Охороняти здоров’я тернополян будуть краще, проте невідомо коли

Охороняти здоров’я тернополян будуть краще, проте не відомо коли. Сучасна швидка допомога, консультативно-діагностичні центри, сімейні лікарі, хоспіси і це ще не все, що має з’явитися в Тернополі після реформування охорони здоров’я. Проте поки що, казкове медичне майбутнє на рівні балачок, адже реформи почнуть впроваджувати у життя лише після того, як створять загальний план їх проведення  і затвердять на сесії міськради.

У «Проект Стратегії реформ в галузі охорони здоров’я» вносили правки та брали до уваги зауваження. Документ направляли і показували для удосконалення різним комісіям, лікувально-профілактичним закладам та виносили на громадські обговорення, інформує ІНТБ.

Михайло Буртняк, начальник головного управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА: «Чи задоволені сьогодні жителі нашою медициною? Відповідь, я думаю: не задоволені! Я ставив собі запитання: чи задоволені наші лікарі тими умовами в яких вони сьогодні працюють і тою зарплатою, яку вони отримують і я думаю теж ми отримаємо однозначну відповідь, що ні. Тому, реформи потрібні – це однозначно і вони будуть. І тим більше в державі сьогодні  визначений курс на реформи в охороні здоров’я».

Ростислав Левчук, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР: «Стратегія повністю відповідає концепції  реформування медичної галузі в Україні і в області і передбачає створення в місті Тернополі єдиного медичного простору».

Ірина Питель, головний спеціаліст відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення ТМР: «При здійснені реформи планується скористатися позитивним досвідом ефективних схем організації системи надання медичної допомоги в інших містах, пілотних проектів та напрацювання міжвідомчої комісії обласної ради з реформування, структуризації медичної галузі та вироблення концепції охорони здоров’я в Тернопільській області».

У яку суму  Тернополю виллється  покращення охорони здоров’я ще не відомо. Наразі опрацьовують саму стратегію проведення реформи, що в свою чергу переросте у фінансове планування зміни структури. Усе залежатиме від того, коли закінчиться криза і як швидко розвиватиметься економіка.

Леонід Ковальчук, ректор Тернопільського державного медичного університету імені І. Я. Горбачевського: «З однієї сторони ми сьогодні маємо зовсім інші можливості до нас прийшли нові технології, сучасні технології. З іншої сторони ми маємо недостаток матеріальних, фінансових коштів для їх реалізації, для їх впровадження, але найважливіше це вкрай нераціональне використання тих коштів, які сьогодні виділяються на медицину в Україні в цілому і в нашій області, зокрема».

15 листопада на черговій сесії Тернопільської міської ради депутати затвердили Стратегію реформ в галузі охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Коментарі