знаю, даже те так называемые "верхи", которые попадают в "Феофанию", не всегда, но очень часто привлекают свои средства, потому что даже в "Феофании" не обеспечивается стопроцентная потребность пациента в медикаментах.

Хочу Вам сказать: да, Вы правы, это трудно назвать бесплатной медициной. Поэтому мы по инициативе Президента разработали систему реформирования здравоохранения с целью, во-первых, сделать через два-три года сделать сферу здравоохранения доступной, медицинскую помощь доступной. А медицинская помощь доступна тогда, когда мы не только приближены к человеку по месту жительства, это не самое главное. А тогда, когда человек независимо от своих доходов имеет право и возможность получить медицинскую помощь.

Здесь одним из первых вопросов был вопрос о введении страховой медицины. Я могу Вам сказать, что сегодня два закона о реформировании уже приняли. Это внесение изменений в законодательство о здравоохранении, о пилотных регионах, где начато реформирование. Помимо этого, у нас почти готов закон о страховой медицине и о социальном медицинском страховании. Предполагаю, что в следующем году этот закон будет принят. Затем 2-3 года – а это международная практика – страховые компании будут собирать наши взносы, аккумулировать, и с 2015 – 2016 годов мы сможем начинать работать по принципу страховой медицины.

Питання: Пане міністре, чому стипендія в Івано-Франківському Національному медичному університеті є найменшою в Україні – 540 гривень?

Відповідь: Я хочу ответить, что у вас не совсем правильная информация. У нас нет никакой дискриминации в зависимости от того студенты учатся на Западе, Востоке, Севере или Юге, или Центре Украины. Я знаю одно, что у нас повышенная стипендия, а ее имеют право получать те у кого средний бал 5 – это 590 гривен. Да, это не много, но это поощерение за хорошую учебу. А те, кто имеет средний бал от 4 до 4,99, те получают 530. По всей стране у всех одинаковая стипендия.

Питання: Шановний пане міністре, коли вже в нас нарешті в регіони будуть поступати протитуберкульозні препарати?

Відповідь: Вы подняли очень серьезный вопрос. Тендеры проведены министерством и как мы доложили, у нас к концу ноября - к началу декабря будут поступать основные препараты. Поставки еще 1-2 не самых дефицитных препаратов будут закончены к середине января. Ноябрь-декабрь – это основные поставки.

Мы послали письма в регионы, что по тем препаратом, которые остались в малом количестве, мы рекомендовали нашим коллегам сделать небольшие закупки, чтобы дождаться госпоставок.

Питання : когда будут известны расценки за те услуги, которые оказывают в больницах?
- У нас есть платные медицинские услуги, но именно обследование и лечение не входит в перечень платных медицинских услуг. Даже не знаю как это мягче назвать. Это мои коллеги берут с пациентов деньги за то, что они должны делать бесплатно. Надеюсь с введением страховой медицины мы от этого избавимся.

Питання : Чи будуть вводитися обов’язкові рецепти на всі ліки?

Відповідь: Постепенно действительно нужно вводить рецепты на лекарства. Но не на все препараты, а на определенные группы. Ведь вы знаете, что каждое лекарство имеет два эффекта. И положительный, и отрицательный. Вот если я говорю, что я против рекламы лекарств в средствах массовой информации, в том числе и на телевиденье. Почему? Мы грамотные люди, умеем читать, умеем слышать. И когда нас говорят, что этот препарат только начнешь пить и он сразу тебе поможет и определенные симптомы лечит. Я вам хочу сказать, что каждый из нас эти симптом найдет у себя. Я помню, когда я учился в медицинском институте, когда мы проходили ту или иную болезнь, то каждый из нас переносил все на себя и у себя находил. И очень тяжелые заболевания. Для это есть медицина. Для этого есть врач. И если у вас есть проблемы, то нужно к нему обратиться и пользоваться его советами.

Питання: Когда же, наконец-то, наша медицина перестанет быть бизнес проектом, когда прекратятся поборы в стационарах  - за палату, на нужды больницы, когда врачи перестанут продавать лекарства, минуя аптеки?

Відповідь: Перше. Я хотів би, кажучи про останню інформацію про те, що лікарі продають ліки повз аптеки, по-перше, хто вас змушує купувати? Друге, якщо це препарати, які ми закуповуємо по держпрограмах, саме по онкології, туберкульоз, ВІЛ, то ми ніколи не поборемо, якщо не будемо таких людей здавати прокуратурі і УБОП. Тому що по іншому це буде продовжуватися. Друге, ми хочемо, закуповуючи лікарські засоби, старатися закупити якщо не 100 найменувань, то 10-20, але ці найменування повинні бути забезпеченні майже на сто відсотків і останнє. Ми всі закупівлі, які проведемо, вивісимо по кожній програмі, який препарат, в якому об’ємі, щоб ви знали. Це не риторичне питання, це справді велике питання. це розмова всієї системи охорони здоров’я. Для цього ми за ініціативою Президента України реформувати систему охорони здоров’я. Щоб як весь світ прийти до більш цивілізованих відносин через страхову медицину.

Питання : Чому у всьому світі зарплати в медиків найвищі, а у нас найменші по країні?

Відповідь: Пробачте, не тільки в медиків, але й представників інших спеціальностей зарплата у нас нижча. Просто рівень розвитку економіки у нас такий. Я хочу сказати, певно це запитує колега, я не зустрічав жодного іноземного лікаря, котрий був би задоволений. По-перше, вони рідко говорять про те, скільки вони отримують. Це його особиста інформація, якою він не ділиться. Але не в одній країні лікарі не задоволені своєю зарплатою. Я хочу сказати, що дефіцит лікарів чи дефіцит лікарських кадрів – це світова проблема. Якщо в нас 46 тисяч лікарів не вистачає, то в Європі – близько 150 тисяч, а у світі 4 млн. Я знаю, що в розвинених країнах, таких як Німеччина середня зарплата лікаря від 4,5 до майже 6 тисяч євро, це середня зарплата. І мої колеги в Німеччині теж не задоволені. Вони їдуть у ті країни, де вона вища. Наприклад, у Північну Європи, де зарплата у 1,5-2 рази вища, а ціни залишаються ті ж самі для всієї Європи… Справді, це погано і, я вже казав, що поступово уряд збільшуватиме зарплату. Плюс, ми сподіваємося, що введення страхової медицини дозволить вирішити не тільки питання доступності ліків для пацієнтів, але й дозволить покращити оплату наших лікарів. І друге, я розповідав, що у пілотних регіонах буде відпрацьовуватися схема оплати лікарів. вона справді передбачає збільшення зарплати моїх колег у рази.


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Міністерство внутрішніх справ нагадує виборцям, що в день президентських виборів на дільницях вони не мають права робити селфі або демонструвати свій бюлетень з голосом за того чи іншого кандидата. За такі дії мешканцям Тернопільщини може загрожувати обмеження волі. Як інформують "Тернополяни", запровадження таких заборон було необхідним для недопущення підкупу виборців. Раніше виборці вже робили фотозвіти для того, щоб отримати гроші за продаж свого голос...
Пригоди
23 березня о 08:40 на номер екстреного виклику "101" надійшло повідомлення про пожежу, що виникла в одній з квартир на п’ятому поверсі п’ятиповерхового житлового будинку на вул.Карпенка, 24, в м. Тернопіль. Як інформує прес-центр ДСНС України в Тернопільській області, до місця події вирушили черговий караул 2-ї державної пожежно-рятувальної частини, відділення частини спеціальної пожежної техніки АРЗ СП, на автодрабині та співробітники оперативно-координац...
Суспільство
Обірвалося життя Юлії Шафранської, 32-річної тернополянки, матері двох дітей, яка протистояла страшній хворобі. У 2017 році на  сімнадцятому тижні вагітності у жінки діагностували онкологічне захворювання. Завдяки лікарям Юлія зуміла виносити і народити здорову дитину, а також позбутися пухлини. Однак невдовзі хвороба повернулася та почала стрімко прогресувати. В оголошеннях, які поширили друзі Юлії в будинку, де та раніше мешкала, зазначено, що панахида з...
Суспільство
В учнів молодших класів з'явилася нова шкільна форма: колоритна і актуальна водночас, вона збирає все більше позитивних відгуків серед громадськості. Як інформує "Реально" з посиланням на повідомлення начальниці управління  освіти в Тернопільській ОДА Ольги Хоми, Тернопільське училище сфери послуг та туризму розробило форму для учнів молодших класів Нової української школи.  Нагадуємо, що "Нова українська школа" (НУШ) – це реформоване середнє шкільництво,...
Кримінал
Оперативники відділу боротьби зі злочинами, пов'язаними із торгівлею людьми, ГУНП в Рівненській області розшукують за підозрою в організації порностудій Тімура та Марію Хамдамових. Остання є уродженкою Тернопільщини. 20 лютого працівники відділу БЗПТЛ Рівненщини із залученням кіберполіцейських, спецпризначенців та за процесуального керівництва прокуратури Рівненської області викрили злочину діяльність чотирьох порностудій у Рівному та Дніпрі. Як інформує о...
Пригоди
У Тернополі вчора (22 березня), пізно ввечері, намагався покінчити з життям 27-річний місцевий мешканець. Хлопець встромив собі ножа просто у живіт. Як повідомляють "Тернополяни", інцидент трапився у його помешканні на вул. Довженка. Про спробу суїциду у "швидку" сповістили очевидці. Лікарі забрали потерпілого у медзаклад. Молодика доправили в Тернопільську обласну комунальну клінічну психоневрологічну лікарню. У нього діагностували непроникаюче ножове пор...
Спорт
У Чехії завершився Міжнародний турнір з греко-римської боротьби "Grand Prix Chomutov 2019". На змаганнях першість виборола збірна команда, серед учасників якої є і тернополяни. Як повідомляє "За Збручем", "Grand Prix Chomutov 2019" – популярні змагання, на яких Україну представляли спортсмени з Тернополя, Києва, Вінниці, Мукачева, Стрия. Збірну команду формували серед кадетів 2002 – 2004 років народження. Наші земляки здобули першість. "У місті Хомутов, що...
Суспільство
Торік пенсії в Україні зросли від 2 до 61,5%, розповів Олексій Дорошенко, голова Національної ради економічного розвитку. "Виплати підвищили військовослужбовцям. У січні 2018-го у середньому вони отримували 2898 гривень. Цьогоріч – 4682 гривень. Це пов’язано з підвищенням заробітної плати військовим. Найменше зросли пенсії по інвалідності – на 2%. У 2018-му становили 1952 гривні. Зараз – 1995 гривень", – каже Дорошенко. Як повідомляє "Газета.ua", переважна...
Пригоди
Тернопільська блогерка Наталя Литвин вирішила урізноманітнити свої мандри, тому цього разу відвідала Індію.  Про перебіг поїздки вона написала у своєму блозі в мережі Instagram: "Привіт з Індії. Або, як тут вітаються, намастé!⠀Просто одного вечора вирішили, що хочемо чогось цікавішого, ніж море чи all inclusive. А Саша давно мріяв про Тадж-Махал (одне з чудес світу). Сьогодні ми в Делі. Перші враження... Ми в шоці від реакції на білих людей! Йдемо по вулиц...
Новини по темі
Тернополян попереджають: за "селфі" з виборчим бюлетенем громадянам загрожує обмеження волі
Обірвалося життя тернополянки Юлії Шафранської: без матері залишилося двоє дітей (ФОТО)
У Тернополі презентували нові моделі шкільної форми (ФОТО)
До уваги тернополян: з'ясувалося, скільки українців мають пенсію більшу за 10 000 гривень
"100 кілометрів пробігу за дві гривні": тернопільський студент виготовив унікальний електричний велосипед (ФОТО)
40 відер вареників приготував колектив тернопільського університету для українських військових (ФОТО)
На Тернопільщині громада села Героя Небесної сотні підтримала перехід до ПЦУ (ВІДЕО)
Провокації влади не допоможуть їй приховати корупцію та спроби фальсифікувати вибори, – заява
У селі Біла Тернопільського району згорів дорогий будинок (ФОТО)
Валерій Чоботар: За п’ять років війни Україна здобула імунітет і цей імунітет – Збройні сили України
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!