• Головна
  • Воїн з Тернопільщини вже 2 місяці намагається подати заяву на отримання посвідчення учасника бойових дій
17:00, 8 серпня 2015 р.

Воїн з Тернопільщини вже 2 місяці намагається подати заяву на отримання посвідчення учасника бойових дій

Демобілізований із лав Збройних сил України житель Тернопільщини Руслан Похильчук ніяк не може подати заяву на отримання посвідчення учасника бойових дій. Проблема виникла через помилку у документах.

Дружина Наталія Похильчук розповідає, що її чоловіка мобілізували у червні минулого року. Він служив у батальйоні територіальної оборони «Збруч». У вересні Руслан отримав травму хребта - компресійний консолідований перелом 11-12 хребців. Та незважаючи на це, він продовжував служити.

- У нього були страшні болі, він не міг нормально ні спати, ні рухатись, - каже дружина. - Від бронежилету ставало ще гірше. Пізніше він ще й зламав ключицю. Його скерували у військовий госпіталь. Там зробили рентген, написали висновок, рекомендували пройти військово-лікарську комісію (далі - ВЛК). Руслан пройшов ВЛК, і тепер, щоб мати якісь пільги, мусимо отримати посвідчення учасника бойових дій. Однак два місяці війни з бюрократичною системою так і не дали позитивних плодів.

За словами жінки, коли чоловіка призивали на службу, то у документах допустили помилку, пише 20 хвилин

- Записи у військовому квитку і наказі про відрядження на Схід для виконання поставлених завдань не співпадають. За одними документами він - Зіновійович, а за іншими - Зеновійович. Через одну неправильну літеру ми ніяк не можемо зібрати необхідний пакет документів. Ми радилися з юристом, і нічого.

Наталія Похильчук додає, що вони з чоловіком зверталися до командира батальйону Ігоря Ларіна, аби той урегулював питання з оформленням необхідних документів. Той пообіцяв усунути недоречності за десять днів.

- Минуло вже набагато більше часу. Оскільки чоловікові важко рухатись, я сама оббиваю пороги обласного військового комісаріату. Питала, чому через те, що у Підволочиському військкоматі (з нього призивали чоловіка - прим. авт.) допустили помилку у документах, ми маємо страждати, - наголошує вона. - Військовий комісар Катинський відповів, що сам має таку ж проблему, порадив почекати, мовляв, нині командир батальйону Ігор Ларін разом із підрозділом передислоковується в інше місце. Як тільки вони переїдуть у новий пункт, він зможе вирішити проблему з документами.

Втім, пані Наталія дуже хвилюється, аби справу не затягували, а виправили всі недоречності у документах якомога скоріше.

- Нам треба зібрати всі необхідні документи якомога швидше, аби чоловік мав право на якісне медичне обслуговування, знижки на придбання ліків і таке інше, - каже жінка. - Помилку в документах допустили не ми, то чому ми мусимо страждати через це?!

Свої роз’яснення з цього приводу дав військовий комісар Тернопільського обласного військового комісаріату Володимир Катинський. Він визнає, що помилка у документах таки є. Військовослужбовцю нині потрібно звернутися до свого командира Ларіна, аби той дав довідку з виправленим ім’ям та по батькові бійця. Оскільки Ігор Ларін зараз і справді виконує важливе завдання, він не може цього зробити. Володимир Катинський радить трохи почекати.

Ми спробували зв’язатися з паном Ларіним. Однак його номер - поза зоною. Вочевидь, він і справді наразі не може говорити, оскільки виконує поставлені завдання у зоні проведення АТО.

Заяви можна подавати в обласний військкомат

З метою виконання вимог Президента України щодо скорочення термінів розгляду питання надання статусу учасника бойових дій обласний військовий комісаріат займається видачею посвідчень учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали безпосередню участь в антитерористичній операції.

– Відколи набрав чинність наказ від 7 травня 2015 року №200 «Про порядок видачі в Міністерстві оборони України посвідчень учасника бойових дій, нагрудних знаків «Ветеран війни – учасник бойових дій» і талонів на право одержання проїзних квитків із 50-відсотковою знижкою їх вартості», Тернопільський обласний військкомат також видає посвідчення учасника бойових дій воїнам АТО, – зазначив під час одного з брифінгів голова комісії зі встановлення статусу учасника бойових дій Тернопільського обласного військового комісаріату підполковник Андрій Миськів.

Тепер близько 400 жителів Тернопілля отримали посвідчення учасника бойових дій в обласному військкоматі.

– Звертаємося до громадян області, які брали участь у проведенні АТО і з якихось причин не отримали статусу учасника бойових дій, прийти у районний військкомат за місцем перебування на військовому обліку і у найкоротші терміни отримати це посвідчення, – наголосив підполковник Андрій Миськів.

Порядок подання документів та весь механізм їх оформлення можна дізнатися з Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Демобілізований боєць з Тернопільщини #посвідчення учасника бойових дій

Коментарі

Оголошення
live comments feed...