• Головна
  • У тернополянина конфлікт із підрядником через утеплення квартири
09:00, 8 серпня 2015 р.

У тернополянина конфлікт із підрядником через утеплення квартири

Пан Анатолій живе на останньому поверсі п’ятиповерхівки, разом зі сусідом знизу вирішив утеплити зовнішні стіни. Аби не витрачати зайвого, усно домовилися з виконробом про необхідні роботи.

АНАТОЛІЙ ЛЕВУНЬ, мешканець будинку на вул. Лесі України, 11: «Домовилися, він сказав декілька днів. Ну 4-5 днів закінчить повністю роботи і домовилися про суму. Половину суми – попередня оплата, решта – пізніше».

Хоч роботи почали ще 2 місяці тому, не завершили і досі. Як розповідає чоловік, оскільки працювали не професіонали, то і про якість такого утеплення говорити важко, передає ІНТБ

АНАТОЛІЙ ЛЕВУНЬ, мешканець будинку на вул. Лесі України, 11: «Не пофарбовано, не погрунтовано, відливи не поставлені зверху. На такому стані він залишив і не доробляє. Перетянули сіткою і воно також неякісне було таке всьо, нерівне. І він вже сказав за свій рахунок перетяне короїдом, щоб скрив ті дефекти. Ну, фактично він короїдом перетягував вже, але все рівно незакінчена робота і 2 місяці тягнеться ніяк не можемо вийти на якийсь лад».

В свою чергу підрядник, з яким домовлявся Анатолій, пояснює, все, що мав зробити – виконав.

РОМАН, підрядник: «Переробляй, ше шось, я матеріали не настарчу, я вже стільки грошей витратив, я стільки вже людям заплатив за висотні роботи. Там, шо на дашок, 10 метрів відливу не вчіплено, то вибачте, за слово, я не висотник. А так, робота зроблена. Скільки йому треба? Я йому 500-1000 гривень поверну вже зі свого, нехай найме висотників, най йому прикрутять той дашок».

Юрист Віктор Александров пояснює, аби уникнути таких непорозумінь, сторонам від початку варто було оформити відповідні юридичні документи.

ВІКТОР АЛЕКСАНДРОВ, юрист «Центру Антикорупції»: «Не оформили договору підряду, в якому було би чітко визначено ціна, строки виконання, якість робіт. Наразі, ми можемо рекомендувати звернутися до спеціаліста по будівельно-технічній експертизі. В нас є в Тернополі, тернопільське відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, там є відповідні спеціалісти в цій галузі, які можуть оглянути ці роботи і скласти висновок спеціаліста про те, в якому процентному співвідношенні виконані роботи, в якому не виконані, і яка вартість потрібна для завершення цих робіт».

Зараз же, рекомендує юрист, мешканцям будинку варто завершувати утеплення лише зі сертифікованими підрядниками. Обумовити все у договорі, а по закінченні скласти акт приймання робіт.

ВІКТОР АЛЕКСАНДРОВ, юрист «Центру Антикорупції»: «Укласти договір, в якому будуть ціна, якість, строки і по закінченню роботи вони повинні скласти акт приймання робіт. В якому вони будуть мати право, в якості незадовільної якості це вказати в цьому акті і недоплатити суму чи там не заплатити».

Нагадаємо, сьогодні у Тернополі діє програма, відповідно до якої міська рада фінансово допомагає мешканцям утеплювати багатоквартирні будинки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#У тернополянина конфлікт із підрядником через утеплення квартири

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Люди роблять цю помилку і гинуть, штам "Дельта" знайшов вразливе місце": лікарі про хижу "поведінку" вірусу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...