
20:05, 9 листопада 2011 р.
16 українських дітей впродовж 2011 року вбила електрика
В Україні електрика вбила шістнадцять дітей. Сумну статистику підбили за 2011 рік. Недотримання правил електробезпеки та ігри в охоронних зонах, які під напругою, стає фатальною для малечі. Як інформує ІНТБ, на Тернопільщині таких летальних випадків – три.
Володимир Остапюк, заступник генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго»: «Це прикро, розумієте, прикро, і ми тому і бачите, вже впродовж декількох років шукаємо шляхи, як би більш це питання загострити перед дітьми, щоб тих випадків в нас взагалі в області не було».
З 15 жовтня до 15 листопада в Тернополі триватиме місячник, організований працівниками електромереж. Вони читатимуть лекції та розповідатимуть місцевим школярам про небезпеку електричного струму. На картинках пояснять дітям, як поводитись у критичних ситуаціях.
Володимир Остапюк називає причини такого стану справ: «Найчастіше випадки трапляються в нас – це обриви проводів і потрапляння в діючу електропідстанцію потрапляння ,отакі саме частіше, де гинуть».
Місячник проводять в обласному центрі вже не вперше. Вихованці тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру вже знають правила поведінки зі струмом. Кажуть, дякуючи постійним нагадуванням, у закладі нещасних випадків не було.
Учень Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей, хворих на ДЦП, Іван каже, що знайомий з правилами техніки безпеки: «Належні лекції проводяться, в школі в нас вчителі розповідають правила поведінки з технікою».
Вчителі навчально-реабілітційного центру розповідають, що школярі усвідомлюють, чим можуть закінчитись ігри з електрикою. Єдина проблема – це мобільні телефони.
Любов Іванська, вчитель основ здоров’я в обласному навчально-реабілітаційному центрі для дітей, хворих на ДЦП, розяснює: «Ми практично підходимо до даного питання, практично показуємо, як потрібно користуватися різними приладами, якщо є якісь неполадки в нашій школі є електрик і він доступно дітям пояснює, як себе потрібно поводити, і як в такому випадку треба поступати».
Окрім повчальних лекцій, задля цікавості, працівники РЕМу, проводять конкурс серед усіх вихованців тернопільських шкіл. Учні повинні зобразити, хто як хоче і може, різні електроприлади. Переможці отримають грошові премії.
Володимир Остапюк, заступник генерального директора з питань охорони праці ВАТ «Тернопільобленерго» про розміри виплат: «Перша премія-300 гривень, дві других по 200 гривень, і дві третіх по 150 гривень».
Працівники РЕМу застерігають! Самостійно ремонтувати електроприлади не можна. У будь-якому випадку необхідно викликати спеціалістів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
live comments feed...
Коментарі