П’ятірка найвпізнаваніших депутатів Тернопільської міськради

Представники громадської організації «Тернопільська експертна група» з 1 по 8 листопада 2011 року провели соціологічне дослідження громадської думки стосовно роботи депутатів міськради. Тернополяни найбільше підтримують депутатів-«мажоритарників».

Про це ЗІКу повідомив координатор «Тернопільської експертної групи» Ярослав Чорнозуб.

«Ми не цікавилися політичною складовою діяльності міського голови і депутатів. Предметом нашого дослідження були громадські настрої в місті, результати діяльності ради обраної за змішаною системою.

На запитання: «Яким депутатам Тернопільської міської ради Ви довіряєте більше?» 49,38% респондентів дали відповідь «депутатам «мажоритарникам», 22,96%. – депутатам обраним за списками, однаково довіряють – 7,41%, важко відповісти – 20,25%. Тобто, виборці звертаються до своїх депутатів, знають їх…», – прокоментував Ярослав Чорнозуб.

У рамках соціологічного дослідження була визначена п’ятірка найвпізнаваніших депутатів Тернопільської міської ради.

«До п’ятірки найвпізнаваніших депутатів увійшов Роман Заставний. Його пам’ятають і як міського голову Тернополя 2006-2010 рр. і як депутат він досить активний. Михайло Головко донедавна очолював найрейтинговішу партійну організацію міста ВО «Свобода». Він відомий не тільки як депутат, але і активний громадський діяч. Трохи не очікувано в цьому списку опинився Василь Лукін. Але після того, пан Василь очолив фракцію депутатів Партії регіонів він зробив кілька резонансних заяв, постійно виступає на сесіях. Михайло Ратушняк (УП) і Василь Лило (НУ) – це люди, які давно в політиці, активні, обоє балотувалися на міського голову і отримали досить високу підтримку», – прокоментував координатор громадської організації.

Однак п’ятірка депутатів діяльність, яких найбільше підтримують виборці, від попередньої істотно відрізняється.

«До неї увійшли виключно мажоритарними; Віталій Цимбалюк (ПР), Віталій Смакоуз (Партія захисту дітей війни), Михайло Головко (ВО «Свобода»), Петро Ландяк («Громадянська позиція»), Богдан Попадин (ВО «Свобода»). Люди їх підтримують, оскільки ці депутати проводять реальну роботу на своїх округах. І при тому їх діяльність постійно висвітлюється у ЗМІ», – прокоментував Ярослав Чорнозуб.

58,02% респондентів вважають, що ситуація у місті Тернополі за останній рік не змінилася, 11,60% – покращилась, 12,59% – погрішилася, 17,78% – важко відповісти.

Практично аналогічні тенденція спостерігається у результатах відповіді на запитання: «Чи змінилося Ваше ставлення до міського голови м.Тернополя Сергія Надала за останній рік?»: покращилося – 14,81%, погіршилося – 15,06%, не змінилося – 62,96%, важко відповісти – 7,16%.

Довідка.

Опитування проводилося методом особистого інтерв’ю у всіх мікрорайонах міста Тернополя. Відбір респондентів за квотною вибіркою, яка представляє доросле населення за місцем проживання, віком та статтю. Загальна вибіркова сукупність 405 чоловік. Середня похибка вибірки становить +/-2,2%.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі