• Головна
  • Близько 200 бійців АТО пройшли реабілітацію у медзакладах Тернопільщини
12:00, 16 серпня 2015 р.

Близько 200 бійців АТО пройшли реабілітацію у медзакладах Тернопільщини

Широкий комплекс реабілітаційних заходів учасники АТО отримують у центрах надання кваліфікованої медико-психологічної допомоги. Такі центри діють на базі п’яти медичних закладів, у них від початку року пройшли реабілітацію близько 200 бійців.

У рамках всеукраїнської акції «Від єдності - до незалежності» триває інспектування цих закладів виконувачем обов’язків департаменту охорони здоров’я ОДА Віктором Овчаруком.

«Таке оздоровлення для учасників антитерористичної операції триває до трьох тижнів. У центрах реабілітації працюють кваліфіковані психологи. Пацієнти проходять курс оздоровчих процедур. Загалом, в цих закладах  протягом одного періоду можуть прийняти 175 бійців, - зазначив Віктор Овчарук».

Амбулаторну та стаціонарну медичну допомогу демобілізовані та учасники антитерористичної операції  можуть отримати в обласних, міських лікувально-профілактичних закладах і в 16 центральних районних лікарнях. Також цим займаються первинна ланка – сімейна медицина.

«При лікувально-профілактичних закладах утворили робочі групи та призначили відповідальних осіб з питань організації надання амбулаторної, стаціонарної, медико-психологічної допомоги демобілізованим, - продовжив Віктор Овчарук. - Керівникам цих закладів області доручено забезпечити своєчасне, повне надання невідкладної, амбулаторної та стаціонарної медичної допомоги, а також передбачити резерв ліжок у багатопрофільних закладах охорони здоров’я, необхідної кількості лікарських засобів та виробів медичного призначення».

Департамент охорони здоров’я ОДА спільно з департаментом соціального захисту населення підготували Програму підтримки осіб, які брали участь в антитерористичній операції та членів сімей загиблих під час антитерористичної операції. Вона передбачає ряд заходів щодо вдосконалення рівня надання медичної допомоги. Зокрема, із лікарями загальної практики – сімейної медицини, лікарями – терапевтами, психіатрами, наркологами області провели конференцію на тему «Психологічна реабілітація воїнів антитерористичної операції». Відтак, медики мали змогу підвищити рівень своєї кваліфікації та покращити якість надання медичної та психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції, демобілізованим військовослужбовцям, членам сімей загиблих воїнів, ветеранам війни.

Нагадаємо, за медичною допомогою до закладів охорони здоров’я області звернулось 623 учасників АТО. Для проведення лікування і реабілітації учасників АТО із бюджету області закладам охорони здоров’я виділили 2 млн грн. Також із коштів у розмірі 1 млн грн, які виділили Університетській лікарні, здійснюють забезпечення медикаментами та розхідними матеріалами учасників АТО на базі даного закладу.

Довідково:

З метою координації роботи щодо надання медичної та медико-психологічної консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх родин у департаменті охорони здоров’я працює телефонна «гаряча лінія» - (0352)25-48-76, 063 929 37 24.

Уся довідкова інформація щодо проведення лікування та медичної реабілітації демобілізованих розміщена на офіційному web-сайті департаменту у рубриці «Медична реабілітація осіб, що брали участь у антитерористичній операції» - http://www.doz.te.gov.ua/demobil.html.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#200 бійців АТО #реабілітація у медзакладах області

Коментарі

ТОП новини
"Жахливий факт про штам "Дельта", імунна система у пастці": медики про друге зараження у дітей і дорослих
"Жахлива помилка, пацієнти кусають лікті": медик про штам "Дельта" і його "полювання" на конкретну групу людей
"Штам "Дельта" нещадно веде до інтоксикації, падають з ніг цілі родини": лікарі про зростання агресивності вірусу (ФОТО)
"Викликає "обманні" симптоми, люди не знають про близькість трагедії": лікарка про штам "Дельта" і його нову стратегію
Оголошення
live comments feed...