
22:24, 16 листопада 2011 р.
Роботу за допомогою Центру зайнятості в області знаходить кожен четвертий випускник ВНЗ
Тернопіль пишається своїм статусом студентського міста, та коли випускники починають шукати роботу на Тернопільщині, виявляється, що студентське місто з точки зору працевлаштування - це не дуже добре, бо випускників багато, вакансій мало, відтак конкуренція на ринку праці висока.
В обласному центрі зайнятості кажуть, що люди з вищою освітою все частіше перекваліфіковуються, здобуваючи робітничі спеціальності і не програють, бо і роботу знайти легше, і зарплати у робітників вищі. А з перевиробництвом фахівців із вищою освітою треба щось робити у масштабах держави.
Нерідко умовою роботодавця є хоча б невеликий досвід роботи працівника. Випускнику вищого навчального закладу взяти його ніде. У центрі зайнятості кажуть, що можуть допомогти розірвати це зачароване коло, інформує "TV-4".
"Якщо людина звертається до нас, то ми можем пропонувати і стажування в роботодавця для того, щоб коли вже людина місяць-два постажується, наприклад, випускник вузу, не має практики ведення бухгалтерського обліку, чи він економіст чи він юрист, тобто він набуває практичних знань, і вже після стажування влаштовується в цього ж роботодавця. Наприклад, в нас десь біля 3 тисяч випускників вузів, кожен 4-ий з них працевлаштований",- каже Олександра ОСТРОВСЬКА, перший заступник директора Тернопільського обласного центру зайнятості.
Андрій Гайда, схоже, у цю одну четверту не ввійде. Півтора року тому він закінчив вищий навчальний заклад, але працювати хоче не за безпосередньо здобутим фахом програміста, а в комп'ютерній графіці: "Програмістом в нас бути можна. Тут же проблема в тому, що я працюю не в тій сфері. Мені це не цікаво".
- А погоджуватись бути програмістом і робити неулюблену справу Вам не хочеться?
-Ні.
У центрі зайнятості погоджуються: максималізм - риса молодих. Аби все вдалося, про майбутнє місце робити їм слід подбати заздалегідь, тим більше, що і у вищих навчальних закладах тепер працюють спеціальні відділи, і в центрі зайнятості готові допомагати студентам.
"Випускнику, який навчається на останньому курсі, вже доцільно шукати собі місце праці, знайомитись із тією інформацією, яка є. Якщо він планує залишатись в нас, він повинен знати, які в нас є вакансії, які шанси в нього по здобутому фаху влаштуватися на роботу, які заробітні плати. Але ж тепер в нас молодь мобільна, вона шукає, де більші заробітні плати. Тобто може поїхати в Київ, де, звичайно, можливості працевлаштуватись набагато більші", -розповідає Олександра ОСТРОВСЬКА.
Схоже, Київ, а то і закордон, чекає на Андрія Гайду. На обліку у центрі зайнятості він вже чотири місяці, залишилось ще два, а шансів знайти потрібну роботу в Тернополі - мало: "В принципі ротоботи такої в нас, в Тернополі, дуже мало, її практично нема, і знайти її дуже важко. Єдиний варіант, напевно, це в Інтернеті шукати якісь замовлення. Можливо, виходити на закордон, тобто там шукати роботу і з часом вже виїхати туда, або в Київ, я думаю, там теж компанії є, які в цьому зацікавлені".
Вищі навчальні заклади України, кажуть в обласному центрі зайнятості, не перший рік продукують зайві кадри, тому випускники вишів все частіше здобувають додатково робітничі професії і так знаходять роботу. Та з перевиробництвом фахівців із вищою освітою давно пора щось робити, хоч це і непросто.
"Було б добре розробити програму на перспективу замовлення кваліфікованих кадрів, кажуть у обласному центрі зайнятості,- але сьогодні це дуже важко зробити, адже більшість роботодавців, не можуть спрогнозувати, ситуацію, яка виникне протягом року-двох, а на триваліший термін навіть і говорити не доводиться".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:24, 28 листопада 2024 р.
live comments feed...
Коментарі