• Головна
  • На Тернопільщині ремонту потребують 83 % доріг
18:45, 7 серпня 2015 р.

На Тернопільщині ремонту потребують 83 % доріг

На засідання колегії обговорили поточний стан доріг. В області ремонту потребують 83 % від усієї їх протяжності, зношеність автомобільних доріг складає 76,4%. Щодо мостового господарства, 40 споруд (мостів та труб) потребує капітального ремонту, а 140 споруд - поточного ремонту.

На засіданні виїзної колегії, де заслуховувалось питання дорожньої галузі.

Голова ОДА зазначив, що знає реальний стан фінансування галузі, як і те, що кошти у попередні 5 років з державного бюджету виділялися на ремонт доріг у Донецькій, Луганській, Харківській областях, і практично зовсім не передбачалися для нашої області.

«Я все розумію, що ви хочете мені пояснити, - продовжував Степан Барна. – Я не хочу розуміти безгосподарності, безвідповідальності та нерозуміння потреб і очікувань простих людей».

Упродовж 2015 року на автомобільних дорогах загальногокористування проведено роботиізліквідації 267,7 тис. кв. метрівямковості, в тому числі, 204,1 тис. кв. метрів_ на дорогах державного значення, 22,2 тис. кв. метрів-на територіальних дорогах та 41,4 тис. кв. метрів_ на дорогах місцевогозначення. Залишокямковості на даний час складає47,5 тис. кв. метрів.

«Виконанийобсягремонтнихробітз початку рокусклав70 млн грн.  З державного бюджету профінансували 65 млн гривень. На 2015 рік передбачено обсяг фінансування  87,9 млн. грн», - зазначив директор департаментурозвиткуінфраструктури, транспорту та туризму ОДА Василь Ясіновський.

Цього року розробили програму розвитку автомобільних доріг загального користування в напрямку духовних центрівТ ернопільщини на 2015 – 2017 роки. Відтак, планують покращити транспортно-експлуатаційний станавтомобільнихдоріг та мостів, яківедуть до святиньнашоїобласті. За словами Ясіновського, обсяг фінансування програми складає 800 млн грн, 1 млн грнвиділять з обласного бюджету.

«Відповідно до вимог щорічно на мережі доріг області необхідно проводити капітальний ремонтна 420 км та поточний ремонт на800 км   шляхів,   що   у   грошовому   вимірі   відповідно   становить 1400 млн гривень і 440 млн гривень, - продовжив Василь Ясіновський. - Станом на сьогоднішній день заборгованість Укравтодору перед Службою автомобільних доріг в Тернопільській області за виконані роботи з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування у 2012-2014 роках, за рахунок кредитних коштів підрядних організацій, складає 119,522 млн гривень. Через невиплату зазначених коштів та недостатнього фінансування в цілому  виникла заборгованість Служби автомобільних доріг в Тернопільській області перед підрядними організаціями за виконані роботи, що унеможливило подальшу ефективну роботу зазначених підприємств, вчасну виплату заробітної плати працівникам дорожніх господарств та сплату загальнообов’язкових внесків до державного бюджету».

Враховуючивкрайобмеженефінансування на проведенняремонтнихробітв облдержадміністрації провелианалізнаявного стану доріг. У результаті сформовалиперелікоб’єктівбудівництва, реконструкції, ремонту вулично-дорожньоїмережі, ремонт якихможе бути проведено за рахунокневикористаногозалишкунадходженьвідзбору за першу реєстраціютранспортнихзасобів станом на 01.01.2015 року. Сума становить 6,052 млн гривень.

Загалом, протяжність мережі автомобільних доріг загального користування Тернопільської області становить 5003,6 км, із них 4979,7 км (99,5 %) - з твердим покриттям. Область  займає 21 місце за  протяжністю доріг з твердим покриттям, 17 - за протяжністю доріг з чорним покриттям, 2 місце - із забезпеченості дорогами з твердим покриттям на 1000 кв. метрів території, 5 місце - по кількості штучних споруд та 15 місце - по їх загальній протяжності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #ремонт потребують 83 % доріг

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Люди роблять цю помилку і гинуть, штам "Дельта" знайшов вразливе місце": лікарі про хижу "поведінку" вірусу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...