• Головна
  • «Іронія долі або з легкою парою» по-тернопільськи
13:30, 9 листопада 2011 р.

«Іронія долі або з легкою парою» по-тернопільськи

Тернополяни з масиву "Східний" проти спорудження сайни та басейну в підвалі їхнього житлового будинку. Про це повідомляє 20 хвилин.

- Якщо будинок осяде, ми залишимося без квартир. Хто буде за це відповідати? - запитує Оксана Дзіндзяк. – Нашому дому 40 років. Чи витримає він, якщо у фундаменті проб’ють 12 вікон?

Мешканці непокояться, щоб не осів фундамент дому на вул. Лесі Українки, 19. Вони просять призупинити будівельні роботи та не облаштовувати в підвалі салон краси. Люди впевнені, що підприємець діє незаконно. Приміщення викупили торік. Дозволи та вся документація на реконструкцію підвалу - в порядку, кажуть у Тернопільській інспекції держархбудконтролю. Коли підприємець завершить внутрішні роботи, планує спорудити нові сходи та вкласти плитку довкола будинку. Мешканці не вірять, тому подали заяву у прокуратуру.

Бояться, що трісне стіна

Салон краси у підвальному приміщенні дому на вул. Лесі Українки, 19 облаштовує підприємець Ольга Біла (прізвище редакції відоме, але його просили змінити, - прим. ред.). Тренажерний зал, дві гідромасажні ванни, душова, солярій, косметологічні та масажні кабінети, кріосауна та адмінприміщення розмістяться на 440 кв. м.

- Які ванни та басейни можуть бути у житловому будинку? – обурювалися люди 28 жовтня. – Хто міг дати їй такий дозвіл? Грибок кинеться або тріщина піде, то ж не жарти!

Тернополяни занепокоїлися, коли побачили “котлован” вздовж периметру будинку.

- Робітники сказали, що пробиватимуть вікна у фундаменті. Риють яму, бо роблять гідроізоляцію, - кажуть мешканці. – Який будинок витримає 12 вікон у фундаменті?

Люди, по суті, не проти, аби у підвалі був салон краси. Але не погоджують із іншим.

- У санстанції сказали, що для басейну і ванн потрібне денне освітлення. Тому вона (підприємець - прим. ред.) робить „діри” у фундаменті. Я - інженер-конструктор, тому непокоюся, щоб не рухнув будинок, – зізнається мешканка Галина Гончаренко.

Підприємиця показала всі дозволи, але люди не вірять у їхню законність. Стурбовані тим, що погіршиться постачання води та тепла у квартири.

- Я живу на п’ятому поверсі, але у хаті все деренчить, коли роблять щось у підвалі, - каже Ганна Пастернак. – Коли буде салон, вода буде надходити з меншим тиском.

У сусідньому будинку - на вул. Д.Галицького, 28 з’явилася тріщина, коли інша підприємиця зробила вікно на першому поверсі.

- Ми боїмося, щоб дім він не рухнув. Де буде автостоянка – під нашими вікнами? - питають люди. - Треба прорахувати все зараз, бо потім буде пізно.

Замінила комунікації

Покращити фасад будинку, зміцнити стіни, замінити труби водовідведення та каналізаційні обіцяє підприємиця, яка облаштовує салон краси. Жодних басейнів там не буде, запевняє пані Біла. Гідроізоляцію здійснюють, аби вберегти дім від підтоплення ґрунтовими водами. Тоді не буде ані сирості, ані протікання. Встановлення вікон не ослабить фундамент, бо будівельники застосовують новітні технології.

- Я не хочу шкодити ні людям, ні собі. Не ховаюсь, але люди не хочуть слухати, - каже жінка.

Їй дали дозвіл на проведення ремонтно-будівельних робіт наприкінці жовтня цього року.

- Водоканал мене зобов’язав поміняти у підвалі труби. Залишилося ще частково поміняти гідровузол на пластиковий. Тоді люди матимуть фільтровану чисту воду, - продовжує вона. – Крім того, я замінила стояки тепломереж і провела нова каналізацію. Не буду користуватися загальним кабелем, бо маю окремий.

Мешканці непокояться дарма, переконує пані Біла. Гідромасажна ванна відрізняється від звичайної - вона на 150 л більша і в ній проводять підводний масаж.

- Багато діток мають неврологічні порушення. Батьки, які водять малят у поліклініку, що по сусідству, не їздитимуть в інший кінець міста, а будуть приходити до нас, - прогнозує вона.

Натомість завдяки кріосауні, як каже підприємиця, можна підвищити імунітет, вилікувати шкірні захворювання та схуднути.

У Тернопільській інспекції держархбудконтролю визнають, що отримали скарги від мешканців. Але є рішення міськради, дозвіл на проведення реконструкції, всі роботи підприємець проводить згідно з проектною документацією. Тож комісія, яка була на об’єкті 2 листопада, жодних порушень не виявила. Те саме повідомили людям у міському управлінні архітектури та містобудування.

- Ми пояснили, що у підприємця є всі дозволи, тому втручатися у процес ми не маємо права, - каже начальник управління Василь Бесага. - Якщо вони вважають дії підприємця незаконними, можуть звернутися у прокуратуру.

Там немає ОСББ

Загрози обвалу будинку на вул. Лесі Українки, 19 немає, запевняють у КЖЕП “Житловик”.

- Є законодавство, що передбачає санітарні, будівельні та пожежні норми. Підприємець має всі дозволи, тому і почала роботу, - каже начальник жеку Анатолій Дмитришин. – Будинок не є аварійним. Сорок років – середній вік для житлових домів Тернополя.

Підвальне приміщення будинку - на балансі міськради, тож нічого узгоджувати із мешканцями підприємиця не повинна.

- Якби люди створили об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ - прим. ред.), то потрібна була б їхня згода, - пояснює пан Дмитришин.

Зачіпати несучі конструкції дому робітники не будуть, тож люди марно непокояться, що будинок осяде.

- Я із головним інженером неодноразово бував на об’єкті. Переконався, що все в порядку, - продовжує чоловік. – Будинку шкоди ніхто не завдасть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...