16 українських дітей впродовж 2011 року вбила електрика

В Україні електрика вбила  шістнадцять дітей. Сумну статистику підбили за 2011 рік. Недотримання правил електробезпеки та ігри в охоронних зонах, які під напругою, стає фатальною для малечі. Як інформує ІНТБ, на Тернопільщині таких летальних випадків – три.

Володимир Остапюк, заступник генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго»: «Це прикро, розумієте, прикро, і ми тому і бачите, вже впродовж декількох років шукаємо шляхи, як би більш це питання загострити перед дітьми, щоб тих випадків в нас взагалі в області не було».

З 15 жовтня до 15 листопада в Тернополі триватиме місячник, організований працівниками електромереж. Вони читатимуть лекції та розповідатимуть місцевим школярам про небезпеку електричного струму. На картинках пояснять дітям,  як поводитись у критичних ситуаціях.

Володимир Остапюк називає причини такого стану справ: «Найчастіше випадки трапляються в нас – це обриви проводів і потрапляння в діючу електропідстанцію потрапляння ,отакі саме частіше, де гинуть».

Місячник проводять в обласному центрі вже не вперше. Вихованці тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру вже знають правила поведінки зі струмом. Кажуть, дякуючи постійним нагадуванням, у закладі нещасних випадків не було.

Учень Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей, хворих на ДЦП, Іван каже, що знайомий з правилами техніки безпеки: «Належні лекції проводяться, в школі в нас вчителі розповідають правила поведінки з технікою».

Вчителі навчально-реабілітційного центру розповідають, що школярі усвідомлюють, чим можуть закінчитись ігри з електрикою. Єдина проблема – це мобільні телефони.

Любов Іванська, вчитель основ здоров’я в обласному навчально-реабілітаційному центрі для дітей, хворих на ДЦП, розяснює: «Ми практично підходимо до даного питання, практично показуємо, як потрібно користуватися різними приладами, якщо є якісь неполадки в нашій школі є електрик і він доступно дітям пояснює, як себе потрібно поводити, і як в такому випадку треба поступати».

Окрім повчальних лекцій, задля цікавості, працівники РЕМу, проводять конкурс серед усіх вихованців тернопільських шкіл. Учні повинні зобразити, хто як хоче і може, різні електроприлади. Переможці отримають грошові премії.

Володимир Остапюк, заступник генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго» про розміри виплат: «Перша премія-300 гривень, дві других по 200 гривень, і дві третіх по 150 гривень».

Працівники РЕМу застерігають! Самостійно ремонтувати електроприлади не можна. У будь-якому випадку необхідно викликати спеціалістів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі