• Головна
  • Лише відкритість здолає корупцію
09:00, 3 серпня 2015 р.

Лише відкритість здолає корупцію

Люстрація, очищення влади, боротьба з корупцією – все це вимоги, які сформував Майдан. Але сьогодні, хоч і минуло чимало часу, «віз, по великому рахунку, і досі там». Ми звичайно чуємо і бачимо як звільняють чиновників, затримують хабарників, викривають тіньові схеми… Але, в значній мірі, все це вибіркові дії, якими хтось здобуває собі бонуси.

Ми, тернополяни, можемо в місті брати ініціативу в свої руки. Мова не про колотнечу води в ступі мітингами, протестами чи пікетами. Говоримо про реальні кроки для покращення нашого добробуту.

- Потрібно припинити боятися, - каже голова міської «Самопомочі» Андрій Грицишин. – Революція дозволила людям подолати суспільних страх, але індивідуальний страх перед владою, на жаль, в більшості громадян залишився. Тим і користаються чиновники різного калібру, а якщо людина і починає опір, то швидко вмикається репресивний адміністративний чи державний тиск. Податкова, митниця, правоохоронці, суди, міська влада – в кожному з цих органів, і про це говорить суспільство, людину можуть змусити «подякувати», «вирішити», «зам’яти».

Для того аби захистити людей від корупції, а паралельно й зламати ці схеми, юридична служба «Самопомочі», учасники-експерти та народні депутати, готові працювати над кожним випадком чи то пресування людей, чи то вимагання грошей, чи то блокування прав і можливостей.

- Також ми дійшли висновку, що лише відкритість по-справжньому зможе подолати корупцію, бо там де нема можливості щось сховати і подерибанити не вдасться, - каже Андрій Грицишин. – І в межах Тернополя таку відкритість можна забезпечити. Приміром наші фахівці вже зараз працюють над створенням на рівні міста, відкритогого реєстру з переліком комунального майна, термінів користування, умов. Таким же відкритим має бути і конкурс з права оренди чи купівлі. Такі ж реєстри мають  бути і щодо земельних ділянок. Тернополяни мають знати, де є вільна земля, яке її призначення, які суми отримує місто від оренди чи продажу. Ці ініціативи можна впроваджувати навіть не будучи у владі, то ж ми в праві цим займатися. Хоча відверто дивує, чому цього досі немає в Тернополі…

 Якщо у вас є ідеї та пропозиції як зробити владу в Тернополі чеснішою, їх дії прозорішими, а корупцію мертвою – порадьте чи долучіться. Так само звертайтеся й за допомогою, якщо є така потреба. Офіс «Самопомочі» на Руській, 52. Телефон 52-27-27, 098-207-27-27.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самопоміч Тернопіль #самопоміч в Тернополі #Андрій Грицишин
Оголошення
live comments feed...