Заставний розповів, чому не брався за каплицю в парку Національного відродження

Екс-міський голова Тернополя Роман Заставний зізнався, що сам ніколи б не наважився на знесення самовільно збудованої каплиці у парку Національного відродження.

Про це він сказав сьогодні під час засідання за участю кандидатів на посаду міського голови на виборах 2010 року. При цьому знесення каплички Роман Заставний відніс до недоліків команди чинного мера Сергія Надала.

«Це більше нагадує 1939 рік і 1917 рік, коли в основу лягало руйнування. Насправді потрібно створювати, а не руйнувати і на цьому заробляти собі бали. Як на мене, частину комплексу можна було б зберегти. Та й не нам вирішувати, яка віра правильна, а яка ні, хай би люди собі молилися», – зазначив Роман Заставний.

При цьому він наголосив, що не є прихильником сектантів.

«Було багато спекуляцій на цій темі, і на мій адрес було багато закидів. Але чесно скажу – знести капличку – я б такого не зробив. Зараз дивлюся в Інтернеті, що ці дії знайшли схвалення у жителів міста. Ну, якщо тернополяни чекали від мене такого – я б такого не зміг зробити», – сказав екс-мер.

Нагадаємо, капличку за 30 м від Співочого поля було самовільно збудовано на початку 2000-их років групою людей, які стверджували, що в цьому місці біля джерела їм об’явилася Матір Божа. Після цього вони почали збиратися на богослужіння в цьому місці. Представники офіційних християнських церков наголошували, що отці, які правлять їхні богослужіння, не є висвяченими і не належать до жодної із традиційних конфесій.

За останні 1,5 року на самозахоплених у парку землях було збудовано каплицю, яку оточили кам’яним муром. Цього року на території почали зводити кам’яну дзвіницю.

При цьому представники громади почали чинити перепони жителям міста, які хотіли набрати води з джерела, мотивуючи це тим, що ті не достойно одягнені як для святого місця або тим, що триває служба Божа.

Наприкінці вересня депутати міської ради, отримавши підтримку Духовної ради у складі отців різних конфесій, прийняли рішення про демонтаж самовільно  збудованої каплиці.

Повністю роботи із знесення каплиці та очистки території у парку завершили до свята Покрови.

А наприкінці жовтня у катедрі відбулося богослужіння за людей, які доклалися до  демонтажу каплиці та дзвіниці, адже члени незареєстрованої громади масово проклинали усіх людей, які доклалися до руйнації їхнього, як вони переконані, святого місця.

Участь у богослужінні взяли міський голова Сергій Надал, заступники очільника міста, працівники комунальних служб, начальник міського відділу міліцї, працівники правоохоронних органів та управління міністерства надзвичайни ситуацій.

Заставний розповів, чому не брався за каплицю в парку Національного відродження, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі