• Головна
  • Чи вирішать чиновники «сміттєві» проблеми на Тернопільщині?
18:00, 12 серпня 2015 р.

Чи вирішать чиновники «сміттєві» проблеми на Тернопільщині?

Ось уже не один рік «прикрасою» міста Скалата, що на Тернопільщині, слугує сміттєсортувальна лінія, яка була придбана ще у 2009 році тодішнім головою обласної ради Олексієм Кайдою за 2 млн. гривень  «Дорога забавка» мала б нарешті вирішити «сміттєві» проблеми в місті Тернополі і частково - в області. Однак не судилося.

Спочатку в місті не знайшлося території, де її можна було б розмістити, а потім стало питання, що її потужностей бракуватиме для потреб усього обласного центру.

Хоча  роздор мав не лише технічне підґрунтя, а й політичний колорит. Так Олексій Кайда хоч і був «братом по партії» міському голові Сергію Надалу, але горшки вони били, як чужі.  Неодноразово Олексій Петрович дозволяв собі «закидати», що, мовляв, Надал усіма способами позбавляє тернополян сучасного, екологічного обладнання, яке вони спромоглися придбати, і виною «безпомічності» лінії є саме міська рада Тернополя. Та навіть після таких дискусій згоди політики не дійшли, а лінію слід було кудись подіти. От і знайшли притулок у Скалаті, де вона лежить безрезультатно і  до сьогодні.

Думав-думав і передумав?

І півроку не пройшло… хоча, ні. Таки пройшло навіть більше часу з того моменту, коли лінія погрузла на теренах окраїн Скалата. Як тут міський голова Надал, який до цього категорично ігнорував прохання побратима Кайди, вирішив таки «дотримати» слова і попросив у депутатів обласної ради передати її на баланс Тернопільській міськраді. Шукати в такому пориві благородних мотивів не варто. Із запуском адміністративної реформи Тернопільська міськрада значно розширить свої кордони, оскільки до неї мають бажання доєднатися більше десятка сіл. А отже, питання із вивезенням сміття можна буде вирішити простіше, обійшовши «наболілі» Малашівці, які стали заручником смороду та бруду, привезеного з Тернополя. Маючи у підпорядкуванні декілька сіл, є більше шансів домовитися з кимось про встановлення лінії.

Та не все так просто. Звісно, краще пізно, ніж ніколи. Але депутати на одному з останніх засідань «збунтувалися» проти волевиявлення мера і запропонували відкласти це питання для детального розгляду комісії аж до наступної сесії.

Хоча тепер, видно, лінія не скоро стане об’єктом для спорів в обласній раді, адже на неї тепер чекає судова тяганина.

Сміття за 4 мільйони

Мабуть, Олексію Кайді вже не раз гикнулось за той час, відколи лінію покинули у Скалаті. А особливо зараз, коли через неї громада Скалата може «влетіти» на 4 мільйони гривень.

- У нас проблеми з тією сортувальною лінією. Мова йде про те, що та лінія, яка купувалася колись обласною радою для вирішення проблем Тернополя, осіла в нас, у Скалаті. Все почалося з того, що ми організували конкурс на те, хто буде вивозити у нас сміття. Поставили умову, по-перше: взяти в оренду сміттєзвалище, на якому розмістять лінію, і, крім того, у договорі (кого з ким?) було чітко прописано «крім сміття з міста Тернополя». Так, не маючи документів на землю (бо вони (хто вони?) взяли в оренду майновий комплекс, а другий крок - це є відведення земельної ділянки і присвоєння їй кадастрового номера), вони цього не зробили, не звернулись в архітектуру, не взяли установчих документів для початку проектування й укладають з обласною радою (її комунальним підприємством «Аргбудсервіс») договір про співпрацю і ту лінію запихають у Скалат. Люди   почали обурюватись, приходити  до мене. Через це ми провели виконком, відміняємо всі рішення, які тут приймали (уточнити, бо в мене є дані, що спершу прийняв рішення виконком, а депутати на сесії відмінили???), – розповідає Номер один міський голова Скалата Наталя Станьковська.

За її словами, люди були готові на сміття зі Скалата і навколишніх сіл. Про це на початках і була розмова, а потім виникла думка возити сміття з Тернополя також.

– А тепер вони хочуть зробити мене дурною і стягнути зі Скалатської міської ради 4 мільйони гривень: два на користь обласної ради, а два - товариства  «Капітал-Траст». Подають до суду за те, що ми не дали змоги заробити їм, бо, бачте, люди відмінили рішення і не дали їм встановити лінію, - каже пані Наталя.

Справу направили у господарський суд і розглядатимуть 11 серпня.  До речі, бюджет міста Скалата в рік становить близько півтора мільйона гривень, тому міський голова вже думає, звідки громада має діставати 4 мільйони.

Пані Наталя каже, що  люди були за те, щоб лінію встановили у Скалаті, однак не з розрахунком, щоб вона обслуговувала пів-Тернополя.

- Вони навіть не довели справи до кінця. Взяли в оренду комплекс, то треба було одразу зробити відведення землі, звернутися в архітектуру, щоб дали передпроектне завдання, що мають там зробити. А вони сиділи й чекали, поки їм впаде та сміттєсортувальна лінія на голову, - підсумовує пані Наталя. (повторюється з її прямою мовою, яка була вище – відведення, землі, архітектура тощо)…

Тільки «своє» сміття?

Іншої думки стосовно смітєсортувальної лінії дотримується Павло Сліско, представник товариства «Капітал-Траст», яке судиться зі Скалатською міськрадою, як виявилось, уже давно. Він запевняє, що в договорі мова про сміття з Тернополя (через що так панікували люди в Скалаті) взагалі не йшла. Лінія мала обмежитись сміттям суто зі Скалата та ближніх населених пунктів.

- Ситуація досить двояка. Ми отримали дозволи від Скалатської міської ради, уклали договір з комунальним підприємством Тернопільської обласної ради, привезли лінію для того, щоб її встановити та провести будівельні роботи. А вони нам ті дозволи скасували. Тобто фактично ми втратили купу коштів, окрім незароблених, та ще й витрачених, - розповідає представник товариства  «Капітал-Траст».

За його словами, товариство взяло сміттєзвалище в оренду на 49 років із правом встановлення сортувальних та переробних ліній відносно кращих світових стандартів. І була умова окремим пунктом – не везти сміття з Тернополя.

- Коли ми привезли сміттєсортувальну лінію, звичайно, у неї потужність була трохи вищою, ніж для самого Скалата і ближніх сіл. Тому розглядали питання по Підволочиську, який також має проблеми зі звалищем, - каже Павло Сліско.

Пан Павло запевняє, що коли вони привезли лінію, то їм дали всі дозволи, погоджувальні документи, дозвіл на встановлення лінії, на ремонтні роботи на сміттєзвалищі. А буквально до місяця часу рішення були скасовані.

Мотивацією для такого повороту стала невідповідність інтересам громади. Хоч це трішки дивно, адже договір мав вести за собою і створення робочих місць. Крім того, це б унеможливило безконтрольне вивезення сміття на сміттєзвалище.

До слова, дане підприємство вже третій рік утримує лінію, забезпечує охороною території, а робота як така заблокована. Тому стоятимуть на своєму до кінця, як і Скалатська міська рада, що готує зустрічний позов. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопільщина #сміттєві проблеми #чиновники

Коментарі

ТОП новини
"Штам "Дельта" обманув усіх, гидка здатність вірусу нарешті проявилася": лікарка про небезпеку, яку несуть діти батькам
"Штам "Дельта" почав "обвалювати" симптоми, це вже нова хвороба": лікарка про тромбози та інші особливості недуги
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Люди роблять цю помилку і гинуть, штам "Дельта" знайшов вразливе місце": лікарі про хижу "поведінку" вірусу (ФОТО)
Оголошення
live comments feed...