Прем'єр-мiнiстр упевнений, що вчитель вищої категорiї отримує 2530 гривень

Прем'єр-мiнiстр упевнений, що вчитель вищої категорiї отримує 2530 гривень, але насправдi це не так!

...На освiтянському з'їздi, що вiдбувся нещодавно, учителi дружно реготали. То була реакцiя на слова прем'єр-мiнiстра Азарова про те, що педагогам цього року п'ять разiв пiдвищували зарплату. I тепер, мовляв, eчитель вищої категорiї отримує на 500 гривень бiльше, нiж на початку року, - усi 2530 гривень.

А обiцянка, що зарплата до кiнця року сягне 3,7 тисячi гривень навiть зiрвала поодинокi оплески. Зiзнаюсь, першої митi я не повiрила своїм очам i подумала, що випадково клацнула пультом на програму "95 квартал". Ну якось незвично, аби консервативнi й вiчно наляканi педагоги смiялись в обличчя керiвниковi уряду, другої особи держави!

Пiдозри, що я дивлюсь гумористичне шоу, зросли, коли людина, схожа на прем'єр-мiнiстра, вбила присутнiх "залiзним" аргументом. "Я рахую по-простому, - пояснив високопосадовець, у чиїх руках перебуває економiка країни. - Кожного мiсяця збiльшуються видатки на оплату працi. Виникає питання - грошi що, не доходять до вас? Доходять. Тож давайте вiрити цифрам!"

Думка про те, що треба вiрити цифрам, мене надихнула. От я i вирiшила це зробити. Телефоную своїй подрузi Любцi, з якою навчалась у педагогiчному училищi. Вона з 19 рокiв - учитель початкових класiв. Паралельно здобула вищу освiту, за 22 роки доробилась до вищої категорiї.

- Яка у тебе зарплата? - цiкавлюсь у подруги.

- Досить висока - 1800 гривень, - хвалиться Любка. -- Це тому, що в мене аж 20 годин на тиждень. Торiк було трохи бiльше, десь близько 1900 гривень. На жаль, забрали нам фiнансування двох факультативiв iз розвитку мовлення i логiки. Та й подiлу на групи з української мови зараз нема, бо в класi 29, а не 30 учнiв. Тож я трохи втратила.

- Знаєш, а Азаров щойно сказав, що ти отримуєш 2,5 тисячi...

От шкода менi, шановнi читачi, що ви не чули Любчиного смiху! Як я не закликала її заспокоїтись, рахувати по-простому i вiрити, що грошi до її кишенi дiйшли, бо не могли не дiйти, вона чомусь й далi вiрити вмiстовi власного гаманця.

А може, Любка просто розтринькала грошi на нову шубку i не хоче зiзнаватись, наскiльки її збагатила держава за останнiй рiк? Тому телефоную до своєї колишньої завучки Галини Петрiвни. Вона жiнка серйозна, не збреше.

- Ось, дивись, у мене вища категорiя i 42 роки стажу, - рахує учителька. - Я маю 18 годин математики, це - ставка. Цi години коштують 1486 гривень. За вислугу, класне керiвництво i перевiрку зошитiв менi доплачують ще 700. Загалом виходить 2186 гривень. А звiдки Азаров узяв тi 2,5 тисячi, я не знаю. У нас навiть директор таких грошей не має.

За рекомендацiєю Галини Петрiвни звертаюсь до бухгалтера її школи, яка (пiд чесне слово зберегти її анонiмнiсть) розголошує секрет нарахування учительської зарплати.

- Посада вчителя вищої категорiї вiдподає 12 розряду ЄТС, визначеного постановою КМУ №1298 вiд 2002 року, - пояснюють менi. - Цьому розряду вiдповiдає тарифний коефiцiєнт 2,12. Iз 1 жовтня оклад 12 розряду становить 660 гривень. Множимо цi числа. Таким чином наразi оклад вчителя вищої категорiї - 1399 гривень. Iз урахуванням 20% надбавки педагогiчним працiвникам за цей рiк маємо "брудну зарплату" 1679 гривень. Але це зовсiм не задекларованi 2,5 тисячi, навiть з оплатою за класне керiвництво i вислугу лiт - там же зовсiм невеликi суми нараховують, лише по кiлька десяткiв гривень.

- Зарплата вчителя вищої категорiї за 2011 рiк зросла на 70 гривень, - подiлилась зi мною iнша подруга, Ольга, яка викладає українську мову. - "Капали" 5 разiв по 10-14 гривень, от i набiгло. А нам тут про 500 гривень спiвають... Знаєш, реально ми вiдчули полiпшення ще за прем'єрства Ющенка, коли нам одразу на 25% зарплату пiдвищили. I Юля додала ще 20%. Тодi цiни бiльш-менш стабiльними були, вiдчувалося покращення. А тепер, враховуючи iнфляцiю, цi мiзернi гривнi - як подачки вiд влади виглядають. Совiсть треба мати, щоб кричати про них iз високої трибуни, ще й завищувати в кiлька разiв. Люди послухають i справдi подумають, що вчителi жирують.

Та нi, не жирують. Якби так, то побоялися б висмiювати своїх "благодiйникiв". Але вони смiються, отже, справдi не бояться, бо втрачати нiчого.

Ось така проста арифметика для пана Азарова. I знаєте, що мене обурює найбiльше? От чому перед тим, як iти до людей i обiцяти їм щось, вiн не зателефонував до моєї Любки, Галини Петрiвни чи будь-якої iншої вчительки з простим питанням: "А скiльки ви заробляєте, шановна?"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Викладення
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Суспільство
Лановецька комунальна центральна районналікарня отримала рентген-апарат та комплектуючі на загальну вартість більше 40 тисяч доларів. Як повідомляє "БезТабу", благодійники, чиновники, активісти взяли участь у реалізації унікального проекту. Завдяки співпраці організації "Radiologists Without Borders" в особі доктора Tarig Gill зі США, засновникам фундації "Together For Ukraine", Толіка Прядуна та Віталія Ільчишина, а також молодого європейського посла Дави...
Суспільство
Переповнені контейнери та розкиданий біля них непотріб спостерігали тернополяни впродовж тижня на вулиці Вояків дивізії "Галичина". Комунальники запевняють, що сміття вивозять звідти кожного дня, однак "смітник" під мостом виникає вже далеко не вперше. Як повідомляє "ІНТБ", начальник міського управління ЖКГ, благоустрою та екології Олег Соколовський озвучив ситуацію наступним чином: "Якщо взяти по будинках, які виносять побутові відходи на цей контейнерний...
Суспільство
126 тисяч гривень неоплачених аліментів за дев'ять років накопичилося у "боржника" з Тернопільщини. Таку інформацію подало Міністерство юстиції. Як повідомляють "Тернополяни", 84 тисячі гривень самих аліментів та 42 тисячі штрафу чоловіка таке змусили заплатити. В липні парламент посилив відповідальність для злісних неплатників аліментів. Якщо борг із аліментів становить більше року – виплата зросте на 20%, понад два роки – на 30%. А за заборгованість біль...
Суспільство
Сьогодні (19 вересня) закрили сезон купання на тернопілському пляжі "Циганка". Рятувальний пост до наступного купального сезону не працюватиме. Як повідомляє "20 хвилин", таке рішення було  прийняте під час засідання виконкому міської ради. Цього року пляж "Циганка" став офіційним, то ж на ньому облаштували рятувальний пост третьої категорії. Також обгородили буйками дозволені для купання місця, де глибина не перевищує 1,70 м. Рятувальники задоволені, що п...
Бізнес
У вересні кількість постійних користувачів мобільного банку Privat24 перевищила 6 мільйонів. Як повідомив член правління ПриватБанку Сергій Харітіч, щорічно кількість користувачів найпопулярнішого в країні мобільного банківського сервісу збільшується на мільйон – у 2016 році мобільним додатком користувалися 4 мільйони осіб. «Політ нормальний, набираємо швидкість», – зазначив Сергій Харітіч. Сьогодні більшість користувачів Privat24 – власники смартфонів на...
Пригоди
Сьогодні в день, в центрі  міста Чорткова месцевий житель, підприємець, який торгує велисипедами в будівлі колишнього кінотеатру «Мир» Михайло Вонсович напав з кулаками і побив журналіста районної газети «Голос народу», прес-секретаря ФСК «Кристал» Тараса Заяця. Про це повідомляє мер Чорткова Володимир Шматько. «Мовляв, за публічну позицію Тараса в соціальних мережах про місце встановлення першого громадського туалету в Чорткові, – написав мер. – Засуджую...
Кримінал
9 незаконних гральних закладів було виявлено у Тернополі правоохоронцями. У приміщеннях, де продавали лотерейні квитки, клієнтам надавали доступ до азарних ігор, використовуючи комп'ютерну техніку та мережу Інтернет. Прокуратурою Тернопільської області спільно із оперативними працівниками СБУ в Тернопільській області та слідчими поліції задокументовано та припинено незаконну діяльність. За результатами проведених на підставі ухвал слідчого судді обшуків, в...
Суспільство
Відомий шоумен та гуморист з Тернопільщини, засновник жартівливого шоу "Вар'яти", Сергій Притула активно займається волонтерською діяльністю та підтримує бійців на передовій. В очікуванні всім православним світом надання автокефалії Українській православній церкві він висловив кілька думок, навіяних його особистим досвідом і досвідом друзів, опублікувавши допис на своїй сторінці в мережі Фейсбук: "... Моя знайома, віком 50+, хотіла дати "за здоров’я" у хра...
Пригоди
Водій Ігор Кондратьєв в одній зі спільнот на Фейсбуці  застерігає колег бути обережними на дорозі «Тернопiль-Львів». Це стосується ділянки за с. Озерна: по дорозі насипали шар щебеню досить великої фракції. У лобове скло його автівки влетів один зі шматків цього покриття. «Пересувайтесь з мінімальною швидкістю, дуже великий шанс отримати в подарунок тріщину, як від зустрічної, так і від попутки», - пише чоловік. У коментарях під постом розгорнулась гостра...
Відповідальний за розділ
Наталія Наконечна
Журналісти сайту 0352.ua до ваших послуг.
Пишіть нам, телефонуйте, повідомляйте про міські новини та події - ми сподіваємося, що з Вашою допомогою городяни дізнаються про життя Тернополя більше.

Разом з Вами ми зробимо наше місто кращим!