• Головна
  • Тернопільські комунальники страждають від боргів, які створює політика уряду Яценюка
16:30, 19 серпня 2015 р.

Тернопільські комунальники страждають від боргів, які створює політика уряду Яценюка

“Тернопільсьміськтеплокомуненерго” потерпає від боргів, які створює політика уряду Яценюка. За перше півріччя цього року комунальне підприємство отримало збитки від реалізації послуг на майже 30 мільйонів гривень. Кредиторська заборгованість КП становить неповних 80 мільйонів гривень.

Серед причин такого упадку “Тернопільсьміськтеплокомуненерго” називають непогашення або ж недостатнє погашення різниці в тарифах, зростання вартості складових витрати виробництва теплової енергії та умови Постанови №217.

За перше півріччя цього року Кабмін відшкодував “Тернопільсьміськтеплокомуненерго” фактичну вартість послуг в середньому на 87,61%, а за тарифи для населення – 79,84%. Як відомо, тарифи для населення, що діяли до 14 травня 2015 року, були встановлені по 1091 гривні за тисячу кубометрів. 1 квітня цього року ціна газу для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням, зросла майже у 2,3 рази. Вона вартувала для підприємства 2495,25 грн. за 1000 м3. Через такий стрибок КП отримало чималий борг,який йому держава не компенсувала.

Коли Уряд нарешті направив кошти на відшкодування різниці в тарифах, виявилося, що суми смішні. Наприклад, Тернопільська область отримала 4 мільйони, а одному лише згаданому комунальному підприємству було потрібно в 10 разів більше, повідомляють на сайті Тернопіль.

До того ж, у Кабміні не передбачили відшкодування чи інший механізм підтримки КП, які змушені витрачати чималі кошти на модернізацію підприємства. Так, зросли витрати на паливо-мастильні матеріали, металопрокат, запасні частини та комплектуючі, основні засоби та інші матеріали.

Зв’язала руки “Тернопільсьміськтеплокомуненерго” Постанова Кабміну №217. Нею всі отримані кошти КП від споживачів ішли в бюджет “Нафтогазу України”. Лише згодом уряд Яценюка лишив 10% підприємству. Але як навіть такими сумами хоча б зарплату виплачувати працівникам?

У комунальному підприємстві запропонували шлях виходу з цієї патової ситуації: негайно скасувати Постанову №217, своєчасно і в повному обсязі відшкодувати різницю у тарифах і поступово привести тарифи до економічно обґрунтованого рівня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #комунальники #політика Уряду

Коментарі

Оголошення
live comments feed...