• Головна
  • На Тернопільщині розгортається новий скандал через землю
19:00, 10 серпня 2015 р.

На Тернопільщині розгортається новий скандал через землю

Частина селян вважає – землю під будівництво, на яку вони мають право, роздали на закритій таємній сесії, і не тим, хто насправді цього потребує. Депутати сільради запевняють – сесія, на якій затверджували земельні питання, законна і справедлива. У неділю 9 серпня більше сотні обурених мешканців села Острів зібралися, аби висловити своє невдоволення тим, як ділять землю у їхньому селі.

Через землю мітингувало більше сотні мешканців Острова Тернопільського району. Сесію сільської ради, на якій людям виділяли земельні ділянки під будівництво, кажуть острівчани, депутати провели таємно та проголосували лише за близьких за інтересами, або рідних собі людей, взяли ділянки собі, решта ж потребуючих залишилася без землі. Серед невдоволених – багатодітні сім’ї, інваліди, корінні острівчани. У кожного з них своя історія й підстави, аби вважати, що землю у селі мали отримати саме вони. Отримати ділянку під будівництво житла – є конституційним правом кожного українця, гарантує Закон.

– Мені відмовили, коли ми проживаємо з батьками, нам відмовили. Сказала з сусідньої вулиці депутат, що нам не положено, тому що ми живемо з батьками. Ми живемо, можна сказати, на обриві, тому що нижче нас є шкарпа, все, тільки дощ, сніг, якісь ожеледиці, всьо в нас під хатою, всьо під хатою, в нас просто не встигаємо робити якісь нові забудови, тому що воно всьо розлітається. І ніякий депутат не прийшов не подивився, як ми проживаємо. Вони побрали собі по декілька земельних ділянок, а нам остаточно сказали, що не треба, бо ти живеш з батьками.  А чого не положено – я маю сім’ю, я маю чоловіка, сім’я є. Її дочка ніякої сім’ї не має і положено? І тоже живе з батьками, – розповідає тв4 мешканка села Оксана невідома.

-Діти є, троє дітей і нікому не дали, всім відмінили, троє хлопців. Каже, бо діти приписані до тебе, а де діти, в небі мають бути приписані? Та від маленьких приписані, вони мають бути приписані. А голова, свої діти де приписані? І йому є, їм є і всім депутатам всім подавали незаконно, то ми хочемо розібратися з цією справою. Та чекаємо справедливості, справедливе рішення, щоб відмінили то несправедливе, що вони вчинили, – каже мешканець села Петро Кріса

-Люди дуже сильно тим інтересувалися, бо це вже земельних ділянок не буде. Коли буде сесія – добре, добре, буде сесія, ми вас повідомимо. Ніхто не повідомив, що буде сесія. Комісія, яка мала розглядати ці питання, також так зробилося резонансно, що вони, правда комісія розглядала, тільки сказала кому не дали, кому не дадуть і все. А кому дадуть? Люди видумують – дали прокуророві, дали начальникові міліції, не знає ніхто і начинають, – стверджує мешканець села Мирослав Трачук

Деякі депутати Острівнянської сільської ради прийшли до обурених людей. Кажуть, згідно із розробленим планом села ділянок на всіх охочих не вистачає. Прийняті на сесії рішення – кому землю виділили, а кому ні, вважають оптимальними.

– Був розгляд, кожен депутат в земельній комісії своїх виборців, хто написав заяви і захищав. Я, наприклад, захищав вулицю Лесі Українки, я захищав своїх виборців, от і я думаю, що звичайно що не всім дали, але  я думаю, я не думаю, що там все гладко проходило, але земельна комісія, є протоколи, – каже депутат сільради Ярослав Ворончук

-Заяв дуже було на земельні ділянки багато, 750, а планів земельних ділянок 160. Можете собі уявити, 160 людям, яким дали земельні ділянки, ті решта будуть не задоволені, є всякі. Я рахую, що ми ділили як могли по справедливості. // Навіть якщо районний депутат взяв земельну ділянку, там на свою дитину – то законно. Тому що в мене теж є син, в мене сім’я складається з трьох осіб і так як всім давали, так і моїй дитині дали, я на себе земельну ділянку зараз не писала. – Але є там де і по шість дітей? Якщо багатодітна сім’я десь була, то ми дали земельну ділянку. Я такого не знаю, – переконує депутат сільради Надія Дацко.

Щодо сесії, була вона закритою чи відкритою, депутати говорять по різному.

-Ми вирішили сесію зробити закриту, бо біля тисячу заяв, то сесії не було би. Ви бачите що зараз твориться, – продовжує депутат сільради Ярослав Ворончук

-Сесія завжди ніхто не закривав, тим більше в той день сидів в нас районний депутат на сесії, хто хоче, той приходе,- каже депутат сільради Надія Дацко.

Списки тих, кому виділили землю – не оприлюднюють і це також обурює частину селян. Тепер обіцяють неабияк контролювати своїх обранців.

– Ми хочемо  обговорити те питання, подати подання що не прозоро було, в міліцію і в прокуратуру і на майбутнє виробити концепцію, як то повинна працювати сесія. Тобто по перше, повинні бути на виборчому окрузі обговорення питання, депутат повинен обговорювати, вуличні комітети. Щоб не тільки один депутат то всьо рішав, бо в них йде змова. План як вони ділили – кожен депутат взяв собі чи треба чи не треба, взяв план і тоді кажуть, ти мене підтримаєш, я тебе. А якщо то буде громадське обговорення, люди будуть вирішувати плюс вуличні комітети будуть приймати участь, це буде все йти прозоро, каже мешканець села Острів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #скандал #земля

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
Оголошення
live comments feed...