• Головна
  • Під Тернополем люди звинувачують одіозного фермера у тому, що в них засмерділася вода у криницях
13:30, 17 серпня 2015 р.

Під Тернополем люди звинувачують одіозного фермера у тому, що в них засмерділася вода у криницях

На Тернопільщині жителі села Настасів нарікають на місцеву свиноферму та її господаря - приватного підприємця. Мовляв, через відходи виробництва вода з криниць, що раніше була джерельною, смердить, а всі навколишні яри і балки стали скотомогильниками. Деталі справи з'ясовували Подробиці.

У селі, куди не кинь оком, - усе нагадує про агропромислове підприємство. Свинарні комплекси із поголів'ям в 60 тисяч, елеватори, засіяні поля. Сьогодні тут працює тільки із самого Настасова більше 300 людей. Керівник підприємства про скарги селян чув. Але розцінює це як диверсію проти своєї діяльності.

"У нас є посада еколога на підприємстві, який безпосередньо занімається постійно моніторингом тої ситуації яка складається по наших підприємствах. І які результати ?Результати прекрасні", - говорить Іван Чайківський, підприємець.

Місцеві мешканці - іншої думки. Розповідають, що вода у криницях не придатна для пиття. Не так давно в селі брали проби, - з'ясувалося, що у половині випадків - вона не відповідає нормам. Більшість селян уже давно беруть воду в сусідньому селі або просто купляють.

"Хто довозе, хто купує в магазині бутильовану воду. Хто має гроші. Шість літів води коштує 15 гривень. На сім'ю купити - це практично не можливо", - говорить Іван Сорока, житель села Настасів.

Люди стверджують, що зверталися усюди. Але допомоги - немає. Не підтримав їх і сільський голова.

"Сільський голова пояснює це тим, що люди побудували септики. Виходить, що ні в одному селі області люди не ходять в туалет, а тільки в Настасові. Або зі всієї області йдуть в Настасів в туалет і забруднюють нашу воду", - говорить Іван Сорока, житель села Настасів.

Ми спробували поспілкуватися із сільським головою. Проте на робочому місці її не знайшли, і на телефонний дзвінок вона не відповіла. Обласна ж влада каже, - не можуть нічого вдіяти, бо зв'язані руки.

"У нас санслужбу виключили з усіх процесів. Вона не може практично ні на що реагувати", - говорить Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА.

Тим часом жителі Настасова побоюються спалаху в селі інфекційних захворювань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Настасів

Коментарі

Оголошення
live comments feed...