• Головна
  • «Міліціонери не мають повноважень вручати повістки», – кажуть в УМВС Тернопільщини
09:45, 6 серпня 2015 р.

«Міліціонери не мають повноважень вручати повістки», – кажуть в УМВС Тернопільщини

Обговорення участі міліції в процесі призову громадян та часткової мобілізації – тема не нова. Набило оскомину й риторичне – чи має право міліція бути учасником цього процесу, і на яких підставах.

Аби розставити усі крапки над «і», ми звернулися за роз’ясненням до заступника начальника-начальника міліції громадської безпеки обласного управління внутрішніх справ Руслана Балика.

- Руслане Михайловичу, тож чи передбачена участь міліції у процесі призову та часткової мобілізації?

- Участь міліції у процесі призову та часткової мобілізації передбачена, але  лише в рамках законів України «Про військовий обов’язок та військову службу», «Про міліцію», Кримінального процесуального кодексу та інших законодавчих нормативних актів.

- Чи мають право працівники міліції вручати повістки?

- Категорично ні! Такі повноваження на працівників органів внутрішніх справ не покладені і суперечать законодавству.

- Але ж надходять скарги від людей про те, що при врученні повістки присутні працівники міліції.

- Бути присутнім і вручати повістку - це різні речі.  Згідно законодавства України та Указу Президента України працівники міліції виконують покладені на них функції щодо охорони громадського порядку, в тому числі у громадських місцях під час проведення мобілізаційних заходів. Під час роботи працівників військових комісаріатів досить часто відбуваються конфлікти із родичами чоловіків, які підлягають мобілізації. У таких випадках залучаються міліціонери для забезпечення громадського порядку та безпеки громадян. Також працівники ОВС фіксують можливі незаконні дії зі сторони учасників конфлікту.

- Хто відповідальний за оповіщення громадян про мобілізацію та контроль за прибуттям призовників для проходження призовної комісії.

- Відповідно до статті 38 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» та пункту 2.2 Інструкції з організації ведення військового обліку військовозобов’язаних і призовників, саме на органи місцевого самоврядування покладається обов’язок оповіщення військовозобов’язаних та призовників про їх виклик до військкомату і забезпечення своєчасного прибуття за цим викликом. А контролювати прибуття призовників для проходження призовної комісії або ж вживати заходів для встановлення причин їх неприбуття і розшуку – це особисте зобов’язання військових комісарів, згідно пункту 3 статті 16 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

- Чи здійснюють правоохоронні органи розшук осіб, що ухиляються від мобілізації?

- Згідно законодавства України працівники міліції здійснюють розшук осіб, що переховуються від мобілізації. Списки таких осіб та постанови на їх привід надаються до органів внутрішніх справ військовими комісарами. Постанови про привід санкціонують прокурори на місцях.

- Мобілізаційна робота на Тернопільщині триває, тому  особовий склад міліції попереджений  про недопущення порушень законодавства у цій сфері.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Міліціонери #повноваження вручати повістки #УМВС Тернопільщини

Коментарі

ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...