• Головна
  • Як тернополяни мають правильно заповнити документи на оформлення житлових субсидій?
12:00, 8 серпня 2015 р.

Як тернополяни мають правильно заповнити документи на оформлення житлових субсидій?

В Україні змінився порядок призначення та надання житлових субсидій. Кабінет міністрів врахував пропозиції регіонів та видав постанову, яка мала б виправити недоліки, виявлені в процесі роботи.

Так, відтепер людям, які подають документи на оформлення житлових субсидій, не потрібно вказувати суму доходу. Саме тут вони робили найбільшу кількість помилок, через що призначались подвійні штрафи. Тепер такої графи в декларації взагалі немає.Понад 55 тисяч сімей Тернопільщини вже отримують субсидії, а це  у вісім разів більше, ніж у липні минулого року. Також зросла кількість звернень у неопалювальний період. В управлінні соціальної політики тернополянам радять не хвилюватись, коли субсидія в цей час буде призначена нульова, передає TV4.

– Тоді це право дає на перерахунок субсидії без звернень у жовтні-місяці перед початком опалювального періоду, – каже директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський

Кабмін врахував недоліки, виявлені у процесі роботи, та спростив порядок призначення та надання житлових субсидій. Відтепер громадянам не треба декларувати суму доходів. Саме тут вони робили найбільшу кількість помилок, через що їм призначали подвійні штрафи. Тепер такої графи в декларації взагалі немає.

Директор департаменту соціального захисту населення ТОДА Вадим Боярський додає:

– Якщо людина подала недостовірну інформацію, яка вплинула на стан призначення субсидії, субсидія припиняється за новим порядком і повертається … надміру нарахована субсидія. І знову ж так в постанові немає заперечень щоб в наступному місяці заборона звертатись за субсидією. Тобто людина виправила помилку, зупинена субсидія, в наступному місяці вона має право звертатись.

Потрібно буде вказувати лише вид і джерело доходу. Суму управління соцполітики братиме в автоматичному режимі у фіскальній службі. Порушенням буде вважатись, коли не вказаний один із видів доходу, не враховуватимуть виплату при народженні дитини, допомогу на поховання загиблого в АТО, грошові виплати бійцям АТО, а також аліменти та  дохід з розміщення депозитів. Для фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, валовий дохід теж більше не враховуватиметься. Для підприємців 1-ї групи – враховується розмір мінімальної зарплати, а це 1218 гривень, 2-ї – двохмінімальний розмір і третя – 3 мінімальних зарплати. Для тих, хто вже подав документи на оформлення субсидій, заново переоформляти їх не потрібно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернополяни #документи на оформлення житлових субсидій
Оголошення
live comments feed...