• Головна
  • Після 12-річної освіти тернопільські учні зможуть йти зразу на роботу
08:30, 21 серпня 2015 р.

Після 12-річної освіти тернопільські учні зможуть йти зразу на роботу

Директор департаменту освіти і науки ОДА Любомир Крупа розповів про переваги 12-літньої освіти. На його думку, саме ця реформа підвищить авторитет країни на міжнародному рівні та допоможе учням проявити їхні здібності.

Будуть вчитися діти у три ступеня: 1-5 клас, 6-9 та 10-12. Обиратимуть учні профіль навчання у 10-му класі. Після закінчення школи вони матимуть можливість влаштовуватися на роботу.

«Завдання початкової та середньої школи буде полягати у тому, щоб проявити у дитини здібності та нахили до певної професії. Робитиметься  це для того, щоб дитина свідомо вибрала для себе певний напрямок подальшої діяльності. В 10-12 класі буде профільне навчання різних напрямків: гуманітарного, математичного. Зможуть обрати для себе учні й інші спрямування: садівництво, пасічництво та інші. Тобто, дитина має отримати свою першу професію. Якщо учень не піде у вищий навчальний заклад, то зможе влаштуватися на роботу», – говорить Любомир Крупа.

Також після 12-літньої освіти учні зможуть навчатися за кордоном. Зараз після закінчення школи їх не зараховують у закордонні вузи, бо виникає віковий бар’єр, адже школярі навчаються лише 11 років, повідомляє Тернопіль.

«В 2010 році Україна відійшла від реформи, яка запроваджувала дванадцятилітню освіту. Це послабило наші рейтинги на міжнародній арені. Якщо ми хочемо інтегруватися в Європу і працювати на відповідному рівні, у нас має бути дванадцятилітня загально-освітня школа», – додає Любомир Крупа.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тернопіль #школа #робота

Коментарі

Оголошення
live comments feed...