• Головна
  • Басейн та піщаний пляж: у парку Тернополя збудують «Аквадром»
15:00, 16 серпня 2015 р.

Басейн та піщаний пляж: у парку Тернополя збудують «Аквадром»

Понад два гектари землі у парку «Топільче» планують перетворити на центр фізичної культури міста.

Інвестор з тернопільським корінням готовий вкласти у цей проект чималу суму та спорудити на місці чагарників і кущів повноцінні спортивні площадки з басейном, встановити вуличні тренажери, облаштувати майданчики та тенісні корти. Задля попередження спекуляцій на цій темі, у міській раді одразу ж наголошують, що жодних капітальних будівель у парку не буде.

Що буде з деревами?

Інвестора для реалізації проекту в парку «Топільче» шукали довгих кілька років. До цього двоє бізнесменів уже виявляли бажання інвестувати у спортивну інфраструктуру міста, однак на вирішальних стадіях домовленості зривалися. Одним не під силу було взяти на себе такі великі витрати, іншим завадила криза. І ось накінець 5 серпня 2015 року виконавчий комітет міської ради затвердив переможця конкурсу на кращий інвестиційний проект у парку «Топільче». Комплекс спортивних закладів та об’єктів матиме назву «Аквадром» і займатиме майже два гектари парку позаду торгового центру «Орнава». У міській раді зазначають, що це місце для реалізації проекту обрали не випадково. Річ у тім, що на даній ділянці знаходяться проблемні грунти, які просідають, тому жодних капітальних будівництв здійснювати у цьому місці не можна. По-друге, там не підведено комунікацій - немає ані опалення,  ані газу. Тому для функціонування стаціонарних будівель потрібно буде використовувати альтернативні види енергії. По-третє, територія є нецілісною. Вона засаджена деревами, зрубувати які умовами, передбаченими у договорі, заборонено. Винятком є лише самосіви та чагарники. Відтак інвестору доведеться реалізувати проект таким чином, щоб спортивні об’єкти поміщались у вільні від насаджень «клини», пише "Номер один".

- Ще за радянських часів на цій території був басейн для запуску станцією юних техніків моделей водно-моторного спорту. Зараз водойма знищена повністю. Люди закидали її сміттям, тому у воду вже давно ніхто не заходить. Басейн перетворився на болото та розплідник різних хвороб і неприємного запаху.  У попередні роки, втім як і зараз, у міської влади не було можливості виділяти кошти на ремонт гідроспоруд, які там давно не працюють і перебувають в аварійному стані, - розповідає координатор проекту від Тернопільської міської ради Олег Напора. – У першу чергу інвестор пообіцяв нам виконати ремонт гідроспоруди.  Це для міста найголовніше, оскільки роботи потребують великих фінансових затрат. Уже через місяць з дня підписання угоди інвестор обіцяє встановити у парку «Топільче» вуличні тренажера, на зразок тих, що на острівку «Чайка». Поблизу ми просили облаштувати паркінг для велосипедів. Зважаючи на тенденцію зростання кількості велосипедистів у місті, вважаємо, що це питання буде актуальним.

Між деревами планують встановити великий ринг для боксерів та борців. Неподалік - майданчики для гри у баскетбол, волейбол та футбол. Вони будуть облаштовані з дотриманням усіх вимог та стандартів. Зробити це далеко непросто, зважаючи на тип грунтів у цій ділянці. Найбільше витрат під час їх становлення потягне вимощення основи.  Спортивні об’єкти будуть розкидані по території. Таким чином намагаються зберегти насадження. До речі, частину кущів у парку обіцяють видалити і провести заходи щодо знищення кліщів. Спортивні майданчики планують з’єднати асфальтними доріжками.

Обіцяють басейн та піщаний пляж

Олег Напора наголошує, що проект дорогий, тому його виконуватимуть у кілька етапів. Перший - встановлення тренажерів. Другий – облаштування майданчиків. Третій – найдорожчий – ремонт гідроспоруд. Після реалізації останнього поблизу водойми планують облаштувати піщаний пляж.

- Наразі ще не відбулося ані підписання договору, ані узгодження черг будівництва, тому робити прогнози щодо дати завершення реалізації проекту поки недоцільно. Єдине можу сказати, що окупність такого проекту становить 8-10 років, - каже Олег Напора.

Міська влада має намір просити в інвестора у найкоротші терміни облаштувати критий спортзал. Мова йде про комплекс для тернополян різного віку та з різним рівнем доходів.

- Це не має бути спорткомплекс вихідного дня, а повноцінний спортивний зал, в якому і діти, і дорослі могли б займатися різними видами спорту, ставати членами клубу. Там мають бути створені відповідні умови для тренувань: інвентар, роздягальні, душові, - зазначає координатор проекту. – Думаємо, що в цьому дуже зацікавлений інвестор, адже в році всього 80 теплих сонячних днів, тому робити акцент на об’єкти, які можуть функціонувати лише влітку, не раціонально.

За підрахунками фахівців, спортивний комплекс протягом року обслуговуватиме щонайменше п’ятеро працівників. Загалом вартість утримання об’єкта становитиме сотні тисяч гривень протягом року. Дозволити собі робити це за власний рахунок місто не може. Та не виключено, що у ході реалізації проекту частину об’єктів буде передано на обслуговування управлінню парків. Більш того, брати територію на баланс не хоче й сам інвестор. Оренда виділеної інвестору території коштувала б близько трьох мільйонів гривень у рік. За словами пана Напори, на такі умови не погодився б жоден підприємець.

- Дана ділянка має рекреаційне призначення, тому будівництво на ній житлових будинків, готелів, офісних приміщень та ресторанів категорично заборонено. Тут може функціонувати лише спортбар при спортивному клубі. По-друге, на даній ділянці немає комунікацій, які б дозволяли забезпечити функціонування такого типу будівель, а отже, тернополяни можуть не хвилюватися, що в парку  будуть щось будувати, - каже Олег Напора.

У першу чергу, міська влада проситиме облаштувати спортивні об’єкти масового користування, тобто для популярних видів спорту. На другу чергу відкладуть об’єкти вузького спрямування, наприклад тенісні корти.

- Звичайно, що кожен інвестор, який вкладає гроші, планує їх відробити, тому сподіватися, що місту проект дістанеться задарма, не варто. Логічно, що користування спортивними об’єктами буде платним. Однак встановлювати високі ціни на послуги не в інтересах ані інвестора, ані міської влади. Якщо тернополяни матимуть можливість отримувати таку ж послугу за нижчу ціну, вони оберуть інший спортзал чи басейн. Такі закони ринку, - каже Олег Напора. – «Підтягнути» окупність може лише торгівля.

Як вдалося дізнатись «Номер один», інвестор уже навіть закупив необхідне обладнання. Наразі воно зберігається на складах у Тернополі. Проте назву підприємства, готового вкладати гроші в рекреаційні проекти, та ім’я інвестора у міській раді поки не розголошують. Лише зазначають: підприємець має тернопільське коріння, але працює у Європі. Останній фактор дає міській владі надію, що бізнесмен працюватиме добросовісно та дотримуватиметься усіх вимог, передбачених умовами договору.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Басейн #піщаний пляж #парк Тернополя #«Аквадром»
ТОП новини
"ТЦК шукає людей з певними професіями, в жовтні мобілізація торкнеться цих категорій": ці чоловіки підуть служити
"Масштабна і дика злива рине прямо завтра, в області йде несамовитий та потужний дощ": буде різкий холод, вітер і негода
"З 1 жовтня тариф на електроенергію радикально зміниться, українці не чекали цих нововведень": скільки треба платити?
"Чоловіків із цими професіями відправлять у ТЦК, буде колосальна втрата бронювання": повістки, мобілізація з 1 жовтня
Оголошення
live comments feed...